הבידוק הבטחוני בנמל התעופה, זה דבר שמרגיש כמו נצח. כל מה שאתם רוצים זה להגיע לדיוטי פרי ולהתחיל את החופשה שלכם במסע קניות פטור ממכס, ומי שמפריד ביניכם לבין החלום הזה הם אנשי הביטחון. בארה"ב המצב אפילו יותר מחמיר. מאז פיגועי התאומים רמת האבטחה עלתה פלאים, ואם גם לכם יצא לעבור מאז באחד משדות התעופה בארה"ב, בוודאי שמתם לב שהבידוק מקיף הרבה יותר.

מה שכנראה לא ידעתם, זה שמאוד יכול להיות שאם עברתם בידוק ארוך וקפדני יותר ממה שאתם רגילים אליו, זה ממש לא במקרה. מסתבר שכל נוסע חשוד שמגיע לעמדת הצ'ק אין בשדות התעופה במדינה, מקבל סימון מיוחד מאותו הרגע. איך תדעו אם גם אתם סומנתם? על כרטיס הנסיעה שלכם יופיע הכיתוב "SSSS" מתחת לשורה שמציינת את מקום הישיבה שלכם.אם סומנתם בכרטיס, תאלצו לעבור בידוק מקיף יותר של כ-10-30 דקות נוספות, בהן יפתחו לכם את התיק ויעבירו אתכם שיקוף קפדני יותר. בסוף הבדיקה, אם לא יימצא שום דבר חריג, תוכלו לעלות למטוס כמו כולם. 

הקוד הוכנס לתכנית הביטחון של שדות התעופה בארה"ב עוד ב-2010 והוא תוצאה ישירה של הפיגוע במגדלי התאומים. אם על הכרטיס שלכם הודפס הקוד, ייתכן ואתם נמצאים ברשימת המעקב של ה-FBI שנקראת "רשימת הנבחרים". 

רק לפני שאתם מתחילים להיכנס לפרנויות, לפי מיי אינגלנד, דובר ביטחון שדות התעופה, ישנם אנשים שלא נמצאים ברשימה אך מקבלים את הסימון באופן אקראי. אם הגעתם לשדה התעופה ברגע האחרון, או אם הזמנתם כרטיס טיסה בכיוון אחד בלבד, סביר ש"תזכו" לקבל את הקוד. סיבות נוספות לקבל את הסימון, הן במקרה ואתם טסים ליעדים בעייתיים כמו ישראל. 

גם לכם יצא לקבל סימון כזה? זה אולי לא מאוד נעים, אבל גם לא מאוד נורא. זה רגיל לחלוטין שתיירים מקבלים את סימון ה-"SSSS" מדי פעם, אך אם זה קורה לכם כל פעם שאתם מגיעים למדינה, ואתם מאמינים שאתם לא ברשימת המבוקשים של ה-FBI, ייתכן שנכנסתם לרשימה בטעות ואתם יכולים לבדוק את העניין עם הרשויות

(מקור)

 >>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש