שאנז אליזה Champs-Élysées
השדרות הרחבות נמתחות במלוא הדרן בין כיכר קונקורד לשער הניצחון, בקו ישר ומרשים. חנויות יוקרה משובצות לאורכן, והרבה מסעדות תיירים בינוניות. שווה להשקיף משער הניצחון לעבר הלובר ולרדת במורדן.

מחפשים טיסה זולה לפריז? היכנסו ל-smartair

מגדל אייפל Tour Eiffel
בימיו הראשונים התקבל מגדל אייפל בחמיצות על ידי הפריזאים. הוא אמור היה להיהרס ב-1909, אך מכיוון שהיה שימושי עבור אנטנות רדיו - נשאר עומד על כנו. מאז שנת 2000 הוא מציג כל ערב, למשך 5 דקות בתחילת כל שעה עגולה (עד 2:00 בלילה) תצוגת אורות יפהפייה. אפשר לעלות במדרגות עד הקומה השלישית ולהביט בעבודת הברזל המרשימה. מי שלא רוצה להגיע למגדל עצמו יכול לצפות עליו ממוזיאון האדם, בגדה ממול.
מטרו: Champ de Mars/Tour Eiffel

מוזיאון הלובר Louvre 
אחד המונומנטים האדירים לתרבות המערב (ובעזרת האימפריאליזם הצרפתי חסר הפשרות – גם לכמה וכמה תרבויות עתיקות אחרות), הלובר הוא באמת תחנת חובה בפריז. אם יש באפשרותכם, פנו לו יום משלו. אם אתם לא יכולים להיות במוזיאון יותר משעתיים שלוש, קחו מפה של המוזיאון, סמנו כמה תחנות המעניינות אתכם (המונה ליזה, האוסף המצרי, שניים מהעבדים של מיכאלאנג'לו, מוזיאון הפרסום, מוזיאון האופנה והטקסטיל, מוזיאון האמנויות השימושיות ועוד ועוד) ושוטטו ביניהם. סביר להניח שתלכו לאיבוד, סביר להניח שליד היצירות המפורסמות יתגודד קהל רב. כמעט בטוח שתסיימו את הביקור מותשים למדי. ועדיין, לא כדאי לוותר. טיפ: אם אין לכם הרבה זמן, עדיף לדגום קומה אחת בלבד בביקור. ההמלצה שלנו: הקומה האחרונה.
מטרו: Palais-Royal

שאנס אליזה (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
המקום להתחיל בו את הטיול. שדרות השאנז אליזה | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

בית הקברות פר לאשז Père Lachaise 
בית הקברות המפורסם ביותר בעיר, ואולי אף בעולם כולו. בין הקברים כאן תמצאו את המצבה של אוסקר ווילד מכוסה בנשיקות, את קבר המשפחה של אדית פיאף ואדמונד דה רוטשילד כמו גם את קבריהם של שופן, מולייר, בלזאק, פרוסט ולה-פונטיין, גרטרוד שטיין, איב מונטן, סימון סיניורה, וכמובן, ג'ים מוריסון, שקברו (הריק, אגב) עדיין מושך אליו נערים ונערות לבושי שחורים. טיפ: מומלץ לצלם את המפה בכניסה לבית הקברות וכך לנווט בין המצבות.
מטרו: Gambetta, Philippe-Auguste, Pere-Lachaise

כיכר הבסטיליה Place de la Bastille
כבר שמענו על כמה וכמה אנשים שהגיעו לכיכר והתאכזבו (שלא לומר התמרמרו קשות) על היעדרו של בית הסוהר המפורסם. ובכן, כדי למנוע אי הבנות – הכיכר הגדולה נסללה על מה שהיה פעם בית הסוהר הגדול של העיר, שנחרב בידי ההמונים ב-14 ביולי 1789. בכיכר עצמה עומד עמוד יולי המפורסם וכן נחנך בה בית האופרה המפורסם, אופרה בסטיליה, ב-1989. הבניין מרשים מאוד והכי כדאי לקנות כרטיס לאיזו הפקה שלא תהיה, ליהנות ממנה ומהמבנה (כרטיסים מוזלים נמכרים במקום בשעות שלפני ההופעות).
מטרו: Bastille

מוזיאון הלובר (צילום: Mike Hewitt, GettyImages IL)
מוזיאון הלובר. רק עליו אפשר לכתוב מדריך שלם | צילום: Mike Hewitt, GettyImages IL

שאנז אליזה
השדרה הכי מפורסמת של פריז ואולי הרחוב הרומנטי ביותר ברחבי העולם, אחד מסמליה המובהקים של עיר האורות. השדרה נמתחת לאורך שני ק"מ מכיכר קונקורד ועד שער הניצחון הידוע כשבדרך תמצאו חנויות בוטיק, קונדיטוריות מעוצבות, מסעדות נהדרות ואטרקציות מרכזיות כמו ארמון אליזה.
מטרו: Champs-Élysées – Clemenceau

עוד על פריז: >> מסעדות בפריז

למדריך פריז המלא