את הימים שלפני הכניסה לבית האח, העבירו הדיירים החדשים בציפייה בלתי נגמרת ובצילומים "בבית השני", כחלק מהמשימה הסודית. כדי להקל עליהם קצת, ציידנו אותם במצלמות וידאו אישיות, ושלחנו את זוהר ישראל כדי לברר מה התחושות לקראת הכניסה לבית הכי מפורסם במדינה.

"אתה חי מהיום למחר וצריך להגיד תודה"

אפשר לומר שמוטי גלזר מגיע לבית האח עם אג'נדה, את החיבור שלו לארץ, הוא מבהיר כבר מההתחלה, ומספר בגאווה שמבין אחיו, הוא היחיד שנולד בארץ. החיבור שלו למדינה, לא נגמר בזה, והוא טוען בתוקף ש"כל משפחה יהודית חייבת להחזיק מילון עברי-עברי בבית".

כיוון שהוא הולך להיות הדייר המבוגר ביותר בבית האח הגדול, יש למוטי כבר חתיכת פרספקטיבה על החיים, והוא מסביר שאסור לקחת שום דבר כמובן מאליו: "אתה חי מהיום למחר וצריך להגיד תודה על מה שיש". מוטי מבקש גם לנצל את הבמה שנתנה לו כדי להעביר מסר של תיקון חברתי: "אני רוצה לדבר על פיטורי אנשים בגיל 50, על אבטלה, על התחבורה הציבורית". 

תמונות ילדות של מוטי גלזר (צילום: תומר ושחר צלמים)
"פעם היינו מפחדים מהמפקדים". מוטי בימי השירות הצבאי | צילום: תומר ושחר צלמים
תעודת הזהות של מוטי גלזר (תמונת AVI: mako)
הבניין מאחורייך: מחכים למעלית | תמונת AVI: mako

"התרפפות המשמעת בחברה היא רק לרעתנו"

העובדה שהוא הולך להיכנס לתפקיד "זקן השבט", מוטי לא חושש להתחבר לצעירים: "אני מוכן לאמץ את כולם ואני חושב שאני יכול רק לתרום להם, החוכמה כאן בארץ היא רק הניסיון". למרות החיבה שהוא מגלה לצעירים ממנו, מוטי מקונן על התרופפות המשמעת הכללית בארץ וחושב שצריך לחזור לפחד מהמפקדים, מהמורים, מההורים: "ככל שמרפים את המושכות, זה רק לרעתנו".

ומה יעשה במידה ויזכה במיליון? מוטי מסתבר לא מפנטז על חופשה בקריבים או חלילה פינוקים אגואיסטים, הוא מעוניין להשקיע את הסכום בבניין המשותף שבו הוא מתגורר: "אדבר עם השכנים בבניין ואבנה מעלית". לסיום מבקש גלזר שנלמד לקבל את השונה. אז קדימה, קבלו אותו.

מוטי ולבנה (תמונת AVI: mako)
מוטי ולבנה: "מוכן לאמץ את כל הצעירים" | תמונת AVI: mako

 מתנה!! אנחנו מפנקים אתכם בשבוע צפייה חינם בשידור החי באפליקציהכדי שתוכלו להכיר מקרוב את הדיירים החדשים ולעקוב ללא הפסקה אחרי המשימה הסודית שלהם