זה לא סוד שבדובאי, אחת משבע האמירויות שמרכיבות את איחוד האמירויות, הכל הכי גדול, הכי גבוה והכי מטורף. עכשיו מסתבר שבאמירות העשירה הכל גם הכי מוזר. אחת ההוכחות לכך היא הכפר הנטוש - אל מאדאם (Al Madam).

>> הצצה לדובאי - זה מה שקורה במקום המטורף בעולם

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

פחות משעה נסיעה מהעיר, קצת מעבר לגבול שארג'ה (Sharjah), ניתן לחזות במראה סוריאליסטי - כפר נטוש לגמרי, בו הדיונות במקום כיסו בחול את שתי שורות הבתים והמסגד המרכזי שבו.

אל מאדאם
צילום: Fredods, shutterstock
אל מאדאם
צילום: Wirestock Images, shutterstock

המקום המרהיב מושך אליו לא מעט תיירים שמגיעים בעיקר כדי לצלם תמונות פוטוגניות ולנסות להבין מה עומד מאחורי הסיפור של הכפר שעד היום לא לגמרי ברור מה קרה לו. הדלתות והחלונות הפתוחים לרווחה, לצד לא מעט ציוד אישי וריהוט שנשארו מאחור, מרמזים על כך שמי שגר כאן נאלץ לעזוב במהירות ואף אחד לא נותר לספר מה בדיוק התרחש. 

תושבי הכפר הסמוך טוענים שמה שהוביל לשקיעת הכפר ולנטישתו המהירה אלה כוחות על טבעיים, שבראשם עומד שד מרושע שרדף אחר רוח נשית עם עיני חתול. אחרים טוענים שהמקום הוקם פשוט בנקודה לא טובה שסבלה מסופות חול רבות שקברו אותו. כך או כך, המסתורין סביב אל מאדאם הוא אחד הגורמים שמושכים אליו את התיירים הרבים. 

אל מאדאם
צילום: charlie, shutterstock
אל מאדאם
צילום: charlie, shutterstock

"אל מאדאם הוא מקום ששמור בצורה לא טובה", אומרת ונסה בול, בלוגרית טיולים בריטית. "המקום מוכר ולא מעט אנשים הגיעו לכאן בשנה האחרונה, והביקוש רק הולך וגובר. לרשויות אין שום תוכנית מסודרת וחברות טיולים מביאות לכאן אנשים בהמונים. לא יעבור עוד הרבה זמן עד שההמונים הללו יהרסו את כפר הרפאים המקסים הזה". 

אם גם אתם רוצים לבקר בעיירת הרפאים, לאחרונה דווח על כל שישראלים יוכלו לבקר בדובאי בשנה הקרובה לרגל תערוכת אקספו שמתקיימת בה.

אל מאדאם
צילום: Frankris, shutterstock
אל מאדאם
צילום: charlie, shutterstock
אל מאדאם
צילום: charlie, shutterstock