אתמול גילו הדיירים כי קרובי המשפחה והחברים שלהם, הם אלו שנכנסו במקומם לחדר האח והרכיבו את רשימת המועמדים להדחה. הדיירים צפו כיצד האנשים הכי קרובים אליהם שוחחו עם האח הגדול, ובעיקר התרגשו יחד לשמוע מה הם חושבים על הנעשה בתוך כתלי הבית.

יניב, שבמשך תקופה ארוכה תהה כיצד מקבלת המשפחה שלו את הבחירה להיכנס לבית, זכה לצפות באביו כמו שמעולם לא ראה: "החיים השתנו מאז שהתחילה התכנית", סיפר מרדכי אויזרץ, איש מאמין וחובש כיפה שמצא עצמו נקרע בין בנו ובין הדת, "כשאני חוזר מהתפילה, במקום לפתוח ספר אני מוצא את עצמי רץ לראות מה קורה, לבדוק מה קרה בלילה, איך היה, מה התחדש ואיך אמרו".

"אתה גאה בו?" שאל האח הגדול. "תראה, הגאווה היא משהו שהוא אסור על פי ההלכה", השיב מרדכי, "אני יכול לומר שאני עברתי על ההלכה, רציתי לצאת החוצה ולצעוק – זה הבן שלי, אני האבא של יניב. יניבי שלי פתאום עומד שם, גבר אמיתי שלא נותן לאף אחד לדרוך עליו".

אביו ואחותו של יניב מדברים (תמונת AVI: mako)
המשפחה של יניב: "אנחנו גאים בו" | תמונת AVI: mako

הפתעה נוספת: הדיירים מקבלים אוכל מהבית

ההעמדה להדחה של המשפחות לא הייתה הפעם היחידה בה זכו הדיירים לקבל חיזוק מהבית: במהלך המשימה האח הגדול קרא לדיירים למטבח, שם חיכו קופסאות מהודרות ולצדן תגי שם. כל אחד מהדיירים פתח את הקופסא שיועדו במיוחד עבורו ואז נגלתה להם ההפתעה הגדולה: "לכל אחד יש מנה אישית!", הכריז לאון.

ואכן, כאשר המשפחות הגיעו אל נווה אילן כדי להעמיד להדחה, הן גם הביאו עימן את המאכלים שיקיריהם הכי אוהבים, וכאשר הדיירים גילו זאת מפלס האושר בבית עלה לגבהים חדשים.

"לכל אחד יש את האוכל שלו! אני לא מאמינה", קפצה ירדן בהתרגשות, רגע לפני שהאח הקפיא את השמחה והכריז "אח מלוח". הדיירים עמדו פעורי פה, כשהם נהנים מהריחות ומתאפקים שלא להתנפל על האוכל בסערה. כאשר השתחררו מה"פריז" שכפה עליהם האח הגדול, הם הודו פה אחד ש"הכי כיף בקייטנת אחי כיף".

ירדן מגלה את האוכל של אמא (צילום: mako)
"אני לא מאמינה, זה האוכל של אמא שלי" | צילום: mako

עורכות וידאו: לירון לוין ותום אימברמן

האם הדיירים עמדו במשימה וכיצד הם הגיבו כשגילו כי המשפחות ביקרו בבית? הפרק המלא הערב ב-21:00