רגע לפני עונה חדשה של "האח הגדול", שגם היא סביר להניח תהיה מלאה בדיונים סוערים לגבי התבטאויות שונות של הדיירים, התנהגויות אליהן אנחנו נחשפים בפריים טיים והלגיטימיות הכללית של הז'אנר, התארחו בתכנית הבוקר של קשת ד"ר עלינא ברנשטיין, חוקרת ומרצה במכללה למנהל ומשה שלונסקי, מרצה לתקשורת ולשעבר מפקד גל"צ, לשיחה מעניינת על התכנית והשפעתה על חברה שלנו.

ד"ר ברנשטיין מספרת שאפשר למצוא באקדמיה הרבה התנגדות לז'אנר הריאליטי באופן כללי ול"אח" בפרט, יש אפילו המכנים אותו "זיהום סביבתי". ברנשטיין מוסיפה: אני רואה גם את ההזדמנות. מדובר בדמויות קיצוניות, לא כולן. אבל בוודאות רואים בפריים טיים חלקים מהאוכלוסייה שלא רואים באופן קבוע", ויואב לימור מחדד את דבריה: "תקראו לילד בשמו, יש ערבים, חולים, לוקים במומים".

ברנשטיין מוסיפה כי יש כאן נראות לאנשים שלא מגיעים בדרך כלל לפריים טיים, שונא ערבים יראה שם את רנין ואת פוטנה, ואולי ישתנה משהו. שלונסקי מסכם ואומר כי "יש פה גם אנשים שאין להם שום דבר מיוחד, ואתה רואה את האמיתיות שלהם וזה מרתק. זאת מעבדה, והדבר הכי חשוב שמי שמשתתף שם מכיר את הכללים. זאת הצצה, כולנו מציצנים והיום זה ברשות".