לא אייפל. לא לובר. לא באגט. לא תודה, פריז. אני כאן בשביל למצוא משהו אחר. ומצאתי. הרבה. 7 צעדים בעיר האורות.

מחפשים טיסה זולה לפריז? היכנסו ל-smartair

צעד ראשון: שוטטות

אחלה שיש מטרו, אבל בשביל מה טסתם לפריז? כדי להצטופף ברכבת ישראל, רק עם אנשים שיודעים איך להתלבש? עזבו אתכם ממנוי (20 יורו) לשבוע במטרו, קחו נשימה אחרי הקפה עולה (אולה? תשלמו אתם 4 יורו לקפה, תבינו כמה הוא עולה) ופשוט תלכו. לא משנה לאן - לכיוון האייפל, לכיוון הלובר, לכיוון הסיין, לכיוון צומת מסמיה - העיקר תלכו. תסתכלו על האנשים, תריחו את הקפה מהבראסרי, ואל תשכחו לטעום מתוקים (פטיסרי - כי שווה להיות רופא שיניים בצרפת). מה שבעיקר קנה אותי ברחובות זה השלטים הקטנים. שטויות גרפיות שקולטים בזווית העין ברחובות הצדדיים, תמרורים ושלטי קומיקס צבעוניים. הפתעות קטנות כאלה שמפתיעות אותך.

אין תמונה
שטויות גרפיות שקולטים בזוית העין

צעד שני: ארומה

האף שלכם הולך לעבוד שעות נוספות כשאתם בפריז - ריח הבאגט הטרי בבוקר, ריח הקפה בבראסרי. ריח הפלאפל (כדאי לראות אותם אוכלים פלאפל במזלג בתוך פיתה - חוויה קולינרית של ממש). אבל שמרתי לכם ולחוש הריח שלכם 2 חנויות מיוחדות ברחבי העיר:
הראשונה: Muji. רשת החנויות המעוצבות, בה אתה מקבל ארומה ישר לפרצוף, עם שפריצר העשן הזה, שמפיץ לך ריח כאילו נכנסת עכשיו לחנות סבון.

השאנז אליזה. לא כמו ת"א (צילום: רויטרס)
האף עובד שעות נוספות, בעיקר כשמגיעים לשאנז אליזה | צילום: רויטרס

החנות השנייה היא A&F Paris, הנמצאת בשאנז אליזה. אני לא חושב שזו בכלל חנות, זה יותר קלאב. בפתח החנות עומדים בתור מול שער מוזהב, אבל החנות עוד לא נראית באופק. רק שער מוזהב כאילו מדובר במוזיאון. ואז אתה קולט, יותר נכון האף שלך קולט, את הבושם החזק. בתחילה אתה חושב שזו מישהי מאחוריך בתור, שהתבלבלה במקלחת בין הבקבוק של הבושם לשמפו. אבל הריח הוא רק הפרומו: בנוסף, כל החנות חשוכה. אין טיפת אור (איך בדיוק בוחרים צבעים כאן?), ומתנגנת מוסיקה שלא מביישת את הגוסיפ. 4 קומות של בגדים במחירי 3 ספרות - לקחתי את 2 רגליי וטסתי לאחד המוזיאונים בסביבה. אבל החוויה, ללא ספק, הייתה מרתקת.

צעד שלישי: הוט קולטור

אחרי שהלכנו כ"כ הרבה, לא ננוח? אם אתם בעניין של ספסל בפארק, לא חסר. אבל אנחנו כאן לתפוס קצת שמש ונוף צרפתי/ות. אז חותכים לטיילת מתחת לכיכר הבסטיליה, ושם תופסים שולחן על סיגריה ואלכוהול או קפה, ופשוט מסתכלים על האנשים. והנשים. כאן מותר להסתכל. ולהקשיב. הצרפתים מדברים מהר מהר, למרות שהם מבשלים לאט, אוכלים לאט, ועושים עוד כמה דברים לאט. פשוט מצחיק לשמוע את המוסיקה שלהם בדיבור, לקלוט כמה מילים בצרפתית שאתה זוכר מהתיכון וללמוד כמה מילים חדשות (קטורזה, ידעת שאתה 14 בצרפתית?).

אין תמונה
כאן מותר להסתכל על אנשים, ועל נשים

צעד (כפול) בדרך הביתה: דה קופלס

כמו שלונדון זה קניון אחד גדול עם רחובות, גם בפריז יש מלא חנויות שוות. אבל אני בוחר להמליץ על חנות שלא ראיתי בשום מקום אחר בעולם: חנות אופנה לזוגות. מדובר במותג אופנה צרפתי שעשה קולקציות תואמות לאימהות ובנות (comptoir des cotonniers), ופתח לפני 3 שנים מותג אופנה – לזוגות! המותג "קופלה" כבר הפליג לחנויות בבריטניה וספרד, והוא היחידי בעולם שמציע לך להיכנס בזוגות לתיבה ולצאת עם נזק כפול לארנק!

אין תמונה
נזק כפול לארנק

צעד לפני אלכוהול: חצות בפריז

בדרך לפתיחה של גלריה אלטרנטיבית (היא כ"כ אלטרנטיבית, שהיה בלוק בניין באמצע החדר. הייתי בטוח שהם עדיין בשיפוצים. ואז הסתבר שזו עבודה שעולה 2,000 יורו), קלטתי באחד הרחובות שאני מכיר את הפינה הזו - כאילו הייתי שם פעם. מכיוון שלא הייתי לעולם בעיר, ירד לי האסימון שזה מהסרט "חצות בפריז"! ישר צילמתי מהנייד. אח"כ גיליתי שזה בכלל לא שם. זה מדרום לנהר, אם תרצו לבקר: הכיכר בויקיפדיה והתמונות בגוגל מאפ.

אין תמונה
כמעט חצות בפריז

צועד באלכסון: הקנטינה

הדרינק הכי טרנדי בעיר נמצא ב"La Perle". בר/פאב שכונתי פינתי. היפסטרי אמיתי. בזמן הדרינק השני, אמרו לי "זוכר שג'ון גליאנו השתכר באיזה בר וקילל יהודים? זה היה כאן..." אז הבנתי שהגעתי לקנטינה של פריז, רק חבל שג'ון לא מגיע, כי רציתי ללכת קצת מכות ולהרגיש בבית. בגלל שזה ממש לא טרנדי להוציא מצלמה ולצלם, הנה תמונה של בר אחר שהלכנו אליו למחרת, שם היה ממש מוזר לגלות שהחברים בצרפת אוכלים המבורגרים בסכין ומזלג.

אין תמונה
הקנטינה של פריז

צעד אחרון: ביס ראשון

לראשונה טעמתי מה זה macaron. אתה נכנס לחנות שכולה עוגיות אוריו, רק בצבעים שונים ובטעמים מפתיעים. יורו לחתיכה. ביקשתי 2 כדי למדוד.

אחרי 2:22 הדקות שתראו בסרט "איך נולד מקרון", תבינו שמדובר בענף היהלומים של פריז. לא סתם הם שוקלים לך את זה במאזניים של יהלומים. טעמתי - עכשיו תורכם. הזמינו עוד היום טיסה לפריז.

אם גם לכם יש המלצות לבילויים בפריז - אתם מוזמנים לטקבק לנו.

לא מתאים לכם פריז? קבלו חופשה חלומית באיטליה

>> חברים שלכם טסים לפריז? תעשו לנו לייק!
>> 5 המוזיאונים המיוחדים בעולם