שישיית גמר 2025 (צילום: ירון שילון, קשת 12)
קבלו את שישיית הגמר של 2025. מי שיחק הכי נכון? | צילום: ירון שילון, קשת 12

דודו קובי

ולחשוב שלפני מספר שבועות דודו קובי נראה לנו בסך הכל כמו סיפור אנושי מרגש. ״השיפוצניק הפריפריאלי״ נכנס אל העיר של 2025 כייצוג הומוסקסואלי שעדיין לא ראינו על המסך, והתגלה במהרה כאחד מגדולי המצביאים של הריאליטי בישראל. כמו כל מנהיג - כן, גם זה שניצח ממש לפני רגע בבחירות - העובדה שדודו קובי בא לשחק גרמה לו להיתפס בעיני צופים רבים כנבל. אך האם הוא באמת כזה? העיר של 2025 מבוססת על טבלה ענקית עם סכומי כסף, בסופו של יום אתה שווה בדיוק כמו המספר שמופיע לצד השם שלך, דודו למד את הטבלה הזאת בעל פה. עוד בתחילת העונה, אז טיפח את הידידות הקרובה עם סמי דדון משל היו שתי הפקחיות האוחצ׳ות מ"ארץ נהדרת", דודו זכר שהעיר בנויה קודם כל על אסטרטגיה. הדמעות אמנם זולגות ממנו כמו שאלות ״ואיך זה גורם לך להרגיש״ מהאיש שבקיר, אבל הראש? הוא עובד כמו קומפיוטר. נדמה שעוזר/ת ההפקה שאחראי על עדכון הסכומים היה צריך לעשות דאבל צ׳ק עם דודו לפני כל שידור, כעצמאי הוא יודע לעבוד עם כסף ואנחנו בטוחים שעל העונה הזאת הוא גם יוצא חשבונית מס.

כדי לוודא שהוא לא נתפס רק כשחקן קר ומנוכר, לדאוג לכך שיקבל מענקים מהצופים בבית ובעיקר זמן מסך, דודו עבד כל הזמן על המימד האנושי והחברתי במשחק. אחוות הגייז עם סמי לא נועדה לקרות אבל אחוות ״גדלנו עם כפית מפלסטיק״ שטיפח עם לימור עזרה לו כל הדרך לפסגה, גם החיבור לסיגל בא לו בול, הרי גם היא מאמינה בלדבר חזק וישיר. נו בולשיט בבקשה. השינוי המשמעותי בתפיסה שלנו את דודו הגיע כמה שבועות אל תוך המשחק, אז נכנס דניאל-יפעת-יפית-מלא-שמות-של-נשים-קמינסקי וכמעט הצליח לשבש לדודו את המשחק. דודו שהיה רגיל להיות מוביל בעיר של 2025 (נו, השריף וזה) פתאום נסחף אל קו עלילה שחדר לו קצת מתחת לעור. ברור שרומן לא היה שם, דודו ודניאל נראים כמו שני ליינים שונים לגמרי בחיי הלילה של תל אביב, אבל נדמה שהפתיחות של דניאל ביחס למיניות שלו הצליחה לגרום לדודו לחשוב על דברים שמחוץ למשחק. אמ;לק? הוא לא אהב את זה. הקור בו הסתיימו היחסים בין דניאל ודודו היה קצת שובר לב אך גם עשה טוב אסטרטגית לשניהם, דודו חזר לשלוט ודניאל חזר לפרוח. והנה שניהם בגמר.

אם לחזור שוב לאלגוריתם הבחירות (וזה הרי כל כך מתבקש), מי שרואה בעצמו מנהיג מוביל צריך למצוא לעצמו אויב להקיף אותו בעיגול ולהכריז עליו כמטרה, כך ידע העם שיושב ב-2025 שהוא צריך לבחור צד ולתת את כספו לראוי ביותר. דודו שוב הימר בחכמה וסימן את נטע צ׳רנר כנמסיס שלו, הרי שקוף שמדובר בשמאל חלש, הבחורה לא מצליחה להפסיק לבכות. דודו קובי הוא אסטרטג על-חלל, את החוקים ל-2025 הוא למד עוד לפני שארז וקורין סיימו להסביר לנו מי הם גולדי ומיסטר בלאק. האם הוא ינצח את העונה? רק אם יש צדק.

נטע צ׳רנר

נטע מגיעה אל הגמר של 2025 כשהיא נישאת על אדי הבושם ״הבטחה״. הצעירה מרעננה שמשדרת וייב של אני יודעת שאני יפהפיה ברמה של קמפיין אבל זה לא מעניין אותי כי אני לא אחת שרודפת אחרי פרסום אבל וואלה אם תהיה הזדמנות אולי אלך על זה, הפכה  ברגע לבחורה הכי מדוברת בעיר והיא אפילו לא הייתה צריכה לעבוד בשביל זה. בעוד סיגל, הנגטיב של נטע, נכנסה לעיר כמו פועלת מכרות סינית וישר התחילה להזיז שקלים מצד לצד, לחשב איפה כדאי לישון ומה לאכול. העיר של 2025 נראתה כאילו היא פשוט נרגשת מכך שהנסיכה לבית צ׳רנר מכבדת אותנו בנוכחותה. אולי זה הדיבור הרך והבלונד הסקנדינבי שאנחנו לא רגילים לראות על בנות שאינן מופיעות בכרזות של h&m לצד מבטים עמוקים, משהו בנטע צ׳רנר פשוט גרם לצוות הרובוטים של העיר הקטנה להתרגש, לדעתנו לא באמת חייבו אותה על שום דבר. אחרי שהיא סיימה להיות בשוק על החיים לצד בני תמותה, נטע התחילה לשחק את המשחק, האסטרטגיה שלה הייתה לבנות חברויות ״אמיתיות״, כאלה בהן הכסף הוא רק מוצר נלווה לידידות עמוקה אבל כמו שאמר פעם זמר ים תיכוני ״אל תשחקי ברגשות״. נטע נפגעה ופגעה יותר מכל תושב אחר ויעידו על כך מאות הפריימים שלה כשהיא צמודה לטישו.

בעוד תושבים כמו דומיניק, לימור, דניאל ואודטה התרשמו עמוקות מהשבריריות של הנסיכה צ׳רנר ובאו לחבק אותה ברגעים הקשים (ע״ע רוב הרגעים שלה בעיר), אחרים ראו בה כאיום הגדול מכולם ושמו לה כוונת לייזר על הגב. היריבות בינה לבין דודו קובי נראית כאילו נלקחה ממשחקי הכס, בעוד דודו משתייך כמובן לבית לאניסטר האכזר, נטע היא בת סטארק אצילית שרואה אל מול עיניה את בני משפחתה מאבדים את ראשם (או עולים על מונית צהובה ויוצאים מהעיר). האם נטע תנצח את 2025? הסיכויים שלה טובים, הצופים בבית מחבבים אותה והיא העבירה חלק לא מבוטל מהעונה בחלק העליון של הטבלה, מצד שני - היא גם האיום המובהק ביותר על הכתר, זאת שהתושבים האחרים ישמחו להוביל לפשיטת רגל כמה שיותר מוקדם אל תוך הגמר.

סיגל תמם

נדמה שכל הקונספט הזה של עיר עתידנית פחות מתאים לסיגל תמם, התושבת הכי ייחודית של 2025. מתחילת העונה היה קשה לשאר תושבי העיר לאכול את סיגל על הישירות, הבוטות והשיח המגדרי שהדמות שלה מעוררת. סיגל מדברת עולם ישן, היא יודעת שאם נותנים לך תיקח ואם מרביצים לך תברח (למרות שהיא יותר אחת שתחזיר) ולכן חסכה כסף כי רצתה לוודא שהיא תישאר תמיד בראש הטבלה. כאשר היא חוותה הארה בדמות איש כחול שדיבר אליה מהקיר, המשחק שלה התחיל לפתח צורה אחרת - הקשיחות הבולטת שלה הפכה מפוגענית למצחיקה והקשרים האישיים שהתמצו תחילה בשיח על האם נישן הלילה באכסניה או בבית מלון, העמיקו לרמה של חברות אמת.

ואם כבר חברות אי אפשר שלא להזכיר את הודיה, החברה הקרובה מאוד והשותפה למסע שבלעדיה סיגל הייתה כבר מזמן בעולם  האמיתי. לא משנה אם מדובר במערכת יחסים חברית (סביר להניח) או רומנטית (סביר פחות וחבל) האחווה הנשית הזאת הייתה מחזה מלבב, שתי נשים שונות כל כך, מרקעים וגילאים שונים שיוצרות תא כמעט משפחתי. רק היה חסר שיאמצו חתול-בוט ויהפכו את הקפה לבד אנד ברקפסט בו סיגל תכין שקשוקה והודיה תטפל באדמינסטרציה, והיינו מקבלים דוגמה נוספת למשפחה חדשה בשנת 2019. מעבר למשחק המשפחתי עם הודיה, סיגל נצמדה לדודו השריף מה שעזר לה להיות בצד הנכון הטבלה.

הודיה כהן

האם להיות הילדה המוצלחת של 2025 זה יתרון או חסרון? הודיה כהן, על הלוקים המגניבים ופני הבובה, אחוות הנשים והגוד וייבס, לא נאלצה להתלכלך בכלל במהלך העונה. היא הגיעה לגמר עם מיסוי אחד בלבד והרבה מאוד סוואג וחברים.

ברית הבנות שהצטרפה אליה בשבוע הראשון וכללה בהתחלה את סיגל, נטע והקמצנות החולנית עברה אבולוציה והשאירה את הודיה כחלק מהצמד סיגליה, ובריאליטי צמד זה תמיד יתרון (מסוכן). אז זהו, שהפעם לא ממש, כי הודיה היא שחקנית חכמה מאוד, אולי האסטרטגית הטובה במשחק, ההידבקות שלה לתושבת פרובלמטית כמו סיגל דאגה תמיד שכאשר מישהו כועס עליהן הוא מוציא את זה על סיגל בעוד היא חולפת מתחת לראדר. בצורה מאוד שקולה הודיה שתלה זרעים של הבנה עם כל תושבי העיר, יש שמועות שהיא אפילו קיבלה הצעה להחליף את פינק בחנות הבגדים. האם הודיה תזכה במשחק? יותר מסביר להניח.

דומיניק שרמן

דומיניק ינצח בריאליטי. אם זה לא יהיה 2025 זה יהיה "חתונה ממבט ראשון", אם לא "חתונה ממבט ראשון" זה יהיה "מאסטר שף" אם לא… מה עוד מצלמים עכשיו? כבר מתעודת הזהות המושקעת שלו היה ברור לנו שמדובר בכוכב מהסוג ממנו מורכבות תכניות ריאליטי, ובמהלך העונה הוא לא הפסיק לספק את הסחורה. נכון, המשחק הכלכלי שלו לא היה חכם, המיסוי והעברות הכספים לא הצליחו לשרת אותו ולראייה רק בפרק האחרון הוא איבד את בת זוגו ואת ״אביו״ בהדחה אחת, אבל מבחינת הצופים בבית? דומיניק הוא כוכב. כל מי שהצליח לעבור בעשרים וחמש שנים תהליך בו הוא מתחיל כעבריין צעיר ומכור לסמים ומסיים כנער הפוסטר של ההתיישבות העברית, יכול להמשיך עם מדינת ישראל גם אל השנים הקשות שלפנינו ולהגיע ל-2025.

כאשר מדברים על המשחק של דומיניק צריכים להתייחס אל השורש צ.ב.ע שנאמר עליו לא פעם, האם הרומן עם אליסה אמיתי או למטרת משחק? האם הוא באמת הולך לאמץ את ג׳ו כאביו באזרחות או שהוא ישלח אותו לדיור מוגן ברגע שיתאפשר לו? האמת? קשה מאוד לדעת, דומיניק מתהלך בעיר כאדם שחווה הארה, השנים הקשות כבר מאחוריו והוא באמת ובתמים רוצה להכניס אור לחייהם של אנשים, מפתיע שהוא עדיין לא הציע לגברת סילבר לעזוב את תחום הפיננסיים הנורא ולהתחיל להתעסק קצת בקואוצ׳ינג. מה שמנע מדומיניק להפוך לדמות משעממת שהעיניים הבורקות שלה נשארו על רצפת חדר העריכה הוא דודו, שראה (גם) בדומיניק איום על מעמדו בעיר, ניסה וגם הצליח להעיף בשיטתיות את רוב אנשי המחנה שלו ובעצם כך נתן לו זכות קיום עבור אלה שחיפשו את מחנה האור מול מחנה החושך. אישית, דומיניק שרמן נדמה לנו כראש מחנה הסחי אבל מי אמר שסחי זה דבר רע?

דניאל קמינסקי

בעוד האולפן של ארז וקורין עוצב כבטון חשוף מינימליסטי ויצר לעיר של 2025 מראה עתידני וקר, מי שעיצב את דניאל קמינסקי הלך על מקסימליזם מוגזם. מדובר בתושב היחיד שהגיע לגמר למרות שנכנס רק שלושה שבועות לתוך העונה והאמת היא שלגמרי לגמרי בצדק. דניאל על שלל הזהויות, הדיבור הנשי (ועל הנש), הצבעים בשיער ונעלי העקב, הוא צוות בידור שלם שהרגיש לעיתים חלק מהמשחק לא פחות מהרובוטים בעיר. היה אפשר לצפות מאדם עם ותק בתעשיית הבידור (מדובר באחד מצלמי האופנה העסוקים בישראל) להיכנס למשחק בצורה צינית ושקולה יותר, אך דניאל שזה לא הריאליטי הראשון בו הוא השתתף (לקח חלק בפרויקט Y המיתולוגית), ידע שבשביל לקבל זמן מסך צריך להיות אול-אין או לצאת החוצה.

החיבור שלו לדודו עם הכניסה לעיר היה פיצוץ ידוע מראש. נדמה היה שהגיי התל אביבי המוחצן והגיי התל אביבי המוחצן פחות מאוד רצו לבחון אחד את השני, לעשות לעצמם מעין יום בחיי בחסות השהייה בעיר הסגורה אבל ב-2025 כמו ב-2019 דברים שלא נועדו לקרות גם לא יקרו. דניאל ודודו לא יהיו חברים בתל אביב או ב-2025, הם לא מתאימים. מאז הפיצוץ הגדול והדי מלוכלך עם דודו, דניאל התנהל בעיר כמו סוכן חופשי והציע את שירותיו לכל תושבי העיר, הוא היה אוזן קשבת, יד מעצבת ולשון מלקקת והכל בהרבה מאוד חן. כידוע, הזוכה תמיד יהיה תושב שנכנס למשחק כבר מההתחלה כך שדירה לא תצא לו מפה אבל אם הוא יידע לשחק עם הקלפים שלו נכון יש סיכוי טוב מאוד שהוא ייצא עם תהילה.

 >> בואו לעקוב אחרי כל מה שקורה בעיר: בפייסבוק ובאינסטגרם