לכבוד ערב טוב באב, שודר אתמול פרק רומנטי במיוחד שבמרכזו עמד סיפור האהבה המתפתח בין דור לאור. כאמור לא מדובר רק בצמד שעסוק בחיזורים ובפלירטורטים, אלא שבבית האח מתפתח משולש רומנטי (טראגי) - ובעוד דור רודף אחרי אור והיא משיבה לו בטיזינג, גם יניב התחיל לפתח רגשות כלפי אור, אך עד מהרה הבין כי מדובר בפנטזיה שלא תתממש וליבו נשבר.

שלי ורוד, שמכירה מקרוב את יניב אויזרץ ואף הייתה הראשונה לגלות את סוד בתוליו הגדול, צפתה גם היא בפרק והתקשתה לעמוד בבכי של יניב כשהבין שדור ניצח אותו באתגר על ליבה של אור: "אוי הוא מסכני, יש בו משהו מאוד תמים, והאמת ברגעים כאלו אני מתחרטת שאני לא נמצאת בבית להיות איתו".

יניב ושלי בשיחה (תמונת AVI: mako)
"אם רק הייתה דרך לחזור להיות שם איתו" | תמונת AVI: mako

שלי כאמור היא סקסולוגית בהכשרתה, ובזמן שצפתה בפרק כל מה שרצתה זה לחזור לבית ולעזור לו להתגבר על המשבר: "אם רק הייתה דרך שהייתי יכולה להיות שם", אמרה בצער, "הייתי מכינה אותו, מדברת איתו שזה בסדר להרגיש ככה, שטוב שהוא בוכה ומוציא את זה, שצריך להיות יותר הגיוני, שהבנות היפות האלו קשה להשיג אותן, וסביר להניח שלדור היה יותר כימיה איתה".

הגולשים לא סלחניים: "הוא חי בסרט"

הרשת לעומת זאת לא סלחנית כל-כך כלפי יניב, ומרבית התגובות היו אכזריות ולא מתפשרות. תגובות כמו "חי בסרט" או "הוא לא בליגה שלה", הפכו לפופולריות במיוחד, אך שלי מבקשת להסביר שצריך להבין את הסיטואציה: "על בנאדם רגיל היית אומר 'מה אתה חושב לעצמך שתשיג אחת כזאת'. אבל אנשים לא מבינים שהיו לו מעט מערכות יחסים, ויש בו תמימות שהיא יפה. הוא מתפתח קצת מאוחר בתחום האהבה באיזשהו מקום הוא יותר רגיש".

ואולי אין רק "אשם" אחד בסיפור - מה לגבי הצד של אור?

"היא כנראה נתנה לו קצת אשליה", ניתחה שלי, "היא יודעת בדיוק מי הוא ומה הוא, יכול להיות שהיא מנסה להיות נחמדה אליו, אבל היא צריכה להבין שהיא צריכה להיות יותר ברורה איתו, נראה לי שהיא משחקת על זה".

היא עושה את זה בכוונה? "אני לא חושבת, היא נראית לי בחורה די חמודה שלא תופסת מעצמה, אבל היא בעצמה ילדה, והיא צריכה להיות יותר זהירה איתו", קובעת שלי ומיד מבהירה מה הדרך הנכונה לנהוג במקרים כאלו, "אני הייתי מאוד מודעת ליחס שלי כלפי יניב, אולי היא לא מודעת, אני פחדתי שיניב יפתח רגשות אלי ודאגתי להבהיר מההתחלה שלא יהיה בינינו כלום".

אור ודור מתחבקים (תמונת AVI: mako)
"לדור היה יותר כימיה איתה" - אתם חושבים? | תמונת AVI: mako

אז אולי בטו באב הזה יניב לא מצא את האחת שלו, אבל שלי לא מודאגת - היא מתרגשת מהתהליך שעבר עליו מאז שנכנס לבית, ובאופן כללי בתאריך הזה חשוב לה להעביר מסר לכלל האנושות: "יום האהבה זה לא רק לאוהבים ואהבה לבני זוג, תאהבו את כל מי שמסביבכם, את החברים והמשפחה ואפילו את החיות". אהבנו.

>>חוגגים את טוב באב בבית האח הגדול: מה קורה עכשיו בבית? כל העדכונים