שיר אהבה ספרדי

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי שכחתם להביא מתנה בוולנטיינ'ס ואתם מתחילים לתכנן את שנה הבאה, או כי אתם בדרך לריביירה המקסיקנית.

בית נופש ספרדי Casita Luna
גרם מדרגות ונוף לים | צילום: Welcome Beyond
בית נופש ספרדי Casita Luna
המטבח הפתוח | צילום: Welcome Beyond

לאורך החוף המערבי המרכזי של מדינת נאיאריט (Nayarit) במקסיקו, שוכן כפר קטן - סיוליטה (Sayulita) ובו בית נופש מקסים - Casita Luna שמרגיש קצת כמו בית על העץ מעל הים. בקומה הראשונה מוקמו חדר השינה ומקלחת, חדר נוסף למי שרומנטי עם הילדים ומעל סלון פתוח וגדול ומטבח מקורה בסכך פלפה (Palapa) ועם נוף של האוקיינוס. בשביל קצת טבע לא תצטרכו להרחיק לכת, ובקומת הקרקע תמצאו גינה טרופית עבותה אך גם אזור ישיבה וג'קוזי. בימים בהם תרצו לאכול ארוחה ביתית תוכלו להיעזר בשירותיה של טבחית מקומית שתדאג להשביעכם, אך כדאי גם לצאת לפעמים מגן העדן הקטן כדי לבדוק את סצנת האוכל של סיוליטה וכמובן ללכת לחוף הים המרוחק כמה דקות מן הבית.

מחיר: 139-231 יורו ללילה, מינימום שבוע.

תעשיית התיירות בעידן המציאות המדומה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בעניין של מציאות מדומה, או כי אתם חווים את העולם מבעד למסך.

האפשרויות העומדות בפני תעשיות שונות בעולם עם חדירתה של המציאות המדומה, לא פסחו על תעשיית התיירות שמציעה פרשנויות משלה לנושא. זה התחיל עם רשת מלונות מריוט שכבר ב-2014 השיקה את תאי ה-Teleporter והזמינה את אורחיה לבקר בחוף הים או בצמרת מגדל לונדוני ובשנה שעברה עשה דרכו למשרדי הפרסום והיח"צ. רוצים לדעת איך זה נראות שדרות לאס וגאס? מה תראו לאורך קו החוף ובתוך המים באזור שונית המחסום הגדולה (בסרטון למעלה)? מה רואה כוכב Vine זאק קינג על סיפונה של אחת מספינות חברת הקרוזים Carnival Cruise Line? תוכלו לקבל הצצה ב-360 מעלות.

הדוב פריץ
פריץ! | צילום: Tierpark Berlin Facebook

קנוט 2.0: הכירו את דב הקוטב החדש של ברלין

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מבקרים באביב בברלין, או כי אתם מתגעגעים לדב קנוט.

בגן החיות הפחות מוכר של ברלין, ה-Tierpark Berlin, נולד לפני כשלושה חודשים דב הקוטב שקיבל את השם פריץ ובאביב הקרוב צפוי הגור לעזוב את מאורת לידתו ולהיחשף לעיני הציבור. במרץ 2011 הוכתה ברלין בתדהמה ועצב עם מותו הפתאומי של קנוט, דב הקוטב של גן החיות במרכז העיר, שבחייו ובמותו הופיע ואף כיכב בכלי תקשורת ברחבי העולם, ובאביב צפויים התושבים והתיירים לעשות את דרכם מזרחה לראות את הילוד החדש, הראשון מזה 22 שנים. כבר בימים אלו עמלים במנהלת הפארק על הכנת שלטי מידע חדשים אודות דובי הקוטב ובתי הגידול הטבעיים שלהם בסביבה הארקטית, הנתונה לאיום בעקבות שינויי האקלים. וולודג'ה (Wolodja), אביו בן החמש של פריץ, יפנה את המקום לאם טוניה (Tonja) בת השבע ובנה הצעיר, ויארח לחברה לקטיושה (Katjuscha) הקשישה. לעוד תמונות של פריץ בפייסבוק של הגן.