מסביב לעולם: חג המולד ב-300 אלף שקל

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי תמיד רציתם לראות את חג המולד בפריז, לונדון וניו יורק, או כי תמיד חלמתם לתרום המון כסף למטרות צדקה.

קשה להחליט איזו עיר יפה יותר בחג המולד, ועוד יותר קשה למצוא מקום לישון בו בעונה הכי חמה של עולם התיירות. בדיוק למקום הזה נכנס אתר VeryFirstTo, שמציע לכם טיול בן 17 לילות, המאורגן על ידי מומחי נסיעות היוקרה Hurlingham Travel. הטיול מתחיל בשני לילות בלונדון, קפיצה קטנה לניו יורק, כמה ימים באורלנדו, מדליין, פריז, סינגפור, מונקו ולסיום - שני לילות בווינה.

עלות מסע התענוגות הזה, שכולל לינה בכמה מהמלונות היוקרתיים ביותר בעולם, עומדת על 49,500 ליש״ט (כ-300 אלף שקלים), סכום הכולל טיסה במחלקת עסקים, העברות משדה התעופה, שכירת רכב ולינה. בפינת המעשים הטובים, כדאי שתדעו שעל כל טיול שיירכש תועבר תרומה של 1,000 ליש״ט לקרן הנסיך (The Prince’s Trust), שהוקמה ב-1976 על ידי הנסיך צ׳ארלס, ומספקת הכשרה לצעירים מעוטי יכולת.

המלצות סובבות עולם
מתחילים בשני לילות בלונדון | צילום: nightman1965, Thinkstock
המלצות סובבות עולם
גם פריז במסלול | צילום: encrier, Thinkstock
מטוס פרטי
והטיסות? מחלקת עסקים כמובן | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

עוד ב-mako חופש:

זה הזמן: כך תשיגו כרטיס טיסה לניו יורק בזול
חיים בגן עדן: תמונות מהאי שנבחר ליפה בעולם
בורחים מהקור: איזה כיף באיים הקנריים

אז מתי הכי טוב לקנות כרטיס טיסה?

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדיוק עורכים מחקר בנושא, או כי אתם רוצים לדעת האם יש תשובה חד משמעית.

בשנים האחרונות רווחה הסברה, שימי שלישי (קצת אחרי סוף סוף השבוע) הם המועד הטוב ביותר לרכישת כרטיס טיסה. אבל מהמידע של Airlines Reporting Corp מגלה, שעכשיו נוספו לרשימה גם ימי סוף השבוע עצמו - שבת וראשון. המידע נאסף על ידי ARC במשך 19 חודשים שהסתיימו ביולי האחרון, ובחן 130 מיליון רכישות כרטיסים (בתוך ומחוץ לארה״ב).

לשינוי יש כמה גורמים, אחד מהם הוא העובדה שחברות תעופה יכולות להציע ללקוחותיהם מבצעים והנחות בכל רגע נתון באמצעות רשתות חברתיות ואתרי אינטרנט. זה אמנם רלוונטי בעיקר לטסים אל ובתחומי ארה״ב, אבל אנחנו די בטוחים שתמצאו תוצאות דומות גם בחברות הפועלות באירופה.

המלצות סובבות עולם
בשבת, ראשון ושלישי הכי טוב להזמין טיסה | צילום: gpointstudio, Thinkstock

טירה מהאגדות בבוואריה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי גם אתם מכורים ל״היה היה פעם עד עצם היום הזה״, או כי אתם בדרך למדינה החופשית של בוואריה.

טירת נוישוונשטיין (Neuschwanstein - או ״אבן הברבור החדשה״), השוכנת אי שם בדרום מדינת בוואריה בסמוך לגבול האוסטרי, היא מסוג המקומות שמספיק להביט בהם כדי להרגיש שאתם בתוך אגדה. בבנייתה של הטירה החל המלך לודוויג השני (לודוויג המשוגע), שהיה די משוכנע שהוא ההתגלמות המודרנית של אביר הברבור לוהנגרין, והקדיש את הטירה לגיבור שלו.

אתם יכולים לעלות להר ברגל (כחצי שעה) או לנסוע באוטובוס, ואם אתם מוכנים להסתפק במראה שלה מבחוץ, זה אפילו לא יעלה לכם יותר מכרטיס הנסיעה. חשוב לבדוק את מזג האוויר בטרם המסע - בימי גשם וערפילים לא מומלץ לעלות ברגל. את כרטיסי הכניסה (12-23 אירו) יש לרכוש מבעוד מועד באתר Ticketcenter Hohenschwangau או באופן ישיר בכפר בעל אותו השם.

המלצות סובבות עולם
להרגיש שאתם באגדה. טירת נוישוונשטיין | צילום: SeanPavonePhoto, Thinkstock
המלצות סובבות עולם
לעלות להר ברגל (כחצי שעה) או לנסוע באוטובוס | צילום: thinkstock