הערב יתקיים הגמר הגדול, שבסופו נגלה מי המנצח של העונה, ורגע לפני ביקשנו מכם לדרג את הקטעים שעשו לכם את העונה, הרגעים שבלעדיהם העונה החמישית לא הייתה נראית כמו שהיא נראית. אלפים הצביעו והתוצאות הצמודות מוכיחות כי היו לא מעט סיטואציות שיזכרו לעד מהעונה הזאת. קבלו את מצעד הרגעים הבלתי נשכחים של העונה.

מקום 1 - המשימה הסודית נחשפת: הדיירים צופים בקליפ ומגלים שהבית השני לא היה מעולם 

המשימה הגדולה ביותר בתולדות האח הגדול, הותירה את דיירי הבית המומים. במשך שבועיים שיכנע אותם האח כי למעשה מתחילת העונה ישנו בית שני, עם דיירים נוספים שבעצמם לא יודעים על קיומו של הבית שלהם. ואז, אחרי שחשבו כי "ניצחו" את הבית השני, ועברו שבוע בגיבוש עם "פליטי" הבית הנוסף, הקרין להם האח הגדול את קליפ "מחצית העונה". הקליפ חשף שלמעשה את הסוד הגדול - לא בית שני ולא נעליים, או במילים אחרות: לא טבעונות ולא שניצל. ולא בכדי, אתם דירגתם וקבעתם שזהו הרגע הבלתי נשכח של העונה.

המשימה הסודית נחשפת (תמונת AVI: mako)
שוקינג! המשימה הסודית נחשפת | תמונת AVI: mako

מקום 2 - המשפחות של הדיירים סוגרות חשבון: מעמידים להדחה ועל הדרך פותחים מלחמה בבית 

 מכירים את זה כשהיינו קטנים היינו רבים עם אנשים ואז קוראים לאח הגדול שלנו שיסגור עניין? אז גם כאן יש אח גדול אבל קצת אחר. במשך כל העונה הם ישבו וצפו ביקיריהם עוברים דברים משמחים ומרגשים, אבל באותה מידה גם מתסכלים וקשים מבלי שיכלו לעשות דבר. האח הגדול נתן למשפחות את ההזדמנות להעמיד במקום יקיריהם להדחה, ובכך לסגור חשבון עם הדיירים האחרים, עם אלה שפוגעים באהובים שלהם ומחזירים עין תחת עין, שן תחת שן, ומוכיחים עד כמה, דם סמיך ממים. 

הקרובים לדיירים מעמידים להדחה (תמונת AVI: mako)
המשפחות סוגרות את החשבון עבורם | תמונת AVI: mako

מקום 3 - נאום ה"אני מאשים" של יניב: באמצע השידור החי יניב פותח את הפה נגד טהוניה ואור 

3 שניות ניתנו ליניב כדי להגן על מקומו בבית, אבל במקום בקשת התמיכה הסטנדרטית, החליט יניב לצאת במה שנודע מאז אותו יום כנאום "האני מאשים" שלו: "יש לכם בחירה אם להעניש פיזיקאי, שזו בסך הכל בחורה חמישית שהוא יוצא איתה", אמר, "משום שזוג דוגמניות החליטו שלא בא להן טוב שהוא יוצא עם מישהי אחרת ולא מסתכל על התחת שלהן". הנאום החריף בקיצוניותו היה כל כך מפתיע, שבתחילה התקבל בבית בצחוק נבוך, שמאוחר יותר התפתח לעימות של ממש בין יניב ושתי הדוגמניות - אור וטהוניה כמובן. הנאום ככל הנראה עשה את העבודה, כי למחרת הייתה זאת אור שנפרדה מהבית ויניב ניצל מההדחה.

נאום ה"אני מאשים" של יניב (תמונת AVI: mako)
פותח את הפה בשידור חי | תמונת AVI: mako

מקום 4 - "פליטת הפה" של ארז ואסי: הדיירים מגלים "בטעות" על הבית השני

אופסי, מה שנקרא. במהלך השידור החי ועקב "טעות טכנית" בלתי נסלחת, חשפו ארז ואסי שקיים בית מקביל, שכל הזמן הזה, התקיים ממש לידם, עם עוד דיירים, עם אותן משימות. הדיירים הנסערים לא ידעו את נפשם, צעקו והתרגשו, ורק טהוניה הטילה ספק בנעשה, והסיקה שמדובר במהלך מתוכנן לחלוטין. האח הגדול לא עושה טעויות. והיא צדקה.

מספרים "בטעות" על הבית השני (תמונת AVI: mako)
מאמינים או סקפטים? רגע אחרי פליטת הפה | תמונת AVI: mako

מקום 5 - דנה נוזפת באח הגדול: "אתה לא עורך אותי כמו שצריך"

מהלך משימת הצחוק הגיע אל הבית הסטנדאפיסט שגיב פרידמן, שהתבקש להצחיק את הדיירים עם בדיחות על הווי הבית, בעוד הם נאלצו לשמור על פוקר-פייס כדי להצליח במשימה. אחרי שדנה פיזרה לכל עבר קריאות: "תחשבו על השואה ואל תצחקו", היא גילתה כי היא עצמה כלל לא נכנסה לארסנל הבדיחות של פרידמן, מה שגרם לה לתהות איך מציגים אותה לקהל בבית - ובמהלך ישיר לנזוף באח הגדול שלא עורך את הקטעים שלה כמו שצריך.

דנה נוזפת באח הגדול (תמונת AVI: mako)
מתה על טעטע! | תמונת AVI: mako

היו כמובן עוד לא מעט רגעים מסעירים, מרגשים, מצחיקים, מטלטלים ובעיקר בלתי נשכחים במהלך העונה, וכדי שלא נשכח שום רגע, ערכנו עבורכם את מצעד הרגעים הכי אחי של העונה - אל דאגה דנה, ערכנו אותך כמו שצריך!

>>כיצד נערכים בבית לגמר הגדול? הצטרפו לשידור החי!