חמש ומשהו שנים עברו מאז הלילה המיתולוגי בניצנים. למה מיתולוגי? כי בזמן שעבר מאז גמר "כוכב נולד" נינט טייב לא עשתה יותר מדי ובכל זאת נשארה, עד לפני שלושה חודשים, הסלבריטי מס' 1 בישראל. למה זה קרה? קשה לדעת, קשה לא פחות להסביר. אבל העובדה היא שבאותן חמש שנים קמו, נוצרו ונולדו בארץ עוד עשרות כוכבים חדשים, מכל התחומים, אבל אף אחד מהם לא הצליח לאיים על מעמדה האולטרא-סופר-מגה-סלב של הנינה.

יוסי בובליל (וידאו WMV: האח הגדול)
יוסי כוכב עליון | וידאו WMV: האח הגדול
אבל בשלושת החודשים האחרונים בכל זאת זז משהו. למשהו הזה קוראים יוסי בובליל, "הדורבן" בשבילכם, שעדיין מתגורר בבית "האח הגדול" ולא יודע מה באמת קורה איתו בחוץ, אבל כשייצא מהבית בעוד כשבוע יהפוך, אולי זמנית, אולי נקודתית, לסלבריטי מס' 1 במדינה, למי שראיון איתו יתפרסם בכפולת האמצע היומית של "ידיעות אחרונות" (שלא לדבר על השער ב"7 ימים"), למי שילדים יתחפשו אליו בפורים הקרוב.
ההשוואה בין בובליל לנינט מתבקשת. שני כוכבי תוכניות ריאליטי מצליחות בערוץ 2 בעונתן הראשונה, שמייצגים, כל אחד על פי דרכו, הרמת ראש גאה ובלתי מתפשרת של מה שבעבר הרחוק כונה "ישראל השנייה" וכיום מכונה בפשטות ה"בובלילים". כמו שה"בובלילים" היו גאים בנינט המרוקאית, החיילת התמימה והשופעת מקריית-גת, שהראתה ל"פרידמנים" מי הזמרת הכי טובה ועוד במגרש הביתי שלהם - הפריים-טיים של ערוץ 2, כך הם גאים היום בדורבן האשקלוני ובבתו השופעת, שהפכו את הצפייה ב"אח הגדול" לסוג של קאלט בפני עצמו, קאלט ישראלי אותנטי, שרחוק מטווחי כתבה ב"לה'מונד" הצרפתי, שמכתירה את בובליל לראש ממשלת ישראל, מהפורמט ההולנדי המקורי של פצצת הרייטינג.

ראוי להזכיר כי הזכייה של נינט ב"כוכב נולד" הראשונה גררה אחריה רצף זכיות של אמנים בעלי שם משפחה "בובלילי", ממויאל (וסקעת, שכמעט זכה), דרך סעדו ועד למעודה. הזכייה של ג'קו אייזנברג היא יוצא מהכלל שאינו מעיד על הכלל, וגם ישראל בר-און הבאר-שבעי הוא לא בדיוק "פרידמן" קלאסי. על שני אלה מפצה הנוכחות הדומיננטית של מרגול בחבר השופטים. אין פה ניסיון להדביק את השד העדתי ל"כוכב נולד". כי השד העדתי כבר נדבק אליה ממזמן. הגאווה שחשים חובבי מוזיקה ים-תיכונית עם כל זכייה של מישהו "משלהם" בתוכנית, מזכירה את הגאווה של אוהדי בית"ר ירושלים בשתי הזכיות האחרונות באליפות, ואת הגאווה של הליכודניקים בליל הניצחון הגדול של ביבי ב 96', עם הקריאות "היידה ביבי, היידה שרה" בבנייני האומה בירושלים.

אין תמונה
נינט. מאבדת את התואר?
מלבד העובדה הידועה שהרייטינג של גמר "כוכב נולד" הראשון הוא בערך חצי מהרייטינג של תוכנית רגילה של "האח הגדול", ההבדל העיקרי בין בובליל לנינט הוא הטיימינג של הפיכתם לכוכבים. נינט נעשתה גדולה מהחיים בבת אחת בליל הזכייה, ובעיקר בשנתיים שבאו אחריו, וצמחה במקביל להתחזקותם של הפפראצי ומדורי הרכילות באינטרנט. בובליל כוכב-על כבר שלושה חודשים, מבלי להיות מודע למעמדו, כשהוא הופך לשיחת מדינה, לנושא לדיונים אקדמיים ומפומפם שוב ושוב על ידי התקשורת. כשייצא משם הוא צפוי לחטוף הלם, ולא רק בזכות מיליון השקלים בהם יזכה.

יכול מאוד להיות ששנה מהיום יוסי בובליל יחזור להיות קבלן מאשקלון, שעושה עסקים עם הגרוש של ליה גיל מ"הישרדות" ונינט תחזור להיות הסלבריטי הישראלית האולטימטיבית (עד מתי??). בדרך, ואם יידע לכלכל את ענייניו בתבונה, הוא ובתו צפויים לעשות לא מעט כסף ממעמדם הציבורי, שניתן להם מתוקף השתתפותם בתוכנית הריאליטי הפופולרית ביותר בישראל אי פעם. אבל גם אם לא יזכה במיליון השקלים, גם אם יחזור לאלמוניותו וגם בעוד עשרים שנה, איש לא ייקח מיוסי בובליל את הפרט הטריוויאלי - הוא היה הכוכב הגדול ביותר במדינה בעונה הראשונה של "האח הגדול" והצליח, ולו לרגע, להיות המאמי הלאומי.