מגישה: רותם אלון | צלם: רועי חבני | סאונד: גילי פרידמן | עריכה: שחר זלצמן | הפקה: דנה מדמון | איפור: רויטל בן מאיר

אחד הדברים הבולטים בפרק העשירי של "אביב או אייל – מי ימצא את תגלית השנה", הוא המגוון של המתמודדים שהגיעו לאולפן. מי לא היה שם? עודד ישראל מנשרי שהביא לקדמת הבמה את שיר המחאה שלו, בטי פבלו שאחרי 17 שנים סוף סוף סגרה מעגל עם אביב גפן ואפילו ג'וליאנה טנוס שלא הצליחה לעבור את מבחן הקהל, הביאה בסלסולים, או בלשונה – בצלצולים שהזיזו לנו מיתר או שניים בלב. מה עבר עליהם רגע אחרי שירדו מהבמה? רותם אלון תפסה אותם מאחורי הקלעים.

>> רוצים עוד? בואו לעקוב אחרי "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה" גם בפייסבוק ובאינסטגרם

"את כל החוויות שאני עוברת בחיים אני לוקחת לצד החיובי ולומדת מהן", שיתפה ג'וליאנה בתחושות ההפסד, "אולי אם הייתי שרה 'נגד הרוח', הייתי שמה סלסולים ונותנת ביצוע שאני אוהבת". נשאיר את ג'וליאנה עם התהיות, ונעבור למתמודד שלא התלבט, אפילו לא קצת, ובחר באביב מיד. אנחנו כמובן מדברים על עודד, שהסביר איך הוא תופס את עצמו בין שאר המתמודדים: "אני חריג בנוף, חריג בכלל, אבל במיוחד בנוף כזה. אני חושב שזה זמן טוב, הקהל התחבר, העם יתחבר והקצוות יתחברו עוד".

>> רוצים לראות את כל הביצועים שלא שודרו על המסך? לחצו כאן

שניים שאולי פחות התחברו היו אביב ובטי, שסוף סוף השלימו את הפערים שהצטברו ביניהם מאז ההופעות המשותפות יחד: "הייתה לנו יותר שיחה בפגישה", סיפרה בטי על החזרות עם אביב, "היינו צריכים לנקות את מה שרה, כי סה"כ אנחנו שנינו רגישים ומגיעים ממקום של אהבה. לי זה כבר עבר, זה היה לפני 17 שנה. אני הייתי בטוחה שזה נסגר, אבל מסתבר שהוא העלה את זה. הייתי מופתעת, אבל כנראה שאביב שמר בתוכו. כנראה שצריך 17 שנה כדי לסגור פינה קטנה, אבל גדולה".

עוד ב"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה?":

"אביב או אייל – מי ימצא את תגלית השנה": האודישנים ממשיכים בשני ובשלישי ב-21:00, קשת, ערוץ 12