אחד האלמנטים המרכזיים והחשובים ב"אח הגדול" הוא המשימות שמתקילות את הדיירים לאורך העונה – הן קובעות את התקציב, מעוררות עניין, יוצרות תעסוקה, אבל באותה מידה יכולות גם לזרוע הרס בלתי הפיך במערכות היחסים בין הדיירים. כך או כך – אנחנו פשוט לא יכולים בלעדיהן, ומצפים בקוצר רוח לראות מה מתכנן האח הגדול הפעם. בינתיים הרשינו לעצמנו להשתעשע עם המשימות שהיינו רוצים לראות בעונה הקרובה.

משימת משפ'אח'ה מאושרת

את ההשראה למשימה זו שאבנו ממערכת החינוך האמריקאית שכנראה הבינה שהדרך היחידה לגרום לילדים להפנים את עקרונות החינוך המיני, היא הרתעה. למי שלא יודע, התלמידים מקבלים בובת תינוק שצורחת, בוכה, ישנה וגם זקוקה להחלפת חיתול, אז בעונה הזו, גם דיירי הבית יהפכו להורים בכאילו. איך זה יעבוד? בית האח הגדול יתמלא במוצצים, בקבוקים, טלק וחיתולים, לחדר השינה יתווספו עריסות, הדיירים יחולקו לזוגות ויקבלו בובה בה הם יצטרכו לטפל לכל אורך המשימה - כן... כן... גם לקום באמצע הלילה כשהתינוקת בוכה.

תפקיד האח – מה זאת אומרת?! הוא אח גדול לתינוקת הקטנה.

רמזור חוזרת (תמונת AVI: mako)
הוא כבר מתמודד עם המשימה. מה עם הדיירים? | תמונת AVI: mako

משימת הממל'אח'ה

באחד הבקרים יתעוררו הדיירים לבית שנראה כמו העתק מדויק של ארמון בקינגהאם והדיירים עצמם ימלאו תפקידים שונים בבית המלוכה: משרתים, כרוז מלכותי שיהיה אחראי על העברת המסרים מהאח, שומרים ועוד. לשומרים כמובן אסור יהיה לצחוק, לא משנה כמה שאר הדיירים ינסו –כל חיוך שווה הורדה בתקציב. מה עוד מצפה לדיירים? הקפדה על נימוסים ברמה מאוד גבוהה, שעת תה, שלל תלבושות ואולי אפילו רויאל וודינג.

תפקיד האח – ברור שהמלך. אז נא להשתחוות בהתאם.

קייט מידלטון יוני 2013 (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
ובשיא המשימה הן יגיעו לביקור! מלוכה בבית האח | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

עוד באח הגדול:

משימת המוקד הגדול

האח הגדול שלום, איך אפשר לעזור לכם? במשימה הזו יאיישו דיירי הבית את עמדת התמיכה הטכנית שחייבת להיות זמינה 24/7, כלומר שגם כאן צפויה לדיירים משמרת לילה. בכל פעם שהטלפון יצלצל, הדייר/ים שבמשמרת יצטרכו לעשות כל שביכולתם על מנת לספק את השירות הטוב ביותר, אחרת ייפגע התקציב. המשימות לא יהיו פשוטות – החל משיחה שתשאל מה בדיוק מספר עלי הדשא בבית  כדי לדעת בדיוק כמה מים דרושים להשקיה, דרך אנשים שידרשו תמיכה טלפונית צמודה במשימות פשוטות כמו הכנת קפה או קשירת השרוכים, ועד משימת טריוויה שהמטרה בה היא לענות כמה שיותר מהר על השאלות כדי לעבור לשיחה הבאה ולעמוד בהספק שידרוש האח הגדול.

תפקיד האח – מנהל המשמרת כמובן, או יותר נכון האחמ"ש

טהוניה (צילום: mako)
"בית האח שלום, איך אפשר לעזור?" אדיבות וסבלנות הן המפתח להצלחה | צילום: mako

משימת ת'אח'בורה ציבורית  

תארו לכם שהדרך היחידה להתנייד ברחבי הבית היא רק באמצעות תחבורה ציבורית, או ליתר דיוק בטקסי. מוניות קטנות ימלאו את הבית, כשמספרן קטן יותר ממספר הדיירים בבית באותו הרגע, וכל אחד מהדיירים יקבל תקציב התניידות בתחילת המשימה. כל נסיעה במונית כמובן תעלה כסף (ויהיו גם תעריפים מיוחדים, למשל אחרי כיבוי אורות), ואם אתה נמצא בחדר שאין בו מונית פנויה בשבילך – לצערנו אתה תקוע. נגמר לך הכסף? אין בעיה. בחצר תמתין תחנת אוטובוס – אמנם מדובר בפתרון זול יותר, חבל מאוד שהאוטובוס עובר רק 3 פעמים ביום.

תפקיד האח – מנהל התחנה (הלא הוא הבחור שעונה לטלפון ואומר לכם "ח-מש דקות").

אשר בן חורין - נהג מונית (צילום: mako)
יסיע את הדיירים לחצר, וישתזף עם האח הגדול בגולדן טוליפ | צילום: mako

האם המשימות שלנו יהוו השראה לאח הגדול? אין לנו מושג, אבל אנחנו סומכים על האח שיארגן לדיירים משימות מאתגרות במיוחד. ומה אתכם, יש משימות שאתם חולמים לראות? טקבקו לנו

האח הגדול: העונה החדשה מתחילה ב-14.05

קבלו את הבית החדש של האח הגדול