העדכון האחרון

00:00 – אליסה לדומיניק: " אני יודעת שהכל יהיה טוב"

הצילומים מתחילים ברחבי העיר, כל תושב בתורו נקרא לצלם את הפרומו שלו לגמר. אחרי שנטע חוזרת מהצילומים, היא משתפת את דניאל בבית המלון על הסצנה שצולמה. "אני לא שחקנית", נטע מסבירה לדניאל על המבוכה שהרגישה בזמן הצילום והבימוי של הפרומו.

בינתיים בבית הפרטי, אליסה ודומיניק נפעמים מהמראה המאופר אחד של השני. "איזה חתיך אתה", אומרת אליסה לדומיניק, שמחזיר לה במחמאה: "איזו יפה את". בהמשך אליסה משחילה מילה לדומיניק בקשר להעברות והמענקים מהצופים. אליסה לחוצה מגורלם לפני הגמר: "יש לי לחץ לא מוסבר מהיום בצהריים. אני יודעת שהכל יהיה טוב, ושאני לא יכולה לשנות יותר מידי". דומיניק בוחר לא להרחיב בנושא, ומנסה להוריד מאליסה לחץ.

23:00 – אליסה: "זה הצ'אנס היחידי להגיע לגמר. יש לי כבר תוכנית"

"לך יש קטע, אני בחור רגיל", דומיניק אומר לג'ו, וחושב על החיים מחוץ לתוכנית: "אתה תשתה אספרסו, פתאום מישהו יצלם אותך, זה קטע. זה הזוי". דומיניק משתף את ג'ו בפחד שלו לאחר היציאה מהעיר: "אחד הפחדים שלי שאני אצא מכאן הוא שאנשים יכירו אותי, ואת הסיפור שלי". ג'ו חולק על דומיניק: "לי אין שום בעיה שאנשים מכירים אותי". כשאליסה חוזרת מההכנות לצילומים, היא נזכרת יחד עם ג'ו ודומיניק שמחר מקבלים את ההצבעות מהצופים. "חברה מחר יום הקהל", ג'ו מרענן את זיכרונם של דומיניק ואליסה. השלושה מתוחים, ואליסה מרגישה תלויה בבחירות קהל: "אתם חייבים את הקהל. זה הצ'אנס היחידי להגיע לגמר. יש לי כבר תוכנית". אליסה מעדכנת את דומיניק בתוכנית גיבוי שלה, שבה הוא מבקש עזרה מהודיה. דומיניק עוצר את השיחה: "מחר אחרי הקהל נהיה יותר חכמים".

22:00 – הלוק של הודיה

לימור, דודו וסיגל מוכנים לצילומים, ומחכים לשאר התושבים שמתארגנים באכסניה. הגעגוע למשפחה גובר על לימור, והיא מתבוננת בתמונה של ילדיה. הודיה נכנסת בהתרגשות לאכסניה אחרי סידור האיפור והשיער ואומרת: "אני עפה על זה, השיער, הוודג', הכל. עבדו עלי קשה אה?". לימור מחמיאה להודיה ומבטיחה לה לשחזר את האיפור בשידור החי הבא. הודיה מאושרת, ניגשת לדודו ואומרת: "הרבה זמן לא הרגשתי ככה. אני מרגישה כמו חתולת רחוב. איזה יפה זה, אני לא יכולה להפסיק להסתכל על עצמי".

 21:00 – דומיניק משגע את אליסה

התושבים נכנסים אחד אחרי השני לחדרי איפור כדי להתכונן לצילומי הפרומו של הגמר. דומיניק, ג'ו ואליסה יושבים בבית ומחכים לתורם. השלושה מעבירים את הזמן. תחילה, דומיניק וג'ו עורכים קרב פרצופים, "ג'ו איכשהו עדיין יפה כשהוא עושה פרצופים, דומיניק קוף, וגם אני קופה", אליסה מגיבה להשתטות. דומיניק מחליט לשגע את אליסה כששואל אותה איך זה שהגבות שלה שינו צבע לשחור: "אני זוכר שהגבות שלך היו יותר בהירות". אליסה משתגעת מדומיניק, ולא מבינה על מה הוא מדבר. אליסה ניגשת למראה כדי לבדוק את הנושא: "אולי נשאר לי צבע מאתמול". דומיניק לא מפסיק ואליסה יוצאת מדעתה: "מה אתה רוצה ממני? למה אתה לא מקשיב?". כשאליסה הולכת לחדר הרחצה, דומיניק לוחש לג'ו: "בא לי לשגע אותה. בוא נשגע אותה, תגיד לה מה האוזניים שלך גדלו?". ג'ו מרחם על אליסה ולא משתף פעולה עם דומיניק. לעומת ג'ו, דומיניק לא מוותר לאליסה: "בואי שנייה, אני וג'ו שמנו לב למשהו. יש מצב שהאוזניים שלך קצת גדלו?". אליסה לא צוחקת: "אתה מתחיל להסתלבט ככה? גם אני אתחיל להסתלבט עליך".

 20:00 – התושבות דופקות הופעה

התושבים מתלבשים בבגדי ערב אלגנטיים לקראת הצילומי הפרומו לגמר. תושבות העיר לוקחות את עניין הלוק ברצינות, ומתייעצות אחת עם השנייה מה ללבוש. "הוא אמר שאני נראית כמו עורכת דין", נטע מתלוננת על דניאל להודיה, סיגל ואליסה. נטע מבולבלת איזה בגד ללבוש, ומשגעת את דניאל: "עוד מעט את קוראת לאיש שבקיר להתלבט". דניאל מיואש מההתעסקות של נטע בלוק. אליסה כבר מוכנה, יוצאת לבית הקפה להראות להודיה וסיגל את הלוק, ומתלבטת: "מה את אומרת היה מתאים השרשראות". נראה שגם דומיניק מתרגש מהערב, והוא הולך לחנות הבגדים כדי לראות אם יש מציאות חדשות.

 19:00 – דניאל לנטע: "אם אני לא מקבל, אני בטוח הולך"

"שישה יגיעו לגמר. זה אומר ששלושה הולכים, ואחת מהן היא אליסה. זה אומר שעוד שניים", נטע אומרת לדניאל בזמן שהשניים יושבים מתוחים במרפסת בית המלון. לאחר המיסויים, נטע ודניאל מצפים לעזרת הקהל במענקים כדי לשפר את מקומם בטבלה. "למה שתלך הביתה? אם כבר לך יש את רוב הסיכויים להישאר אם שנינו מקבלים מענקים מהקהל", נטע מרגיעה את דניאל. מצבו של דניאל בטבלה לא טוב, והוא זקוק לכל עזרה כספית: "וואו אני מתחנן שיעבירו לי כסף". נטע מחשבת את הסיכויים להגיע לגמר: "מי שילך זה מי שלא יקבל כסף מהקהל. אני בפער של עשרת אלפים שקלים מעל כולם, אבל אתה בפער של עשרת אלפים למטה. אני לא יכולה לקזז את הפער. אם שנינו מקבלים אז אנחנו בטוח נשארים". דניאל חושש לעתידו במשחק: "אבל אם אני לא מקבל, אני בטוח הולך", נטע לא מעודדת את דניאל: "לא בטוח, אבל סיכוי גבוה שכן".

הלחץ משפיע גם על דומיניק, והוא נכנס לחנות הבגדים לשיחה אינטימית עם פינק על המצב: "המצב שלי לא טוב, יש לי 1000 שקלים לפני הגמר. בשביל לנצח או להגיע לגמר אני צריך שמישהו יתאבד בשבילי, ושאני אקבל מהקהל". דומיניק מבין שהחברים הקרובים שלו במשחק גם לא נמצאים במיקום שיאפשר לעזור לו. "המצב של ג'ו בטבלה לא טוב. המצב נראה חסר סיכוי, אני מדבר על עצמי. אני חושב הרבה על הניצחון, חשוב לי לנצח במשחק", הוא אומר.

 17:00 - אליסה: "אני לגמר כבר לא אגיע"

דומיניק, אליסה וג'ו יושבים במרפסת של הבית הפרטי ומרגישים מיואשים ממצבם. דומיניק מתחרט שנכנס למשחק מהתחלה, ואומר בעצב: "הייתה לי אחלה פלוגה והיו לי אחלה חיילים. בשביל מה באתי לפה? זה לא בשבילי כל זה". אליסה מנסה לעודד אותו ולתת לו אנרגיות מחודשות אבל ללא הצלחה: "אין שום סיכוי שנגיע לגמר. שום סיכוי אלא אם כן אלוהים יתערב. אם הקהל רוצה ששלושתנו נהייה בגמר הם צריכים לתת מענקים לכולנו. אנשים צריכים להבין שזה הסיכוי היחידי, למרות שאני בגמר כבר לא אהיה".

16:00 – דומיניק: "ג'ו חייב להגיע לגמר"

מחוץ לבית הקפה, אליסה מדברת עם הודיה על הגמר שמתקרב. "אני אומרת לך שדומיניק יגיע לגמר בהפרש גדול", הודיה אומרת בביטחון אבל אליסה לא אופטימית במיוחד: "את מבינה שלדומיניק אין אף אחד שיעביר לו ירושה?". השיחה בין שתי החברות גולשת מהר לנושא המיסויים, והודיה מודיעה שהיא לא ממסה אנשים מתוך כוונה לפגוע: "כשתצאי מפה ותראי את הפרקים של התכנית את תראי בדיוק מה היו הסיבות שלי למסות אחרים". אליסה מנצלת את ההזדמנות לגלות קצת יותר על הבחירות של הודיה: "היית ממסה את דומיניק?", והודיה לא מהססת לענות שכן.

מאוחר יותר, אליסה יושבת עם דומיניק מחוץ לבית הפרטי, והשניים מודאגים מהמצב של ג'ו בעיר. "אומרים שאין מצב שהוא יגיע לגמר", אומר דומיניק בדאגה, "הוא חייב להיות בגמר פשוט כי מגיע לו להיות שם". אליסה מסכימה ומתחילה בחישוב הסיכויים של שלושתם להגיע ביחד לגמר: "אם יצביעו גם לי, גם לך וגם לג'ו זה מעלה את הסיכויים". כשג'ו מצטרף לשיחה, דומיניק מעדכן אותו בפרטים: "כולנו צריכים שהקהל יצביע לנו כדי שנגיע לגמר", ואליסה מבקשת ממנו לא לבזבז יותר כסף בבית הקפה: "אתה רוצה להיות בגמר? אז אל תבזבז כסף".

15:00 – מה היעד הבא של סיגל?

ג'ו ודומיניק יושבים בבית הפרטי ומשוחחים ביניהם על המשחק. כשג'ו מתעניין במערכת היחסים בין סיגל ונטע, דומיניק טוען שהיחסים בין השתיים לא טובים כלל: "לא נראה לי שהן מדברות בכלל, הן כבר שבועיים לא בטוב". ובינתיים מחוץ לבית הקפה, הודיה ונטע נזכרות בפעם ההיא שחלק מהתושבים קראו ללימור רמאית, ונטע מצטטת את התגובה של ג'ו: " יש פה רק בן אדם אחד שצועקים עליו את זה ואם צועקים עליו את זה כנראה שזה נכון". בזמן שחלק מהתושבים מעלים זיכרונות, סיגל יושבת לשיחה עם גולדי המלצרית ומתכננת את היעד הבא: "הייתי רוצה לטוס עכשיו לאמסטרדם".

14:00 – בחירות 

דודו יושב עם לימור בפינת הישיבה מחוץ לבית הקפה, ומחליט לשאול שאלה מאתגרת. "מה צריך לעשות? לוותר או להמשיך ללכת על מדרכה שלא מובילה לשום מקום?", דודו מתעניין וללימור יש תשובה מאוד אופטימית: "גם בכביש ללא מוצא עושים פרסה וממשיכים". ובינתיים בבית הפרטי יושבים דומיניק, אליסה וג'ו בסלון ומדברים על הבחירות. "בוא'נה בחירות", אומר דומיניק בהתרגשות, "ראש ממשלה חדש". החבורה מתעניינת במצב הפוליטי שמתנהל כרגע מחוץ לעיר, ודומיניק מסביר שהכל יכול להשתנות ברגע האחרון: "יש מדגמים בערב ואז בבוקר יש תוצאות אחרות". 

13:00 – דומיניק חושש: "אני בטוח עוזב בחמישי"

דודו קובי יושב עם מר בראון בלובי של המלון ומספר לו על מצב הקבוצה שלו בעיר. "מעכשיו כל אחד מאיתנו מקבל ארבעה קולות", דודו עורך חישוב זריז, "מי שאוהב את הודיה יצביע גם לחברים שלה. אני חושב שהסיכויים שלנו די גבוהים אבל אני לא יכול לומר במאה אחוז". מר בראון שואל את דודו מי לדעתו ילך הביתה בקרוב ויש לו תשובה מעניינת למדי: "אליסה וג'ו במאה אחוז יעזבו", הוא מכריז.

בניגוד לדודו, דומיניק יושב במרפסת הבית הפרטי ומתלונן שמצבו בעיר גרוע. "בוא נצייר את המצב כמו שהוא", הוא אומר בחוסר אופטימיות, "מצד אחד אני חי ובועט ואני יודע שאוהבים אותי, אבל מבחינה משחקית אני בטוח עוזב בחמישי". דומיניק מעריך שכרגע יהיה קשה מאוד להציל אותו מעזיבה: "החבל היחידי שיכול להציל אותי הוא שמישהו יתאבד עליי ויעזוב את המשחק בשבילי. אבל בלי הכסף מהקהל גם זה לא יעזור".

12:00 – דומיניק: "התאהבתי באליסה. זה לא בשליטתי"

נדמה שהשלישייה בבית הפרטי, דומיניק, אליסה וג'ו, קמו על הצד הלא נכון. אליסה כועסת שג'ו לא הקפיד להעיר אותה ואת דומיניק בבוקר, ובגלל זה קיבלה קנס על שינה. היא נשארת עצבנית בתוך הבית, בזמן שבמרפסת דומיניק מכריז: "התאהבתי באליסה, זה לא בשליטתי". ג'ו אומר לו שתמיד עודד את הרומן ביניהם: "יש לה נשמה טובה, היא בחורה מצויינת. תמיד תמכתי בך, דחפתי אותך לזה באכסניה", אבל דומיניק מתוסכל ולא יודע איך להרגיע את אליסה.

11:00 – שולם? נטע מנסה להתקרב ללימור

נטע ודניאל אוכלים יחד בבית המלון, בזמן שלימור יושבת לבד מחוץ לבית הקפה. בהמשך, כשנטע יוצאת ומזמינה את לימור לשבת איתם כדי לארח להם חברה, לימור מגיבה בכעס ובחוסר הבנה: "בשביל מה? אני עוד בקטע שאמרת לי לא לפנות אלייך". נטע מנסה להתעקש, אבל לימור שוב מסרבת והראשונה מחזירה לה: "זה לא נעים לי כשדודו מרכל עליי שטויות עם כולם. הוא בן אדם מאיים. זהו, בואי". לימור נשארת אדישה, וממשיכה לשבת לבדה על הספה: "עזבי נטע, הכול בסדר".

10:00 – שבוע אחרון בעיר

התושבים מתעוררים ליום שמשי ושמח, ומבזק הרדיו מבשר שמזג האוויר בחוץ עומד על 27 מעלות. נטע ודניאל מתעוררים יחד בסוויטה ושרים, בזמן שלימור ודודו כבר נהנהים מהקפה של הבוקר. בבית הקפה, דודו ניגש לגולדי ומשוחח איתה על הימים האחרונים, ומספר שהעיר כעת חלוקה לשני מחנות. "דניאל כבר מזמן לא בקבוצה שלי. הוא סטייק על המנגל", דודו מבהיר, ,היינו קרובים ואהבתי אותו באמת, אבל אני לא צריך חברים כאלה. מאחל לו רק טוב".

מה קרה אתמול?

כשהתושבים קמו ליום חדש, נטע הודתה בפני דניאל שאין לה רצון להשלים עם לימור: "עבר יותר מדי זמן שלא דיברנו כמו שצריך. איבדתי אותה, כבר לא בא לי לדבר או לנסות להשלים". מאוחר יותר, בשיחה קרובה עם מר בראון, דודו דיבר על יחסיו עם דניאל. "פעם אחרי פעם הוא מאכזב בתור חבר, ומתנצל", דודו סיפר  שדניאל הודה שהתנהג בצורה לא חברית כלפיו, "הוא לא טיפוס שאני רוצה להיות חבר שלו, כי אני אוהב את החברים שלי עד הסוף, נותן מכל הלב, ונאמן כל הדרך". דודו דאג להדגיש שהוא לא פותח חזית מול דניאל, אלא משאיר את האכזבה לעצמו: "הוא לא יכול להיות חבר שלי ושל נטע בו זמנית, כי הוא בוחר צד ומתערב איפה שלא צריך".

הודיה לעומת זאת, בחרה להתמודד עם היחסים המורכבים שנוצרו בינה לבין דומיניק, והודתה בפניו שנמאס לה לשמוע על העבר שלו: "מאוד חשוב לי לבוא ולהגיד לך את הדברים שהציקו לי פה, כדי שלא תהיה הפתעה בחוץ". בשעות הערב התושבים גילו שהמיסויים הקודמו ביום, ובאופן מיידי האווירה בעיר נעשתה מתוחה. בזמן שדומיניק נכנס למשרד של ראש העיר, סיגל בחרה להתעמת מול נטע: "שבוע שעבר מיסה אותי תושב אחד. את יודעת מי זה היה?". כשנטע עונה שאין לה מושג מי מיסה אותה, סיגל מסרבת להאמין ומטיחה בנטע: "זאת היית את". הרוחות בין השתיים התלהטו, נטע פרצה בבכי ולא חסכה במילים כלפי סיגל: "שאמא שלי תמות היום אם מיסיתי אותך. את סתומה, לא ראיתי דבר כזה, מטומטמת". בזמן שנטע נסערת, סיגל והודיה הגיבו בתדהמה מהשפה שנטע בחרה להשתמש בה.

אחרי הויכוח שיצא משליטה, סיגל הנסערת הודתה בפני דניאל שהיא לא בן אדם שמראה כלפי חוץ חולשה ופגיעות, אבל המילים שנטע הטיחה בה הצליחו לפגוע: "מה אין לי לב? מה אני בובה? קוראת לי עכשיו מטומטמת, ולפני זה סמרטוט. למה זה מגיע לי? אני בן אדם מטומטם?".​

וזה כל מה שקרה אתמול בעיר