סקי משפחתי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חוייה משפחתית מאתגרת | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
הרבה גולשים מעדיפים את חופשת הסקי שלהם דווקא באביב - בסוף מרץ, באפריל, ובשנים ברוכות שלג אפילו במאי, אחרי שהאירופאים מורידים את השלט "שיא העונה" וכמות המבקרים יורדת. השנה פסח יוצא בתחילת אפריל, לעומת אמצע מרץ בשנה שעברה, מה שמאפשר למשפחות רבות ליהנות גם ממחירי סוף עונה באתרים הטובים וגם מטמפרטורות נוחות יותר. אז הנה כל הסיבות לצאת לסקי עם המשפחה, באביב ובפסח.

גלישה משפחתית

הטרנד של חופשות סקי משפחתיות הוא לא טרנד חדש. זהו מנהג כלל עולמי ידוע באירופה ובארצות הברית - לקחת את המשפחה לסקי. גם בארץ כ-45 אחוז מהגולשים טסים בהרכב משפחתי. למה? ראשית, מדובר בחופשה מאוד מאווררת ומחברת: כל אחד גולש בקבוצת הגיל והרמה שלו, יש נופים יפים, פעילות גופנית מאתגרת ובריאה, היכרויות עם אנשים איכותיים מכל הגילאים ויש פעילויות משותפות שמגבשות ומקרבות. שנית, זה תענוג לראות את אבא ואמא, האחים או הילדים שלכם גולשים, מתקדמים ומתגברים על אתגרים. ולבסוף, כשגולשים יחד מרגישים קרבה שמבוססת על תחביב משותף שחביב על כולם, שמשלב Well Being וחיבור לטבע.

סקי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שמש מעל ההרים המושלגים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

גלישה באביב

חודש דצמבר זה הימור. השנה אמנם מי שטס בחנוכה זכה לשלג מצוין ולשמש נפלאה, ממש כמו בגלישה באביב, אך בשנים קודמות היה מאוד אפור ומושלג. ובעוד שבשיא החורף האתרים מלאים והמחירים יקרים כיאה לשיא העונה, מרץ הוא חודש מצוין לחופשת סקי. החל מה-15 בחודש, רוב האתרים (פרט לגבוהים) מגדירים את השהות כ"סוף עונה" וכמו במשביר לצרכן, המחירים יורדים. מחיר הסקיפס יורד ב-30-40 אירו לשבוע, וחברות התיירות יכולות לאפשר הנחה קלה גם על מחירי הלינה. מה שכיף הוא שהשלג עדיין טוב ויש סיכוי רב לשמש טובה. וכשהשמש יוצאת במלוא הדרה, הטמפרטורות עולות, העיירות יוצאות מקיפאון ועונת הפסטיבלים מתחילה - אתר מאיירהופן מרים את שבוע הסנובומבינג, בוואל טורנס חוגגים את ה-Dutch Week ובאישגל את סיום העונה עם הופעה ענקית של רובי וויליאמס. השלג לרוב נשמר איכותי וטוב גם אחרי שהאתרים נסגרים, בסוף אפריל, ואם תביטו בשנה שעברה, שהייתה שנה ברוכת שלג, תראו שמה שסיים את העונה זה לא החוסר בשלג, כי אם החוסר בכמות גולשים שתצדיק את הפעלת הרכבלים.

גלישה בפסח 2014

השנה התברכנו בשנה שטופת שמש לצד שלג טוב, שילוב מנצח שהחל כבר בתחילת העונה. הסופות החזקות הגיעו בכמה גלים מרוכזים: בנובמבר (מוקדם יחסית) ובסוף ינואר (מאוחר יחסית לשנים קודמות). בימים אלה, האתרים בכל אירופה מפוצצים בשלג, שנראה שיבטיח לנו השנה גלישת אביב נפלאה. ואם תעמיקו לבדוק כיצד פועל שוק הסקי, תראו שלרוב סיום המכירות מביא את סגירת האתרים ולאו דווקא היעדרותו של השלג הטוב. השנה, הודות לפסח שיצא בשבוע הראשון והשני של אפריל, ממשיכות המכירות ומאפשרות לכם לחוות חופשת גלישה קיצית, כמו שנהוג באספן, קולורדו (שם, הודות ליובש המדברי גולשים לעיתים בבגדי ים בעונה זו, וזוהי חוויה של ממש). קשה לנו להבטיח לכם גלישה כזאת באירופה, אך יש סיכוי טוב שתוכלו להיפטר מכמה שכבות ואולי להחליף למעיל קליל יותר. הגלישה המומלצת ביותר בפסח השנה היא באתרים הגבוהים של צרפת - ואל טורנס, לז ארק/לה פלאן וטין.   

>> עוד בערוץ החופש:

מהר לפני שייגמר: הצימרים והמלונות לפסח
תייר: "אני אוהב-שונא את הבלגן של ישראל"

המדריך: איפה ישנים, מטיילים ואוכלים בברצלונה?

 קייטנות גלישה לילדים

השנה נפתחות שתי קייטנות גלישה לילדים בחג הפסח. האחת בוואל טורנס והשנייה בטין. בכל קייטנה ייפתחו קבוצות לימוד לפי גיל ורמת הגלישה של הילדים, כשההדרכה תהיה כפולה - עם מדריך מקומי מומחה שמכיר כל פינה באתר ומלווה ישראלי שמתרגם לילדים, ודואג לכל צרכיהם לכל אורך הקייטנה. הבחירה בצרפת נעשתה בשל כמות השלג העצומה שירדה שם השנה וגם בשל הגובה הרב של האתרים - בין 3,200 ל-3,450 מטר, עם קרחונים בכל אתר, שדואגים לספק כמות שלג איכותית ומתמדת. העיירות ואל טורנס וטין אמנם ידועות בחיי הלילה שלהן, אך הן נוחות מאד גם למשפחות, ומציעות היצע גדול של דירות והחל מהשנה האחרונה, גם דירות יוקרה. שני מלונות יוקרה נפתחו השנה. האחד - Kashmir בוואל טורנס, מלון דירות ספא סופר-יוקרתי בעל גישה ישירה למסלולי האתר (Ski-in/Ski-out) וארוחות מצוינות. והשני - Kalinda Village, כפר שלם שצופה על האגם של טין עם דירות יוקרה, ספא מרכזי ומסעדות לנוף ההרים.

סקי משפחתי (צילום: istockphoto)
ניפגש באביב | צילום: istockphoto
>> תיירות פלסטית: הטיול שישנה לכן את הצורה