לפני שהקורונה פרצה לחיינו, לא מעט ערים באירופה יצאו למאבק נגד התיירים בטענה שהכמות הגדולה שלהם הורסת את מרקם החיים של התושבים, גורמת לצפיפות בלתי נסבלת ומעלה מחירים. כעת, לאחר שלא מעט מדינות באירופה פתחו מחדש את שעריהן חזרו גם המחאות נגד המבקרים - הפעם בטענה שההגעה שלהם יכולה לסכן את בריאות המקומיים.

כך למשל, במחוז קורנוול (Cornwall) באנגליה, התושבים יצאו למאבק נגד המבקרים במקום ואף תלו שלט עליו נכתב: "תסתובבו ותז**** מפה". 

תושבי המקום שיצאו במחאה נגד הגעת התיירים טוענים שבניגוד לרמת התחלואה הגבוהה באנגליה, אצלם המספרים היו נמוכים והפתיחה של הסגר במדינה היא מוקדמת מדי. בנוסף, הם מציינים שבכל המחוז יש רק בית חולים אחד והגעה של הרבה מטיילים מסכנת אותם.

מצד שני, מקבלי ההחלטות במחוז האנגלי גינו בתוקף את המחאה וציינו שהתיירים מוזמנים להגיע לבקר בשמחה ושרוב המקומיים לא שותפים לתחושות של אותו קומץ, ובפועל הם זקוקים לתיירות הנכנסת כדי לחזור ולהרוויח כסף. "אני לא אוהב לראות שלטים כמו זה שראינו תלוי מעל הכביש", אומר מלקולם בל, מנהל התיירות במחוז. "זה פוגע בקבוצה גדולה של אנשים. לדעתי שלט כזה הוא בלתי נסלח."

באתרי החדשות בבריטניה דווח שבסוף השבוע האחרון הגיעו למחוז מאות אלפי תיירים שניצלו את העובדה שכעת ניתן לטייל במדינה בחופשיות.

 

מחאה נגד תיירים
קבלת הפנים לתיירים במחוז דבון | צילום: צילום מסך

View this post on Instagram

A post shared by Aire De Santa Fe (@airedesantafe) on

גם במחוז דבון (Devon) הסמוך לא קיבלו את התיירים שהגיעו בשמחה ואחד המקומיים תועד כשהוא מחופש למלאך המוות ומחזיק שלט עליו נכתב "ברוכים הבאים נופשים". 

המחאות הללו מגיעות כשבוע לאחר שבחוף הים של בורנמות', במחוז דורסט, שהו בצפיפות גדולה עשרות אלפי מתרחצים שניצלו את היציאה מהסגר כדי להצטנן מהחום הכבד ולא שמרו על ריחוק חברתי. התמונות גרמו לסערה בממלכה.