יוון פותחת את העונה

לכבוד פתיחת עונת הרחצה בחופי יוון, וכחלק מההתארגנות הכללית ברחבי המדינה לפתיחת הגבולות למבקרים בינלאומיים, הוסדרה מחדש אופן פעולת החופים. בין ההנחיות החדשות מרחק של לפחות ארבעה מטרים בין שמשיות וכיסאות נוח הפזורים בחוף וחיטויים דרך קבע ועובדי אתרי הנופש והחופים יחויבו בעטיית מסיכה ובדיקות קורונה שוטפות. מהדיווח של אנדראה סמית ל-Lonely  Planet עולה עוד, כי נאסר על השמעת מוזיקה בברים, בתי קפה ומסעדות, בין אם בחוף הים או בכל מקום אחר, במטרה למנוע מהלקוחות להרים קולם ולפזר חיידקים באוויר. בהמשך החודש ייפתחו גם המוזיאונים, בתי הקולנוע ותיאטראות באוויר הפתוח, והמבקרים במדינה מתבקשים לעקוב אחר הנחיות בריאות הציבור המקומיות.

אפלה (צילום: ערגה שילוני)
צילום: ערגה שילוני


ואתם יכולים לנפוש במיקונוס

ואם כבר לנסוע ליוון, אז אולי תמצאו מעט מרגוע לנפש במלון Kalsema שנפתח ממש עכשיו באי מיקונוס. קלסמה, ״הזמנה״ ביוונית, שוכן בדרום-מערב האי ומציע לאורחי 25 חדרי-הסוויטות (63 מ״ר) בריכה פרטית עם נוף לים האגאי ממרפסת רחבת ידיים של 90 מ״ר, כמו גם מהאמבטיה וכל מה שנחוץ לחופשה מפנקת ונעימה של עד ארבעה אנשים בחדר. לטובת קבוצות גדולות יותר ישנן גם שתי ווילות עם נוף של 360 מעלות ותצפית על השקיעה באי דלוס, פינות אכילה בפנים ובחוץ, מטבח עם מקרר יינות ומקרר שצוייד מראש, חדר כושר ובריכות שחייה חיצונית.

הווילה הקטנה היא דו-קומתית עם שטח של 240 מ״ר ו-300 מ״ר של השטח החיצוני מתאימה לעד 6 מבוגרים, והגדולה תלת קומתית עם  480 מ״ר + 530 מ״ר לעד 14 מבוגרים. מסעדת Pere Ubu  שבמלון אמנם פתוחה גם לסועדים שאינם מבלים בו את הלילה, אך פעם בשבוע נערך ״משתה״ מיוחד לאורחים בלבד. מלבדה פועלים במלון גם בר באיזור הבריכה, לאונג׳ עם בור-אש חיה ומושבים מזמינים לצפות בשקיעה, ועד 2022, עת ייפתח הספא, תוכלו לבנות ממגוון טיפולי-גוף בחדרכם.

Kalsema (צילום: Yiorgos Kordakis, courtesy of Kalesma Mykonos)
Kalsema | צילום: Yiorgos Kordakis, courtesy of Kalesma Mykonos
Kalsema (צילום: Yiorgos Kordakis, courtesy of Kalesma Mykonos)
Kalsema | צילום: Yiorgos Kordakis, courtesy of Kalesma Mykonos


אבל באוסטרליה עדיין לא

אם ההקלות בכניסת תיירים מחוסנים למדינות אחרות בעולם נטעה בכם תקווה להגשים חלום ישן ולטוס לאוסטרליה, החזיקו את סוסיכם. בראיונות לכמה כלי תקשורת, הסביר שר האוצר סיימון ברמינגהם (Simon Birmingham), כי אי הוודאות בכל הנוגע לחיסונים: מהירות הפצתם ברחבי העולם, היקף יעילותם למול הוואריאנטים השונים ותקופת יעילותם, פירושה שהגבולות יישארו סגורים ככל שאי הוודאות תימשך. ״האוסטרלים לא רוצים שנפתח את הגבולות מחדש ונסתכן בכניסת וירוס הקורונה למדינה, וכתוצאה מכך נסתכן באובדן חיים בנזק כלכלי ואובדן מקומות עבודה ברחבי אוסטרליה״ אמר בירמינגהם בשיחה עם סקיי ניוז. השר לא התחייב בנוגע למועד פתיחת הגבולות, אך יש להניח שאלו לא ייפתחו לתיירים בינלאומיים עד שנת 2022.

תושבים עוטים מסיכה בנמל התעופה הבינלאומי בסידני, אוסטרליה (צילום: שי פרנקו,רויטרס)
תושבים עוטים מסיכה בנמל התעופה הבינלאומי בסידני, אוסטרליה | צילום: שי פרנקו,רויטרס