היום (שלישי, 23:00 בקשת 12) תגיע לסיומה העונה השנייה של זה לא הגיל. רגע לפני שנגלה מה עלה בגורל הצעת הנישואים שהסתבכה, נזכרנו בכל הרגעים הכי מטורללים שהסדרה סיפקה לנו, ותהיו בטוחים שיש לא מעט כאלה. שנתחיל?

 1. שמוליק עושה תאונה כשהוא מגלה שישי מתכוון להציע נישואים לטליה
  אחרי שניצן ודניאל גילו שישי היה בחנות תכשיטים וקנה טבעת אירוסין לטליה, הם רצו לבשר את הבשורה המרה לאבא שלהם - שדווקא לקח את זה בצורה חיובית, להפתעתם. שמוליק שמח שישי לוקח את עצמו בידיים ושמח לראות שגם הדור הצעיר מוכן להתמסד, ואפילו הספיק לנזוף בדניאל על הדרך. ואז ברגע אחד האסימון נפל לו, הוא קלט שהחברה של ישי היא בעצם טליה ואיבד שליטה על ההגה. כשראשו עדיין חבול בחשד לזעזוע מוח, הוא וילדיו פתחו חמ"ל כדי להבין איך עוצרים את הצעת הנישואים הזאת.
  שמוליק עושה תאונה (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12
 2. טורניר הקריוקי של מייקל וישי
  הסכסוך המתוקשר בין מייקל וישי הוא לא דבר חדש, אבל את ההסלמה הזאת אפילו אנחנו לא יכולנו לצפות. בערב חברה במשרד עורכי הדין, טליה קיבלה את אות העובדת המצטיינת וכדי לפרגן לה, או אולי יותר בשביל לסמן טריטוריה, ישי החליט להקדיש לה ברכה מרגשת. הוא לקח את המיקרופון ובעזרת הקלידן המחונן, הקדיש לה את השיר "לכל אחד יש" עם קולו הצלול שהיה מקבל לא פחות מחמישה כחולים ב"הכוכב הבא" (או שלא). מייקל לא נשאר אדיש לסיטואציה והחזיר לו עם להיט בינלאומי שמזכיר לטליה ולו נשכחות ממדריד, ובעזרת צמד קסטנייטות, הרביץ ביצוע מרטיט לב. הערב נגמר בכך שטליה וישי מצאו את עצמם בניידת משטרה שאספה טרמפיסטית מזירת פשע אחרת, הבית של לון. מניחים שכבר הבנתם במי מדובר.
  תחרות הקריוקי של ישי ומייקל (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12


 3. דניאל חולם חלום אירוטי על נמרוד
  מסתבר שגם דניאל נפל לסטיגמה של גבר עשיר = גבר מושך, רק שמדובר פחות בגבר ויותר בנער, אבל אולי חשוב יותר מהכל, באח הקטן שלו. אחרי שנמרוד התבשר על כך שהוא הרוויח סכום כסף לא מבוטל באקזיט, אחיו הגדול התחיל לחלום עליו חלומות ארוטיים והתחרפן מהם כצפוי. דניאל החליט לפתוח את הלב ואולי גם לנסות לקבל עצה טובה מאמא שלו, אבל היא רק צחקה ורצה לסמס את החדשות המביכות לישי. "האב החורג" הגיע יחד עם המילה הנכונה כהרגלו, וחשף שגם לו מדי פעם יש חלומות משונים על אמא שלו, סרגיי הדוור, ביבי ואפילו על דניאל בעצמו. כמובן ששום דבר לא עזר ודניאל המשיך לחלום, עד שהגיעה תפנית מפתיעה בעלילה ו"בעזרת" שמוליק, נמרוד איבד את כל הכסף שלו.
  דניאל חולם חלום אירוטי על נמרוד (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12


 4. ישי מנסה לנשק את אמא שלו
  יום בהיר אחד ישי פתח את דלת הכניסה ומצא שם, עומדת עצובה וארוזה, את ריקי אמא שלו. היא סיפרה לו שהיא עזבה את אביו, והם החליטו שהיא תישאר לישון בבית שלו ושל טליה לכמה ימים, לפחות עד שיבינו מה נכון לעשות. אבל מה קורה כשאמא שלך ובת הזוג שלך כמעט באותו הגיל, ומתנגבות באותן המגבות? זה יכול ליצור מצבים מאוד מביכים, כמו ניסיון תמים לתת לאמא שלך נשיקת בוקר טוב מתוקה ורומנטית. ישי, שקלט את הטעות, רץ לקרצף מעצמו את הבושה במקלחת. את הזמן שאחרי התקרית הוא בילה מקופל בתנוחת עובר במיטה כדי להשלים את תסביך האם. למישהו יש טלפון לפסיכולוג טוב אולי?
  ישי מנשק בטעות את אמא שלו (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12


 5. ניצן הולכת למכשפה כדי להחזיר אליה את לון
  הניסיונות של ניצן להשיג חזרה את לון לפעמים עוברים את גבול הטעם הטוב, או סתם את הרף הפלילי, אבל בעצתו של ישי, היא החליטה לשנות כיוון ולנסות את תורת הנסתר. הכל התחיל כשישי סיפר לה איך נילית פומרוק הצליחה לכבוש את ליבו אי שם בכיתה י' בעזרת כישוף שהטילה עליו, ככה שאם בחנוכה הוא לא ידע מי זאת, בפורים הם כבר התחפשו יחד. ניצן לא היססה כהרגלה, פנתה לריקי אמו של ישי ויחד הן הלכו לאיריס הגרושה כדי לגרום ללון לפתוח את הלב. התוצאה לא כל כך משנה, העיקר שהיא עוד לא מאחורי סורג ובריח.
  ניצן הולכת למכשפה כדי להחזיר את לון (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12


 6. ישי מופיע עם קאברים לשלמה גרוניך
  באחד מימי שישי, ישי הופיע עם להקתו במוקה ביץ' והזמין את טליה, שבכלל לא זכרה שהוא חבר בלהקה. לבושה כמו רוקיסטית משנות ה-80, טליה ציפתה לשירים של להקת רוק צעירה ובועטת - אבל קיבלה רביעיית א-קפלה שמבצעת שירים של שלמה גרוניך, שבה חבר גם דוקטור פרנסיס, הרופא שלה. אחרי שנרגעה מהתדהמה, טליה אפילו זרקה לעבר ישי חזייה. מזל שאת ההופעה הם סגרו עם השיר I-Want it That Way של הבקסטריט בויז, שהשכיח קצת מהטירוף הלך שם.
  להקת רעמסס נותנת בראש (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  להקת רעמסס נותנת בראש | צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12
 7. ישי מקבל האפי אנד
  כשלישי נתפס הצוואר, הוא פנה לטליה בניסיון לקבל עצה. טליה, שבסך הכל רצתה לעזור לו, לרגע שכחה מי זה הבוס שלה והחליטה לפנות אל מייקל כדי לקבל המלצה על מסאז' טוב. מייקל שלח את ישי לספא ג'נסיס, שם לא מקבלים רק מסאז' – אלא גם תוספת מפתיעה בסוף. ישי, שחזר מופתע מהמסאז', סיפר על כך לטליה ואפילו הוסיף שקיבל "הפי אנד", אבל טליה חשבה שהוא צוחק ואפילו דרבנה אותו ללכת לשם כל יום כדי להשתחרר.
  ישי מקבל הפי אנד (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12
 8. הפלוגה של ישי יורה על הרכב הלא נכון, בזמן הלא נכון
  טליה לא הייתה יכולה להסתיר את הדאגה שלה לישי כשהוא הוקפץ למילואים. היא נסעה לבקר אותו בבסיס יחד עם נמרוד, אבל הם נאלצו להישאר בש"ג. מוכנה מראש עם מדים באוטו, היא שלחה את נמרוד לבוש כחייל כדי להסתנן לבסיס ולקרוא לישי. באותו הזמן, ישי יצא לכיוון לטליה, נמרוד נשאר בבסיס לחפות עליו – וזוהה בטעות כחייל. כשכיתת הכוננות הוקפצה, במקום הופיע הסמג"ד המורעל, שהיה לא אחר ממוקה. הוא יצא יחד עם הכיתה להסתער על הרכב החשוד שחונה צמוד לבסיס, אבל מה שהוא לא ידע זה שטליה וישי הם אלה שברכב ושהם בדיוק עסוקים במשהו אחר.
  הפלוגה של ישי יורה על הרכב של טליה - EXT2 (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12


 9. ניצן ודניאל מגלים על הקשר של טליה וישי
  הסצנה שסיכמה את הפרק הראשון ובעצם הזניקה את העלילה כולה נתנה לנו הצצה נדירה למה שקורה כשאתה מגלה שאמא שלך יוצאת עם החבר הכי טוב שלך. ניצן, שלא הבינה למה ישי הגיע הביתה, חשבה שטליה בכלל מנסה לשדך לה אותו, עד שדניאל הגיע וראה שישי צמוד לאמא שלו... והתעלף. מזל שנמרוד היה שם כדי לתעד את הסטורי הכי טוב אי פעם.
  ניצן ודניאל מגלים על הקשר של טליה וישי - EXT2 (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12


 10.  שמוליק מארגן לבן שלו הפתעה נועזת במיוחד
  כשטליה יצאה לערב חברה וניצן יצאה לדייט עם בחורה, ישי החליט לארגן ערב גברים עם פיצות ומשחקי גיבוש. כשהוא החליט בניגוד לבקשה של טליה להגיע גם לאירוע, שמוליק נשאר לפקח על העניינים, ומשם כצפוי, הם רק התדרדרו. הוא הזמין חשפנית לבית משפחת רובינסון וכשניסה לבטל, זה כבר היה מאוחר מדי. כשטליה, ישי וניצן חזרו הביתה בניידת משטרה, הם מצאו את שמוליק, דניאל ונמרוד מבלים עם החשפנית, מראות לא נעימים לגילאי 18 ומטה, ובעצם לא לאף גיל.
  ערב הגברים המפוקפק (צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12)
  צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת12