הכי קרוב לחלל

סטודיו PriestmanGoode המתמחה בעיצוב כלי תחבורה תכנן עבור Space Perspective קונספט לכדור פורח שישיט תיירים סביב הסטרטוספרה. הכדור הפורח ״נפטון״ מורכב משני מכלים נתיקים (פודים) בגובה 4 מטרים ורוחב 5 מטרים עם חלונות ענק לטובת תצפית פנורמית המחוברים לבלון. הנפטון מסוגל לשאת עד 8 אנשים וציוד מחקרי למסע של 6 שעות בגובה של כ-30,000 מטר. תכנון החללית לקח בחשבון את נוחות הנוסעים במהלך שעות השיוט (כולל נוחיות), בלי להתפשר על גישה של 360 מעלות לנוף. ״זוהי החללית היחידה שתוכננה כשהחוויה האנושית במרכזה והיא תסלול את הדרך לעתיד המסחרי של מסע בחלל״, אמר נייג׳ל גוד (Nigel Goode) מ-PriestmanGoode. נסיעות המבחן הראשונות צפויות לצאת ממרכז החלל ע״ש קנדי בפלורידה עם ציוד בלבד בתחילת השנה הבאה.

View this post on Instagram

A post shared by castlepages (@castlepages) on


Spaceship Neptune for Space Perspective from PriestmanGoode. on Vimeo.


אירופה-איחוד: האתר שיעזור לכן לתכנן את החופשה הבא

בסופו של דבר תתאפשר כניסת בעלי דרכון ישראלי לתחומי האיחוד האירופי, וכשזה יקרה מומלץ לנוסעות להיעזר באתר החדש שהשיק האיחוד. הפלטפורמה החדשה, Re-open EU, מתעדכנת באופן שוטף וכוללת את כל המידע הרלוונטי לתיירים בכל אחת מ-27 המדינות החברות באיחוד: היכן תוכלו לבקר ומתי, דרכי ההגעה המומלצות, צעדי ואמצעי בריאות-הציבור, הנחיות בנוגע לחבישת מסכות, דרישה ל״תעודות בריאות״, הנחיות בנוגע לריחוק חברתי, חובת בידוד כן או לא, כמו גם מידע אקטואלי בנוגע למסעדות, חנויות, מוזיאונים ועוד. הפלטפורמה מתעדכנת כל הזמן ותכלול בקרוב גם המלצות ומשוב מתיירים שיעזרו למבקרים הבאים לתכנן את חופשתם.

המצב באירופה
צילום: צילום מסך


תוכנית החומש: בקתות חדשות למטיילים בנורבגיה

משרד האדריכלים Snøhetta השלים את בנייתן של בקתות מטיילים המשקיפות על קרחון יוסטדאלסבריין (Jostedalen) בנורבגיה, עבור אגודת הטרקים הלאומית (Norwegian National Trekking Association). הבקתות החדשות מחליפות את המבנים שנהרסו בציקלון דאגמר (Dagmar), שפגע באזור בחג המולד, 2011. המבנים החדשים עוצבו בהשראת ה-Tungestølen Tourist Cabin שנהרסו, והעניקו לחזיתות המבנים המחומשים צורה מחודדת שתסייע בהסטת הרוחות העולות מן העמק. הבקתה הראשית כוללת אולם גדול עם אח פתוחה ופינת אוכל משותפת, ולצידו בקתת-מעונות שיכולה להכיל 30 מבקרים. אגודת הטרקים הנורבגית פועלת למעלה מ-150 שנים, ומציעה מגוון מסלולים, סיורים מודרכים ופעילויות נוספות ברחבי הטבע, כמו גם 550 בקתות מטיילים לאורך המסלולים.

נכון לכתיבת שורות אלו עומד מספר החולים בנורבגיה על 8,8321 בהם 8,138 שהחלימו ו-249 מתים.

בקתות מטיילים
צילום: עמוד הפייסבוק של Snohetta
בקתות מטיילים
צילום: עמוד הפייסבוק של Snohetta