אין תמונה
בית האח הגדול בארה"ב במשימה שעירה במיוחד.
מה משותף למשימת העשירים והעניים, משימת ההתעלמות ובוליווד? כולן היו משימות תמימות לכאורה שנועדו לקבוע את התקציב בבית "האח הגדול", אבל למעשה הרעידו את הבית לגמרי ושינו את פני העונה. גם בעונה הקרובה של "האח הגדול" צפויות לדיירים לא מעט משימות מגניבות ומפתיעות כאלה, אבל רגע לפני שהיא נפתחת היינו רוצים להציע לאח כמה רעיונות משלנו. מי יודע, אולי הוא עוד יקבל השראה?

משימת "ההצגה חייבת להימשך"

במשימת המחזמר יהפכו הדיירים לכוכבי מיוזיקל לשבוע אחד. הם יתלבשו בבגדים נוצצים והבית יהפוך לבמת ברודוויי עם זרקורים ותפאורה. אבל זה לא יהיה החלק המאתגר של המשימה.

מדי פעם ישמיע האח הגדול מנגינה מוכרת –לפעמים שמחה, ולפעמים עצובה - והדיירים ייאלצו מיד להפסיק את שיחתם ולשיר את מה שעל ליבם, גם אם זה לא ממש מתאים לסיטואציה. דמיינו לעצמכם מצב שבו שני דיירים מתווכחים ביניהם בקולי קולות, ופתאום מושמעת ברחבי הבית המנגינה של "Call Me Maybe". הם יהיו חייבים לשיר את הויכוח ביניהם לצלילי המנגינה כי אם ייפסלו, הם עלולים לסכן את המשימה. זה לא נגמר עד שהאח הגדול אמר.

סער סקלי (תמונת AVI: mako)
דיירי העונה הקודמת מבצעים את "מותחן" | תמונת AVI: mako

משימת "אח יש רק אחד"

חלמתם פעם להחליף את "האח הגדול"? עבור דיירי הבית, זה ממש כמו להחליף את אלוהים. למשך שבוע אחד תהיה להם הזדמנות חד פעמית לעשות זאת – האם ינצלו את הכוח לרעה, או שמא יעזרו לחבריהם בתוך הבית?

מדי כמה שעות ייקרא דייר אחר לחדר שייבנה במיוחד לצורך המשימה, וישקיף על חדר האח הגדול ועל שאר הבית דרך פלזמות. הוא יוכל לנהל את הבית ממש כמו האח הגדול והדיירים יהיו כפופים למרותו – אבל גם יהיו באחריותו. לנו יש תחושה שזה ישפיע לא מעט על רשימת המועמדים להדחה, ולכם?

אין תמונה
משימת מייקאובר בקנדה. אפשר עם זריקת הרדמה?

משימת "דיירים על תנאי"

תקציב זה נחמד, אבל אתם יודעים מה יותר נחמד? לשרוד עוד שבוע בבית "האח הגדול" בלי להיות מועמדים להדחה. במשימה הזו, כל הדיירים הופכים אוטומטית לדיירים על תנאי, ועליהם להוכיח את הערך שלהם בבית.

על כל דייר יוטלו משימות אישיות שיהיו קשות במיוחד לביצוע עבורו – דיירת מפונקת תיאלץ לנקות לבדה את הבית בעוד כל הדיירים נהנים בשמש, דייר עם פחד גבהים ייאלץ להעביר יום שלם על קביים וכן הלאה. רק דיירים שיעמדו במשימות שלהם יקבלו את הזכות להישאר בבית, בעוד שכל השאר יועמדו להדחה.

אין תמונה
בית האח הגדול בקנדה. אנחנו מאוד מקווים שזה בוץ

משימת "גיבורי על ונבלים"

תשכחו מ"שוטרים וגנבים" ומ"עשירים ועניים". במשימת הסופר-הירוז יחולק הבית לגיבורי על ולנבלים, כשכל צד יצטרך לעמוד במשימה משלו – להציל את העיר "אחופוליס" או לחילופין להשמיד אותה. כל צד ישתדל לחבל בהצלחתו של הצד השני, כשלרשותו כלי נשק מתוחכמים ותחפושות מבריקות.

הצלחת הדיירים תימדד על פי ניצחונם במשימות קטנות המבוססות על סרטי קומיקס ואקשן – הצלת העלמה במצוקה שנמצאת על ראש מגדל גבוה, יריות לייזר למטרה דרך משקפיים מיוחדים וכמובן טיפוס על קירות. בעצם, מה זה משנה? העיקר שיהיו שם תחפושות מבריקות!

אין תמונה
משימת גיבורי על באוסטרליה. בקרוב בישראל?

משימת "אחים תאומים"

זוכרים את המשימה שבה כל הבית התחפש לוונסה אלוש? או את המשימה בה כל ה"גנבים" היו כבולים זה לזה באזיקים? ובכן, משימת האחים התאומים היא השילוב המושלם בין השניים.

במשימה הזו, כל דייר יתחפש לדייר אחר וייאלץ להיכבל אליו לשבוע שלם. במהלך אותו שבוע הם יידרשו להתנהג בתיאום מוחלט, לבצע יחד את כל המשימות וכמובן לא לריב זה עם זה. ועוד טוויסט נחמד: בשבוע הזה יהיו לבית שני אחים תאומים גדולים, שידברו עם הדיירים (וגם בינם לבין עצמם). רואים כפול? אולי, אבל בסוף השבוע המצב יחזור לקדמותו – כי אח גדול יש רק אחד.

משימת "האח הגדול אומר"

זוכרים את "הרצל אמר", המשחק המוכר מהילדות? קבלו אותו שוב, עם טוויסט משעשע. בתחילת המשימה יכריז האח כי במהלך השבוע יוטלו על הדיירים מטלות שונות, חלקן משימות חובה וחלקן רשות, וכי באפשרותם להחליט אילו למלא ואילו לא – תוך הימור על כך שיחליטו לוותר על יותר משתי מטלות חובה וכך ייפסלו.

האח הגדול יקרא מדי פעם לדייר אחד ויבקש ממנו להטיל משימה על דיירי הבית. לפעמים יהיה מדובר במטלות מפנקות ולפעמים במעיקות, אבל רק לפני מטלות החובה יאמר האח את המילים "האח הגדול רוצה ש". זה יהיה הקוד לכך שמדובר במטלה שאותה חייבים הדיירים למלא, אך הוא יהיה ידוע רק לצופים. בסוף השבוע יגלו הדיירים האם בחרו לוותר על המטלות הנכונות והאם השלימו מספיק מטלות חובה בכדי לנצח במשימת התקציב.

אין תמונה
בית האח הגדול באוסטרליה צולל למעמקים. איפה פלאונדר?

 אז האם האח הגדול ישקול את המשימות שלנו לחיוב? מי יודע. כמו שאנחנו מכירים אותו, הוא כנראה מכין לנו הפתעות מטורפות יותר מכל מה שנוכל לדמיין. מה שבטוח - לא יהיה לנו ולדיירים החדשים רגע אחד משעמם.

האח הגדול חוזר בעוד 4 ימים, צפו במסר היומי

רוצים להשתתף במשימת עיצוב חולצת העונה של "האח הגדול"? לכל הפרטים