לקראת שובו של האח הגדול הגיע ד"ר אילן רבינוביץ', רופא פסיכיאטר מומחה ופסיכותרפיסט, לאולפן תכנית הבוקר כדי לדבר על מה שקורה לדיירים במן בית שכזה.

"יש משהו מאוד מטעה" הוא מסביר, "המקום במציאות הרבה יותר קטן מאשר כפי שהוא נראה בטלויזיה, זה מקום מפואר, אבל זה כמו כלוב של זהב". לדבריו, מכיוון שהאנשים בבית מנותקים מרדיו, טלויזיה, אינטרנט, טלפון ומיקיריהם, ולא יודעים כלל מה קורה בעולם החיצון, "אין להם אפילו שעון, ספר וכלי כתיבה והם לא בסביבה הטבעית שלהם", נוצרים תהליכים פסיכולוגיים שבמציאות היו לוקחים שנים.

על פי ד"ר רבינוביץ' הדמויות הסובבות את הדייר הופכת להיות אצלו דמויות מהחיים שלו: "קצת כמו בחדר הטיפול שבו המטפל הוא לפעמים מסך המשקף את האב של המטופל ולעיתים את המאהב, או את הילד שהתעלל בו בבית הספר". ד"ר רבינוביץ' מעיד כי הוא גם מעורב תוך כדי התכנית, ומסייע למתמודדים לעבור את התקופה בשלום ובשלווה ועוזר להם לצאת יותר מחוזקים. אחת הסיבות, לדבריו שהתכנית כל כך פופולארית היא מכיוון שאתה רואה את האנשים עוברים כל הזמן תהליך.

יש מצב לצאת מזה מ"בלי שידפק לך הראש"?
לדבריו, רוב האנשים עברו שינוי דרמטי, ונכנסו למצב מסוים מבחינת ביטחון עצמי, מבחינת הרגעה עצמית, מבחינת הכלה עצמית, מבחינת יכולת עם הסביבה ויצאו אחרים. "למרבית האנשים זה עשה מאוד טוב" הוא מסכם.

האח הגדול חוזר ב-4.12