צ'טנוגה

הרמתם גבה (או שתיים) למשמע השם המוזר של העיר הזאת? אתם לא לבד. העיר שבה נמרוד (נעם פרנק) השקיע את כספו אחרי שנגרר לעסקת נדל"ן מפוקפקת על ידי אביו שמוליק (רמי הויברגר) לגמרי קיימת במציאות, וכן, היא בטנסי, ארצות הברית. על פי עמוד הוויקיפדיה שלה, צ'טנוגה היא בירת מחוז המילטון במדינת טנסי שבארצות הברית, מתגוררים בה 177 אלף תושבים והיא העיר הרביעית בגודל אוכלוסייתה בטנסי. האם יש בה גם מפעל ארנקים נטוש? ובכן, את זה עדיין לא הצלחנו לברר.

העיר צ'טנוגה (צילום: Sean M. Haffey/Getty Images for IRONMAN)
גשר בעיר צ'טנוגה. כן, יש מקום כזה | צילום: Sean M. Haffey/Getty Images for IRONMAN

להשקיע את כספי בר המצווה

את ההון הראשוני שנדרש על מנת להשקיע באקזיט נמרוד לא הרוויח בעבודה קשה, אלא פשוט בבר המצווה שלו. אם חשבתם שזה סיפור מופרך, כדאי לכם לדעת שקרו כבר לא מעט מקרים בעבר של ילדי בר מצווה שממש כמו נמרוד, שיחקו נכון בקוביות שלהם והתעשרו. כך קרה לדוגמה ליזם האמריקאי טימותי סייקס, שקיבל בסך הכל 12,415 דולר לבר המצווה שלו מהוריו ובמקום לבזבז את הכסף הזה על בגדים ומשחקים כמצופה מנער בן 13 – הוא השקיע אותו בוול סטריט. בגיל 21, סייקס כבר הפך למיליונר וכיום הוא מנהל אורח חיים ראוותני במיוחד שכולל מכוניות יוקרה, טיולים למקומות אקזוטיים ברחבי העולם, אחוזות וכמובן חשבון אינסטגרם עם יותר ממיליון עוקבים שמתעד את כל הטוב הזה.

View this post on Instagram

A post shared by Timothy Sykes (@timothysykes) on

חלומות מטרידים על בני משפחה

ההתעשרות המהירה של נמרוד הביאה למשפחת רובינסון לא רק נחת ואושר, אלא גם לא מעט חששות וחרדות שהתגלו בחלומות של דניאל (דוד שאול). מסיבות לא ממש ברורות, דניאל חלם על מושא אהבתו, קורל מהמוקה ביץ', אלא שברגע האמת היא התחלפה באחיו הקטן נמרוד. בין אם זה קרה מקנאה בכסף של נמרוד או סתם כי דניאל עובר תקופה קשה, מסתבר שזו תופעה די נפוצה גם בחיים האמיתיים. רוב החלומות האירוטיים אינם מבטאים משיכה מינית כלל, והם מסוגי השכיחים ביותר. כמו שקרה לדניאל, פעמים רבות חלום מסוג זה עוסק בפעילות מינית עם קרוב משפחה, עם חבר או עם מכר קרוב אחר. אם גם אתם חלמתם חלום כזה, אין ממה להילחץ. זו פשוט השפה שבה משתמש התת מודע שלכם כדי להעביר לכם מסר.

שורטים נגד עסקה

מחצית מהכסף של נמרוד ניצל אחרי העסקה המפוקפקת שביצע בעצת אביו בזכות שורטים, מושג אמיתי משוק ההון שמשמעותו מכירה בחסר. מדובר בשיטה לעשיית רווחים כשערך של נכס בשוק ההון נמצא בירידה. בשיטה זו אדם למעשה מהמר נגד עסקה כלשהי במטרה לגרוף רווחים אם ערכו של הנכס אכן ירד. נמרוד השקיע מחצית מכספו בשורטים נגד העסקה המפוקפקת במפעל הארנקים של צ'טנוגה, וכמו שאמר, הוא למעשה גידר את הסיכונים שלו כדי שאם הוא ייפול, לפחות הוא יישאר עם מחצית עם הכסף. אם המושג הזה נשמע לכם מוכר מאיפשהו, נספר לכם שהסרט ההוליוודי "מכונת הכסף" משנת 2015 עסק בדיוק בנושא הזה.

via GIPHY

אנוס מונדי

חברת ההייטק שבה השקיע נמרוד נקראת אנוס מונדי, שזה אמנם לא שם של חברה אמיתית (לפחות לפי חיפוש קצר בגוגל), אבל זה כן שם של ספר. מסיבה לא ממש ברורה, החברה שבה נמרוד השקיע את כספי בר המצווה שלו נקראת על שם ספר בשם "אנוס מונדי: חמש שנים באושוויץ" שכתב וויסלאב קילאר, סופר וקולנוען שהיה אחד האסירים הפולנים הראשונים באושוויץ ונפטר בשנת 1990.