הרובע הגותי במרכז ברצלונה, מרחק כמה בלוקים צפונית מזרחית לרמבלס, הוא אחד השכונות העתיקות של בירת קטלוניה. אוהבי הארכיטקטורה ירגישו כאן בבית עם המבנים הגותיים מימי הביניים ובמרכזם הקתדרלה העירונית שמספקת מחזה מרשים בטקס הפולחן היומי, ואם אתם ממש רוצים להרגיש כמו בסרט ימי ביניימי, נסו לדמיין איך התהלכו פה פעם בגלימות ארוכות ובמשמעת קתולית כבדה.

מחפשים טיסה זולה לברצלונה? היכנסו ל-smartair

אנשים בבית קפה בחצר פנימית ברובע הגותי בברצלונה (צילום: אור גץ)
אנשים בבית קפה בחצר פנימית ברובע הגותי בברצלונה | צילום: אור גץ


בין הסמטאות הקטנות והאפלות – ויש הרבה כאלה, והן גם תמיד נראות אותו דבר - תמצאו כיכרות עתיקות, בתי קפה, חנויות של תה, שוקולדים ושמן זית מיוחד, והדבר הכי מומלץ לעשות הוא פשוט להסתובב ולטעום מכל דבר. והכי חשוב – לא לשכוח להרים את העיניים: בכל סמטה שבה תעברו יש עוד המון דברים לראות - קישוטי אבן על הבתים, שלטים מעניינים מפעם, פיתוחים, פסיפסים וחלונות זכוכית ששרדו את מאות השנים, ומי יודע, אולי איזה סניף של מנגו שפספסתם.

טוב לדעת: ברובע הגותי שוכן בניין העירייה ובסמוך לו ארמון הממשלה הקטלונית (Palau de la Generalitat ), שמבטא ארכיטקטורה מודרניסטית.

המלצה: מוזיאון פיקסו, שנמצא כבר בשולי הרובע, אוצר בתוכו הרבה מאוד מיצירותיו של הצייר הספרדי, דווקא מתקופות מוקדמות יותר, כולל ימי המגורים שלו בברצלונה ואפילו שרבוטים שצייר לעצמו במחברת הנעורים שלו או סתם על חתיכת עץ.

עוד כדאי: בכיכר המרכזית של הרובע - placa de sant jaume, מתקיים השוק העירוני ואחת לשבוע רוקדים שם את הסרדנה, הריקוד הקטלוני המפורסם.