חלומה של מרטין מתגשם (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
יותר טוב כלום מכמעט | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
במסגרת "משימת החייזרים", זיגי החייזר מגשים לדיירים חלומות, אך החלומות מתגשמים רק כאשר הדיירים קפואים במקום. אחרת, החלום מתפוגג והדיירים מסכנים את התקציב השבועי. אתמול היה זה תורה של מרטין, שבזמן ה'פריז' זכתה לביקור של כתבת מצרפת שניסתה לראיין אותה על המצב הביטחוני: "ידעתי שאיתי זה יהיה קשה, אבל אי מעדיפה כלום מאשר את השטות הזאת", התאכזבה מרטין.

מאוחר יותר, במהלך ארוחת השבת, חזר זיגי לביקור נוסף בבית וניסה לפצות את מרטין: "את מתגעגעת למשפחה שלך?", שאל ומיד קיבל תשובה חיובית: "כמו כולם כאן". זיגי הרים את ידו, הפעם לא בשביל להקפיא את הדיירים, ולפתע סרטון של המשפחה של מרטין הוקרן על המראה, קטע וידאו קצר בו רואים את בנה ואת נכדתה משוחחים בצרפתית ליד שולחן האוכל.

עוד באח הגדול:

"מה זה, אני לא מזהה את הבנות שלי"

עינב צופה במשפחתה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
עינב צופה במשפחתה | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

המסרים מהמשפחות לא נגמרו במרטין, מיד אחריה הוקרן סרטון נוסף בו ראו את המשפחה של דנית באמצע ארוחת שישי, מה שמיד הביא גם אותה לדמעות. לאחר מכן הגיע תורו של אחי שצפה במשפחתו ולא הפסיק לדמוע ("זה אח שלי"), ואחריו אליאב, עינב ("הילדים שלי"), אלדד, לינור וטל ("אני לא מזהה את הבנות שלי, איך הן גדלו. איזה חתיך ערן"). 

טל צופה במשפחתה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
טל צופה במשפחתה | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

אחי צופה במשפחתו (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
אחי צופה במשפחתו | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
דנית צופה במשפחתה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
דנית צופה במשפחתה | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

הדיירים מבחינים שבסוף כל סרטון כותבת המשפחה מכתב, ותוהים מתי הם יקבלו את המכתבים האלו. "מי שהולך מחר הביתה יקרא את המכתב שלו בחוץ", אומר זיגי ונפרד שוב מהדיירים.

נופר מודאגת: "אמא שלי נראית חצי בן אדם"

נופר צופה במשפחתה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
נופר צופה במשפחתה | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

גם נופר קיבלה מסר מהבית, אך נבהלה לראות את אימה: "היא נראית חצי בן אדם", אמרה בדאגה ובבכי, "למה היא נראית ככה, עצובה?". טל מיהרה להרגיע את נופר: "לא צריך לחשוב על הגרוע מכל, הכל בסדר, אם היה משהו האח הגדול היה אומר לך. אל תכניסי לעצמך סרטים מיותרים".

יא מאמא: הדמעות התחילו כבר בבוקר


עורכי וידאו: הדס בלס וערן וולפסון

את בוקר יום שישי פתחו הדיירים לצלילי השיר "Min Nhar Li Mshiti" (מהיום שהלכת) של הפרויקט של עידן רייכל. הדיירים, שלא העלו על דעתם שהם יקבלו מסר ממשפחותיהם כבר באותו הערב, התמלאו בגעגועים עזים ואחד אחרי השני פרצו בבכי: אליאב התרגש ונשאר מחויך במיטה, נופר ודנית גם כן הזילו דמעה, אחי ניגב את הדמעות מתחת לשמיכה, מיקי התרגש בחצר, ואלדד נכנס לנסט ופרץ בבכי.

האח הגדול: רביעי ושבת אחרי החדשות