שכחו מאוסטריה או משוויץ: אתר Snowman ממליץ לכם על אתרי הסקי היותר מאתגרים והפחות מוכרים ברחבי העולם. רק אל תגלו לאף אחד.

סקי ברכס הפארנסוס
אתר הסקי הגדול והפופולרי ביותר ביוון, ברכס הפארנסוס
סקי מעבר לפינה | יוון

יוון, השכנה הקרובה, מוכרת לנו בעיקר מחופשות שטופות שמש באיים, אך בנוסף לחופים אקזוטיים, היא התברכה גם בהרים גבוהים. כמה מהם מספקים פסגות מרשימות בגובהן שנצבעות לבן עם בוא החורף. ברכס הפארנסוס - Parnassos, כשלוש שעות נסיעה מאתונה נמצא אתר הסקי הגדול והפופולרי ביותר ביוון. האתר מציע 19 מסלולים הנפרשים על 36 ק"מ בגובה של 1,640 מטר ועד 2,260 מטר. בחצי האי פיליון, תמצאו אתר סקי נוסף ובמרחק של רק ארבע שעות נסיעה מאתונה. יותר קרוב מזה?

סקי וסושי | יפן

ב'ארץ השמש העולה' אפשר למצוא לא מעט אתרים מושלגים. למעשה, ליפן יש את מספר אתרי הסקי הגדול בעולם - 600, אם להיות מדויקים. כיאה ליפן, החדשנות והקדמה הגיעה גם לענף הסקי, כך שלא רק בהיבט הכמותי יש ליפן מה להציע. לצד אתרי הסקי הגדולים והמתקדמים, ניתן למצוא לא מעט אתרי סקי קטנים ואפילו קטנים מאד שמציעים חוויית סקי מיוחדת. אם ביקרתם בעבר ביפן, אז אתם ודאי מכירים את ה"אונסן" – מרחצאות חמים שהם חלק בלתי נפרד מהתרבות היפנית. עכשיו דמיינו לעצמכם טבילה ב"אונסן" פתוח, אחרי יום מאומץ של גלישה, מרפים את השרירים התפוסים במים החמימים ואל מול הנוף המושלג.

קסם הרי הקווקז | גיאורגיה

האירוח הלבבי שיקבל את פניכם בגיאורגיה, הוא סיבה מספקת בפני עצמה להגיע למדינה המרתקת הזו. אבל גם המחירים נוחים, הנופים מדהימים ואתרי הסקי, מהווים נימוקים משכנעים. אז למה בעצם לא נמצאת גיאורגיה בין יעדי הסקי המועדפים? אולי הנתון הבא יסביר זאת: בין הרי הקווקז נמצאת הפסגה הגבוהה באירופה, פסגתו של הר האלברוס (Elbrus)  המתנשא לגובה של 5,642 מטר. מפתיע, נכון? רבים נוטים לחשוב שרכס האלפים ופסגת המון בלאן בצרפת מחזיקים בשיא, מה שמוכיח שתדמית היא שם המשחק. אם יש סיבה שגיאורגיה לא הפכה ליעד פופולרי לחופשת סקי, היא כנראה נעוצה בבעיית התדמית של המדינה, אבל איך אפשר להתאכזב ממדינה שבה נפוץ הפתגם "האורח הוא מתנה של אלוהים לאדם"?

הר האלברוס
הפסגה הגבוהה באירופה. הר האלברוס
ספארי סקי | אפריקה

אם היינו נענים בחיוב להצעה הבריטית ב'תכנית אוגנדה', אז את הר החרמון היה מחליף רכס הרי רוונזורי (Rwenzori), המתנשא לגובה של 5,109 מטר. למרגלות ההרים מתקיים וחי עולם פראי של חיות, שהופך את אוגדה לאתר הסקי היחיד בעולם בו יש סיכוי לפגוש בחופשת הסקי פילים, נמרים וגורילות. אם זה נשמע לכם הרפתקני מידי ואתם מעדיפים 'ללכת על בטוח', יש עדיין לא מעט אתרי סקי באירופה ששווים ביקור.

הרי רוונזורי
למרגלות ההרים מתקיים וחי עולם פראי של חיות. רכס הרי רוונזורי

* לעוד חופשות סקי הכנסו ל - Snowman


>> מדהים: גשר קרח מתנפץ לתוך אגם בארגנטינה