את האווירה בבית האח הגבוה לצדק אפשר היה לחתוך גם בסכין פלסטיק פשוטה. לבנה, אחת הדיירות היותר אהובות בבית, הועמדה גם היא כיתר הדיירים למשפט על מעשיה בשלושת החודשים האחרונים: "את נתבעת על ידי מספר צופים של האח הגדול על משחק למצלמות וזילות של היהדות ואלוהים", הודיע האח הגדול, "על מנת לפנות לקהל הצופים המאמין ולהבטיח את הישארותך בבית האח הגדול ועל כך את נדרשת לתת את הדין".

למרות המעמד המלחיץ, לבנה נותרה נאמנה לעצמה והודיעה כי היא מכחישה מכל וכל את ההאשמות: "זה החיים שלי וככה אני חיה, ותמיד אני אמשיך להזכיר את שם השם. כל הזמן". למרות ההצהרה הבוטחת, הקשה עו"ד רונאל פישר על הנתבעת: "ישנה טענה גם למשחק מול המצלמות. האם בעניין הזה את מודה או שמא כופרת גם כן?". גם כאן, בחרה לבנה לכפור בהאשמות.

"אמונה היא עניין פנימי, למה את צועקת אותה כל היום?"

כדי לבסס את התביעה, הוצגו ראיות במלהך המשפט - קטע וידאו ובו ענת צאיג מעבירה ביקורת על לבנה בשל הקולניות בה היא בוחרת להתפלל. "אמונה היא עניין פנימי", מציין בפניה עו"ד רונאל פישר, "אז למה את צועקת אותה כל היום?".

גם אז, למרות הסערה בה היא נתונה, לבנה שאלה בתוכחה: "יש פה פינה שאפשר להתפלל בה ושם לא יראו אותנו מצלמות?!". גם לאחר שהיא נשאלת אם חיפשה בכלל מקום כזה בבית, היא מבהירה, "חיפשתי כן, ואין מקום כזה פה בבית".

התגובה לדבריה מפתיעה אפילו את מי שרגילה לתמיכה וחיזוקים בבית האח הגדול. "מה שעשית עכשיו זה לשקר", פוסק עו"ד רונאל פישר. את אמרת דבר שהוא לא אמת", ומסביר לה שהצהרתה לא מתיישבת עם הראיות. לבנה המבולבלת מעט ניסתה להסביר: "נכנסנו למקום שאין פינה שלא רואים אותך. אין מה לנסות. אמרתי שאין מקום כזה". עו"ד התביעה חוזר על טענתו: "למה שיקרת?", הוא מקשה, ומותיר את לבנה ללא מילים.

עורכות וידאו: לירון לוין ותום אימברמן

>>האם לבנה אשמה או זכאית? רק אתם תכריעו