כששני הזמרים המוכרים בישראל מגיעים משני קצוות הז'אנר המוזיקלי, אנחנו יודעים שהולך להיות שמח. הרוקיסט מושך לכיוון Muse הים תיכוני לאיציק קאלה, ואנחנו אלה שנשארים באמצע (יושבים שם ליד מירי מסיקה) עם דמעות של צחוק בעיניים. אז כצפוי, אביב גפן ואייל גולן לא אכזבו לרגע באודישנים של ריאליטי המוזיקה "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה" (הערב ב-21:00, ערוץ 12), והביאו לנו כמה וכמה רגעים קורעים להיזכר בהם. 

חולצת ה"מפה"

אחת ההנאות הקטנות שלנו בחיים, היא לשמוע את סשן העקיצות בין אביב לאייל. לא, באמת, לפעמים יוצאות משם פניני חכמה, שהמחשבה הראשונה שלנו היא פשוט - איך לעזאזל הם חשבו על זה? זה התחיל בעקיצה קטנה על המראה החיצוני של אביב, והגיע עד למסלול המראה שמצוייר לאייל על החולצה. פייר, נפלנו.

 

>> רוצים עוד? בואו לעקוב אחרי "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה" גם בפייסבוק ובאינסטגרם

סודות הטיפוח

כשמגיעים להצלחה בסדר גודל כמו של אייל, לא מפתיע שרוב הזמרים חייבים לטפח את זרעי התהילה שלהם. איך עושים את זה? קודם כל, מטפחים את עצמך. כן, כן, אנחנו מדברים על דה הול קוסמטיקאית סטורי, עם שעוות, גבות ושאר ירקות. חושבים שהגזמנו? תחליטו בעצמכם.

 

גורם ההפתעה

יש פקטור אחד שכל פורמט מצליח חייב לאמץ לעצמו, וזה גורם ההפתעה. אם לא תהיה ציפייה מורטת עצבים, מתח שמשאיר אתכם לכסוס ציפורניים ושתיקות רועמות במיוחד, מה בדיוק ימשוך אותנו? כנראה שכלום זאת התשובה המתבקשת. במקרה הזה, המתמודדת טיגיסט הנוק כנראה לא שמעה על הקונספט, ודווקא בשיא המתח - חשפה את הבחירה. אפילו ארז טל לא נשאר אדיש.

מי מתעסק עם מסיקה?

עצה שלנו - אל תתערבו עם מירי מסיקה, ובמיוחד לא כשמדובר בהימור נגד הזכייה של נטע ברזילי באירוויזיון האחרון. הרי ברור לכולנו שהזוכה שלנו לא סתם נקלעה לסיטואציה, ועוד יותר ברור לנו שאחרי ההתערבות אתם אלה שתקלעו לסיטואציה מביכה. מה הפסיד אביב גפן? אנחנו בטוחים שאתם זוכרים.

>> רוצים לראות את כל הביצועים שלא שודרו על המסך? לחצו כאן

החיקוי של אייל

אם יש דבר אחד שאי אפשר לפספס באודישנים של התכנית, זה המרחק בין העולמות של אביב ואייל. כמובן שאנחנו מדברים גם על הפן האישי, אבל הפעם נתמקד בדבר החשוב כאן באמת - המוזיקה. נדירות הפעמים בהן שניהם הסכימו על אותו מתמודד, ולכך היו השלכות בצורת ויכוחים, אי הסכמות והתערבות חדה מצדה של הבוררת מירי. גם במקרה הזה מירי התערבה, ואפילו הצליחה להוציא מאייל חיקוי שבהחלט אי אפשר לשכוח.

לא מתפנה

המתמודד לביא הדר אולי הזכיר לאייל את נשכחות הילדות עם הערק ומוכר הגרעינים, אבל באביב הנוסטלגיה המתרפקת על צלילי המוזיקה המזרחית דווקא לא נגעה. מה ששוב פעם השאיר את מירי עם הבחירה הגורלית, והיא החליטה שלא להעביר אותו לשלב הבא. אלא שהמתמודד לא בדיוק הבין את המסר, ונשאר לעמוד על הבמה. מישהו אמר שתיקה מביכה?

 

עוד ב"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה?":

סוף המע"מ

אין ספק שכל המתמודדים מגוונים וצבעוניים כמו שהם, אבל לא לכל המתמודדים יש סוכן שנראה מסקרן עוד יותר. למורן קריטי דווקא יש אחד כזה, והוא הפיל אותנו מצחוק. אבל לא רק זה, נראה שהיצירתיות של אביב פרחה בסביבת המתמודד (והסוכן), וכשהוא תפס את המיקרופון ואלתר על הבמה את השיר הזה, באמת שלא נשמנו.

"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה": הערב (שלישי) ב-21:00, קשת, ערוץ 12