יוסי בובליל, משפחת בובליל חוגגת באשקלון
בובליל. רק בשביל הכסף | צילום: אלעד דיין

טבלת הייאוש הולכת ומתכרסמת וממש עוד מעט נחזור לצרוך את "האח הגדול" כחלק מהתפריט היומי שלנו. בעוד החבורה ששלטה בסוף העונה הקודמת עדיין מתוחזקת בצורה יציבה בתודעה של כולנו, מי שהתבקש ראשון להתנהג בהתאם וכנראה שלנצח יהיה הפיגורה הכי מזוהה עם המותג, הוא כמובן יוסי בובליל.

כמעט שנתיים אחרי שהתבצר בבית האח עד מרחק נגיעה מהזכייה ושטף את האומה עם הסלנג הייחודי שלו, לאבא של עינב יש כמה עצות למתמודדים של העונה הקרובה. "הכי חשוב שיכינו את עצמם עם בגדים חמים בשביל שלא יתקעו שם בקור הירושלמי המקפיא", בובליל משאיר טיפ שווה.

"לכל מי שמעשן וצריך להיות בחצר הרבה אז חובה שיביא איתו בגדים ארוכים ומעיל למה אחרת יסבול שם מוות. בעונה שלי היה לנו קר שם והיינו צריכים להתחנן לאח הגדול שיביא לנו בגדים ארוכים. בקיצור שאף אחד לא יזלזל במזג האוויר למה זה קור שחודר לעצמות שם".

יש לך עוד טיפים לדיירים שבדרך?
"אני מציע לכל מי שנכנס לבית שיסגור את כל ההתחייבות שיש לו בחוץ בשביל שלא יקרו לו טעיות. אחרי זה יקרה לו כמו שקרה לי שהיו לי עניינים משפטיים שהשארתי פתוחים ואז זה עשה לי בלגאן. שלושה וחצי חודשים זה הרבה זמן. הכי חשוב אבל שאף אחד לא יבוא לחפש חברים, כי שנכנס לבית האח בשביל לחפש חברים הולך להידפק בגדול. מה שמעניין זו הזכייה ועל זה צריך להתמקד".

מה אתה יכול לייעץ להם בפן המנטלי?
"שיכינו את עצמם נפשית שהם נכנסים לכלוב של זהב ושיכינו את עצמם לזה שהם או יוצאים עם מליון או שהם יוצאים מאוכזבים. צריך לבוא מאוזנים לדבר הזה ולקחת דברים בפרופורציות. למרות שבהפקה שולחים את כולם לפסיכולוג לפני, הדיירים צריכים להבין מהתחלה שהם הולכים למשחק שיש בו גם טוב וגם רע. זה משחק קשה עם הרבה קוצים וצריך להיות מוכנים לזה. הולך להיות להם קשה מאוד אבל איפה יהיה להם אפשרות לזכות במיליון שקל בתוך שלושה חודשים? זה קשה אבל יש תמורה בעד האגרה".

מה לגבי אסטרטגיות?
"הכי חשוב לא להיכנס למשחק בפול גז, למה מי שיעשה את זה יאכל אותה. עדיף לשבת בצד בהתחלה וללמוד את עם מי יש לך עסק ואז להתחיל לפעול. ככה עשה אלירז בעונה הקודמת, ישב בשקט בהתחלה ואני ישר אמרתי לאשתי שהוא נראה לי הכי ערמומי וואללה צדקתי. צריך לדעת לתת אקשן לקהל. חשוב גם לדעת להיות צבועים כי זה מה שצריך בשביל להגיע לטופ שם. גם טיפת מזל לא תזיק כמובן, כמו במקרה שלי שלא שבסוף לא היה מזל וממליין הפכתי לתפרן".

הטעות: התעלמות מהיומולדת של שפרה

למרות שכבש את המסך והפך לנציג החדש של העממיות, צ'ק הזכייה הלך לבסוף למנהל הבנק של שפרה והשאיר את בובליל עם התהילה אבל בלי המזומנים המיוחלים. בהצצה לאחור הוא מצטער שלא עשה חלק מהדברים אחרת. "לא עשיתי יום הולדת לשפרה ואחרי זה באו אלי אנשים ברחוב ואמרו לי שזה פגע בי. אולי הייתי צריך לפעול אחרת אבל כשאתה במשחק אתה רואה דברים אחרת ממה שאתה רואה בחוץ. אני לא צבוע והיה לי נורא קשה להיות נחמד לבן אדם שאני לא אוהב בתוך הבית. גם הסיפור הזה שהמצאתי וסיפרתי שם על הבחורה פגע בי בדיעבד וזה בטוח לא עזר לי בסיכויי הזכייה שלי".

היית נכנס לשם שוב?
"בטח שהייתי נכנס ובכיף הייתי עושה את זה שוב. אני יכול לפתוח ביה"ס לאנשים בבית ולקהל בחוץ באיך צריך להתנהג שם. עכשיו אני גם יודע איך זה נראה מבחוץ ומה זה אומר שהמצלמה עליך. אז ברחתי מהמצלמה ולא הבנתי למה היא עלי כל הזמן, עכשיו אני יודע כל דבר מה זה אומר. אני לא נכנסתי לתוכנית בשביל פרסום אלא רק בשביל הכסף של הזכייה. מי חשב אז על להתפרסם בכלל".

שפרה קורנפלד - סרט חדש של אבי נשר
שפרה. היה אפשר אחרת | צילום: אלעד דיין

הפרסום אולי לא עניין את בובליל בימי טרום הכניסה לבית האח אבל בהחלט היה מנת חלקו בתקופה שלאחר תום התוכנית. מלבד כתיבת שירים וסדרת ריאליטי בכיכובו, בובליל הופיע עד לא מזמן בהצגה הקומית "השיפוצניק שהצחיק אותי", אבל זה כבר לא קורה יותר מסתבר. "אני כבר לא בהצגה יותר. חזרתי לעבודה שלי בבניה".

מה קרה?
"לא הסתדר מבחינתי ומבחינת המפיק. היו 20 הצגות אחרונות ואז החליטו להוריד. יכול להיות שזה ימשיך בלעדי אבל אני סיימתי את הסיפור של ההצגה. הייתה חוויה נחמדה אבל נגמר".

תרצה להמשיך בשואו ביז או שאתה נשאר בתפקיד הקבלן?
"אני פתוח להצעות ומה שיבוא יבוא. כל דבר שלא מביא לי פרנסה אז זה לא שווה מבחינתי. זה גרעינים אתה מבין? וגרעינים מפצחים אחרי האוכל ולי לא היה מה לאכול. בהתחלה נהנים מכל דבר אבל אחרי זה צריך להתפרנס".

חוויות מההצגה האחרונה וזיכרונות "מהאח הגדול" זה אולי נחמד, אבל מה שבאמת מעסיק את משפחת בובליל בימים אלו היא הלידה הקרובה של הבת עינב. "אנחנו פה כולנו על קוצים, כל יום זה אמור לקרות ואי אפשר לחכות יותר. כל שיחת טלפון מהילדה מקפיצה אותנו כי אנחנו חושבים שהגיע הרגע. עינב מרגישה טוב ברוך השם ואנחנו מחכים בצפייה שהיא תלד כבר".

איך מפלס ההתרגשות?
"גבוה ביותר. נכד ראשון זו התרגשות חבל על הזמן. כל דבר שקורה בפעם הראשונה הוא טעים ולהיות סבא נראה לי טעים הרבה יותר".

עינב בובליל בהריון מתקדם
עינב בהריון. בקרוב נכד ראשון | צילום: אלעד דיין