העדכון האחרון:

00:00 – לימור: "בשבילי תחרות זה גנון"

התושבים מגלים שמחר, ביום של הפרויקט, הם צריכים להתעורר בשבע בבוקר. הם תוהים לגבי הפרויקט. דומיניק מצהיר: "אני רוצה שתהיה משימה כיפית", וחבריו נוזפים בו ואומרים לו שלא יפתח פה: "בסוף יביאו לנו משימה עם מנוף". במרפסת הבית הפרטי, דניאל שואל את לימור ודודו מה יכול לשבור אותם בפרויקט. דודו עונה לו שהוא מסוגל להישבר רק מנטלית, ולא פיזית, ואילו לימור אומרת: "אני בדיוק ההפך ממך. בשבילי תחרות זה גנון, אני יכולה להישבר רק פיזית". אחרי שעבר על התושבים יום מורכב, שהסתיים באווירה משפחתית ומצחיקה, הם מתפזרים למיטותיהם, לקראת היום האינטנסיבי שמצפה להם מחר.

23:00 – מנואל לנטע: "יש בשקט שלך המון כח"

אחרי שסיימו לאכול, נטע משתפת את הסועדים בבית הפרטי בתסכול שלה על סידורי הלינה של השבוע: "אני רציתי להיות באכסניה ופשוט לא אפשרו לי. איך זה הגיוני שג'ו ודומיניק היו באכסניה חמש פעמים, ואני רק פעם אחת?". מנואל מייעצת לה: "זאת טעות להגיד שלא הייתה לך ברירה. את צריכה לזכור שלפעמים את יותר חשובה מכולם", ומעודדת את נטע לעמוד על שלה יותר. "יש בשקט שלך המון כוח", היא אומרת לנטע. דודו מנצל את ההזדמנות וחולק עם חבריו את הסודות שלו במשחק: "צריך להחליש את מי שמחזק". אודטה, לימור, דניאל ונטע מקשיבים לדודו ונותרים ללא מילים.

22:00 – דודו: "אני רוצה להרגיש נאהב"

התושבים מקבלים יחד את השבת וממשיכים לסעוד. במסעדת המלון, השף יוסי שטרית מנצל את ההזדמנות כדי לצלם סלפי עם ג'ו. אליסה נואמת בפני חבריה ומודה להם: "אני רוצה להודות לכם על השבוע שעבר בעיר". בינתיים, במרפסת של הבית הפרטי, דודו מספר לאודטה ונטע שהוא יצא עם מוטי רייף במשך חצי שנה, ושהוא לא הסכים לצאת איתו מהבית לרוב. הוא מנסה לעכל את העובדה שמעכשיו, הוא דמות מוכרת שאנשים זרים יזהו ברחוב: "אני בן אדם מאוד פרטי ביום יום שלי. גם ככה אנחנו נקבל 15 דקות תהילה, אז נראה לי שאני אהנה מהן", ומסביר: "בחיים לא הייתה לי אג'נדה להיות מפורסם, אבל אני מאוד רוצה להרגיש נאהב". אודטה, מנסיונה, מזהירה את דודו: "עד שאתה לא חווה את זה, שום דבר לא יכול להכין אותך".

21:00 – שישי קודש

האווירה בעיר נעימה ונינוחה, והתושבים מתארגנים לקראת ארוחות השישי שלהם. בזמן שהם מסיימים עם ההכנות, דודו אומר ללימור: "המיסויים זאת הדרך היחידה לפגוע בי. אין לי פה בסט שיכול להציל אותי כלכלית". תושבי הבית הפרטי, לימור, דודו ונטע, מארחים אצלם את: מנואל, דניאל ואודטה. מצד שני, במסעדת השף במלון, רומי, סיגל, הודיה, דומיניק, ג'ו ואליסה נהנים מסעודת מלכים על ידי השף יוסי שטרית. התושבים עושים קידוש ומרימים כוסית לכבוד השבת, ומתחילים ליהנות יחד מהארוחות. 

20:00 – דומיניק למנואל: "אני רוצה לעבור איתך את הדברים"

מנואל מדברת עם דומיניק על המתיחות שהרגישה ביניהם במהלך היום. היא אומרת שמאז שהודיעו על המצב הביטחוני המעורער, עובר עליה היום הקשה ביותר עד היום בעיר: "עבר על כולנו היום יום מחורבן. אני רואה את המוות", ומטיחה בדומיניק ביקורת על כך שהוא לא היה שם בשבילה: "איך בסוף רומי נמצאת לידי ואתה לא? אפילו נטע שמה לב שעובר עלי משהו, ואיפה אתה?". דומיניק מביע חרטה עמוקה ומתנצל בפניה: "אולי הייתי מכונס מדי בעצמי. אני רוצה לעבור איתך את הדברים, כמו שאת עוברת אותם איתי". מנואל משתפת אותו שהמשחק מלמד אותה שאולי היא יותר מדי נאמנה לחבריה, ואומרת שההבנה הזאת מעציבה אותה. בינתיים במטבח הבית הפרטי, דודו, לימור ונטע עסוקים בהכנות הקדחניות לקראת הארוחת שישי.

19:00 – דודו על דומיניק: "הוא שחקן מעולה"

במרפסת הבית הפרטי, דודו מרכל עם נטע על האסטרטגיה של דומיניק במשחק: "דומיניק הוא יפה-נפש, ואני לא מאמין בהם". הוא ממשיך: "יש רגעים שכל סיפורי הגבורה שלו, שהוא דוחף בכוח, גורמים לי לצחוק". דודו מודה: "אני אומר את האמת, מה שכולם רואים", ואומר לנטע שהוא בטוח שגם הצופים בבית מצליחים להבין דרכו את האמת. הוא מוסיף על האסטרטגיה של דומיניק: "האסטרטגיה שלו היא להתמסכן, לעבוד על אנשים. כמו בפוקר, והוא שחקן מעולה". נטע מסכימה איתו, ומשבחת גם את דומיניק וגם את דודו על היותם שחקני ריאליטי חזקים. "אני משתתקת פה. אני לא מרגישה כמו דמות טובה בראליטי", היא אומרת לדודו: "אני משעממת. אני מסתכלת עליך ורואה דמות ריאליטי טובה ועגולה". דודו מייעץ לה על שיטות להתקדם במשחק: "בזה שאת בוחרת לא לשחק, את משחקת את המשחק". הוא אומר לה שכרגע היא סטטית במשחק: "זה עניין של זמן עד שהמשחק ישתלט עליך".

14:00- לימור להודיה: "תבחרי אנשים שיכולים להכיל גם אותך"

רומי חוזרת למרפסת, ומספרת ללימור ודודו שהחזירה את הבגדים לחנות: "אין מה לעשות", דודו אומר, "בגדים פה זה מותרות". הודיה מצטרפת אליהם ומספרת שהוציאה 815 שקלים בחנות הבגדים. "טוב מאוד", דודו אומר, ומרוצה שהודיה מוציאה על עצמה את הכסף ולא על סיגל.

הודיה ולימור נשארות לבד במרפסת והודיה משתפת את לימור: "זרקו לי היום שאני צריכה להיות מחושבת, ולהחליט - בית או בגדים. אם זה אחד מהם אז מבחינתי זה בגדים". לימור מוחזקת אותה ואומרת "אם את מוציאה את זה על עצמך אז תהני", אבל בה בעת היא גם מנסה לפקוח את עיניה של הודיה בתלות של סיגל ובלחץ שזה עושה לה: "כשאת מכילה מישהו ופתאום את מרגישה שאת חנוקה, את צריכה ללכת אחורה כמה צעדים ולמלא את הבטרייה שלך. במקומות הנמוכים את תעשי הכל חצי כוח".

הודיה מסבירה לה ש"מה שמעניין אותי זה הבגדים שלי. אני שמה אותם ואז אני באנרגיות אחרות". לימור מנסה להסביר לה את הנושא מנקודת המבט האישית שלה: "בגלל שאני באה מחסך של תשומת לב ואהבה, הייתי נותנת לחברים שלי יותר ממה שאני נותנת לעצמי, עד שהם התלוננו על זה. לא הבנתי איך התלוננו על זה. חברה הסבירה לי שזה כמו חיבוק דב. זה שאת נותנת כל הזמן זה מכביד, מעצם הידיעה שצריך להחזיר לך כל הזמן. תבחרי אנשים שיכולים להכיל גם אותך. זו אהבה אמתית גם שאת נותנת וגם כשאת מקבלת".

13:00- שישי כלכלי

חנות הבגדים נפתחת והראשונות להיכנס ולבחון את הפריטים החדשים שלהן הן הודיה, מנואל ורומי. הודיה ומנואל נרגשות לראות את הבגדים שלהן, אבל לעומתן רומי דווקא מתאכזבת מכך שהיא לא קיבלה מבחר גדול של בגדים כמוהן.

למרות ההתרגשות ההתחלתית של הודיה היא נותרת אבודה בין מתלי הבגדים ומתייעצת עם נטע אם לקנות אותם או לא: "מאתמול הוצאתי 5000 שקלים. אני לא יודעת מה לעשות". הודיה מרגיעה אותה ומזכירה לה ש"2000 מתוך זה הוצאת על הסוויטה, אין מה לעשות". הודיה מתקנת אותה: "4000 שקלים. אין לסיגל כסף. אני לא יכולה לבקש ממנה שתחזיר לי .אם היית איתה לא היית לוקחת לה כסף. לא הייתה לי ברירה". נטע מנסה לפקוח להודיה את העיניים: "אם זה היה תלוי בי לא הייתי לוקחת את הסוויטה, הייתי לוקחת את האכסניה". הודיה לא מקבלת את הדברים של נטע ומצהירה: "לאכסניה אני לא הולכת".

אליסה נכנסת לחנות, ומודיעה לרומי שג'ו, דומיניק והיא עשו הגרלה ולפיה דומיניק נבחר להיות זה שיזמין אותה לארוחה היום בערב, והיא מבררת איזה מנות להזמין לאליסה. ג'ו, בהשפעת השיחה בבוקר עם אליסה, לא מרוצה מכך שרומי בחנות הבגדים, מוציאה כסף על בגדים, בעוד שג'ו, דומיניק ואליסה מזמינים אותה לארוחה.

דומיניק מרגיע אותו: "אנחנו לא פה כדי לשנות אנשים". לימור רואה את ההתרחשות מהצד, לוקחת את רומי הצידה ומסבירה: "זה לא נראה טוב שאת קונה בגדים באלף שקל ומזמינים אותך לארוחה". רומי :"מבחינתי ויתרתי מראש על ארוחת השף ואמרתי שאני רוצה לקנת בגדים, הם הזמינו אותי. אני אלך לטפל בזה".

12:00- דניאל לרומי: "אם נצא - נצא" 

רומי מודאגת ממקומה בטבלה ומחליטה לפנות לדניאל, שנמצא איתה באותה סירה. "מרגיש לי תמיד שאותם שישה אנשים נאחזים לשרוד וממש קשה לי עם ההרגשה הזו, כי לא נראה שזה הולך להשתנות. או שמתחילים לחשוב מחדש ועושים לעצמנו חיים קלים, או שנתחיל לצאת מפה אחד אחרי השני, לפי התור ". דניאל, לעומתה, נשאר רגוע: "אם נצא – נצא. זה המזל של להיכנס באמצע. הם כבר חודש פה". אבל רומי לא נרגעת. "איך אני עוזרת לעצמי לשבור את המזל הזה", היא תוהה, "אולי אני אנסה להיות חכמה גדולה, 'ביג שוט' אסטרטגית". דניאל מנסה לעזור לרומי למצוא נקודות אחיזה: "על מי את מרגישה שאפשר לסמוך?". היא עונה בהססנות: "סיגל, הודיה ודומיניק. אבל אני לא אהיה זו שהם ימשכו לאמצע הטבלה".

במקביל, נטע ולימור יושבות מחוץ לבית הקפה ותוהות מי ייבחר להיות מנהל הפרויקט הבא. "או שזאת תהיה אני, או דודו או הודיה. אפשר שאולי גם מנואל", נטע תוהה. "לדעתי יתנו לג'ו", לימור אומרת את דעתה, אבל נטע ממהרת לפסול: "קשה לי להאמין, אבל בואי נראה. אני מעדיפה לא להיות מנהלת כי אני לא אקבל ככה כסף".

11:00- אליסה על רומי: "אם היא הייתה חוסכת, הייתי מזמינה אותה לארוחה"

אליסה מתיישבת בבית הקפה ומצטרפת אל ג'ו. "איפה את הולכת לאכול היום ועם מי?", ג'ו מתעניין. אליסה מסבירה שהיא עוד לא יודעת. ג'ו אומר שהוא "רוצה להזמין את דומיניק לארוחה" ומשכנע את אליסה ללכת לבדוק בשבילו מה מוצע בתפריט מסעדת השף. "יאללה, נלך למסעדה היום. אני מעדיפה שתי ארוחות כאלו מאשר לישון בחדר לבד", אליסה מחליטה. מנואל נכנסת לקחת את הקפה שלה, מספרת שהיא הוזמנה לארוחה בבית הפרטי ויוצאת.

"ומה עושה רומי?", ג'ו ממשיך להתעניין וגם מבקר את דרך ההתנהלות שלה. "היא כל הזמן בוכה שאין לה כסף, אבל אתמול היא הוציאה 250 שקלים על שיר, והיא חיפשה את המבט שלי לראות שזה בסדר. זו לא חוכמה. אם הייתי רואה שהיא חוסכת כסף, הייתי מזמין אותה לארוחה. צריך להכיל את כל התמונה. את רואה פה את האופי של האנשים. כל אחד והדרך שלו", מסכם ג'ו.

10:00 - ג'ו על הסוויטה: "ראיתי את האופק, וברחתי לשם"

מבזק הבוקר מעיר את תושבי העיר ליום אביבי ונעים. המבזק מודיע שחנות הבגדים תהיה פתוחה היום, ושמסעדת השף תארח היום ומחר את השף יוסי שטרית. המבזק מסתיים בשירו של מאיר אריאל: "לא יכול להוריד ממך את העיניים". דודו וג'ו היחידים שערים, ושניהם מתמסרים למנגינת השיר. דודו שותה את הקפה שלו על מרפסת הבית הפרטי וג'ו נכנס לבית הקפה, כשהוא רוקד לצלילי השיר ומבקש מגולדי קפה לפי הלחן של השיר.

גולדי נרגשת לראות את ג'ו בבית הקפה: "שבוע לא שתית פה קפה. איך היה לעזוב את הסוויטה?". ג'ו נאנח ואומר: "היה לי שבוע של הרגעות ענקית. אחרי חודש שלם באכסניה, זה היה מעבר חד, אבל זה היה ממש חלום. הרגשתי כאילו אני בחוף ים בתולי, עם עצי דקל, כמה קוקוסים בצד, והים הכחלחל היפה. ראיתי את האופק וברחתי לשם. היה לי כיף עם עצמי. אני לא צריך אף אחד". "שמעת מה קרה בתל אביב?", הוא שואל את גולדי ומצהיר: "פה קמה וישנה מדינת ישראל!".

במקביל, לימור מצטרפת לדודו לקפה במרפסת. דודו מציג ללימור את המופע היומי של ג'ו בבית הקפה והם משקיפים עליו מהמרפסת. לימור מספרת לדודו שהיום היא קבעה שיחה עם סיגל, והוא מודה: "אני לא יכול לראות אותה יותר. עכשיו היא תזמין את כל מי עוד לא היה מנהל פרוייקט לשיחה כדי לשמור על עצמה. היא עכשיו תחייה רק על חשבון הודיה. היא נפלה על הלב הכי גדול".

09:00 - בוקר חדש עולה ומאיר את העיר. בקרוב התושבים יתעוררו ליום שישי שקט ורגוע, לאחר ערב מלא ציפיות שנקטע בשל המצב הבטחוני.

ומה קרה אתמול?

התושבים התעוררו לבוקר חורפי, והשאלות העיקריות שהעסיקו אותם במהלך היום הן איפה כל אחד מהם יגור בסוף היום, ומי יהיה התושב או התושבים החדשים שהולכים להצטרף אליהם לעיר. התחרות העיקרית הייתה על המגורים בבית הפרטי. הודיה התעקשה לא לחזור לאכסניה או למלון, והסבירה שהיא לא רוצה להיפרד מסיגל כי החיבוק והתמיכה שלה הכרחיים לה. היא סיפרה לדודו ששמעה שג'ו ודומיניק גם רוצים את הבית. דודו מצדו, היה סבור שכולם יודעים שהבית הפרטי שייך לו השבוע, מפני שהוא ויתר עליו לבנות בשבוע שעבר.

מכון היופי נפתח, והתושבים שהזמינו מבעוד מועד תור, נהנו מתספורות ותסרוקות חדשות. דודו ודניאל הסתפרו וחידשו את המראה. דניאל זכהה למחמאות רבות מתושבי העיר על המראה החדש. דודו קרא לעברו: "מי זה הגבר המסוקס הזה"?, וגם בנות הבית הפרטי לא נשארו אדישות והתרגשו מ"דניאל החדש". גם מנואל ונטע נהנו משדרוג המראה ויצאו עם תסרוקת חדשה ממכון היופי. בזמן הטיפול, נטע שיתפה את פינק בחששות שלה: "אני מקווה שאודטה לא תלך היום", והוסיפה בביטחון: "אם אודטה באמת תעביר לי את הכסף אהיה חייבת לישון במלון, אבל אני רוצה להיות באכסניה".

התושבים מצאו זמן לשיחות אינטימיות בעוד הם חיכו לערב הגורלי. אליסה ומנואל התקרבו לאחר שהרוחות בניהן נרגעו. אליסה סיפרה שכשהייתה קטנה, היא עברה המון בתי ספר. היא למדה להיות זיקית ולהתאים את עצמה לסיטואציות שונות, וזה מה שגורם לה להיות עם ביטחון עצמי מופרז, ואף לא להתנהג בטבעיות כשהיא מכירה אנשים חדשים. בפינה אחרת של העיר, דניאל ודומיניק מצאו מכנה משותף, כל אחד עם ההתמכרות שלו. דומיניק לסמים בעברו, ואילו דניאל הודה בהתמכרות שלו לאוכל ובנטיה שלו להשמנה. דומיניק ייעץ לו: "אם אתה תפתח את הלב, ותתחיל למנות את כל הדברים שטובים בך, יום אחד אתה תקום, כמו שפתאום מחליטים להיגמל מסמים, ותקבל החלטה להוריד מהמשקל".

לאחר ציפייה ממושכת לשידור ולשינויים שיביא איתו היום, התושבים התבשרו על המצב הביטחוני בגוש דן. הם הבינו שעליהם להמשיך את הערב ללא כל שינוי למעט סידורי השינה שעליהם לסגור לשבוע הקרוב. הודיה הבינה שאין לה ברירה, אלא לקחת את הסוויטה במלון, בכדי שלתושבים שיש מעט כסף יהיה איפה לישון. מנגד, נטע התקשתה לוותר על האכסניה למען אלו שיש להם פחות כסף והצהירה: "בואו נודה באמת, אנחנו במשחק".

זה כל מה שקרה אתמול בעיר של 2025