היום (ה') יתקיים חצי הגמר השני של תחרות האירוויזיון ברוטרדם, לאחר שביום שלישי התקיים חצי הגמר הראשון, בו השתתפה גם הנציגה שלנו - עדן אלנה, שעלתה לגמר שיתקיים ביום שבת. אבל מסתבר שאין באמת סיבה להיות במתח לגבי המנצחים, אחרי שבאתר booking.com פירסמו את הדירוג האלטרנטיבי המתבסס על מיקום השירים על פי סוכנויות ההימורים והרצון של המצביעים לטוס ליעד ממנו מגיע המבצע.

על פי Booking.com האירופאים למעשה רוחשים חיבה רבה כלפי המדינות המשתתפות בתחרות האירוויזיון, אשר מתבטאת בטיולים, דבר המשפיע על הצבעתם. כך, להעדפות הנסיעה יש השפעה אמיתית על הבחירה לאיזו מדינה להצביע ואנשים ישקלו באמת לתת "דוז פואה" דווקא ליעד החופשה האהוב עליהם, בעיקר אם הם יוכלו לנסוע לשם לתחרות האירוויזיון בשנה הבאה.

על סמך רעיון זה, Booking.com נעזרה במאגרי הנתונים שלה כדי לגלות איך ייראה לוח התוצאות על ידי שילוב דירוג השירים המועדפים בקרב סוכני ההימורים לקראת אירוויזיון 2021 עם ציוני הביקורות הממוצעים שניתנו במדינות המשתתפות על ידי מטיילים באתר מאז מאי 2019, אז התקיימה תחרות האירוויזיון האחרונה.

לפי לוח התוצאות האלטרנטיבי הזה, ניתן לראות שאיטליה מובילה ואחריה נמצאות יוון ומלטה. אם הנוסחה של Booking.com תקלע לתוצאות האמת, איטליה תזכה בתחרות בפעם השלישית. לעומת זאת מלטה, שמסומנת כפייבוריטית באתרי ההימורים הרישמיים, נמצאת כאמור בדירוג האלטרנטיבי רק במקום השלישי. גם צרפת חווה נפילה בדירוג האלטרנטיבי ומופיעה בו רק במקום החמישי במקום במקום השני. לעומת זאת, יוון, שכלל לא מופיעה בעשירייה הראשונה בסוכנוית ההימורים, קופצת בדירוג האלטרנטיבי למקום השני.

אריין דייק (Arjan Dijk), סגן נשיא בכיר ומנהל שיווק ראשי ב-Booking.com, הוסיף: "האירוויזיון מבוסס על תחרות ויריבות עזה. אבל זו גם הזדמנות עבור המדינות המשתתפות להתאחד ולחגוג את השמחה שבמוזיקה ובהופעות. במיוחד השנה, אחרי הפרידה הארוכה שנובעת מהגבלות הנסיעה, זה מעורר השראה לחשוב על מיליוני המעריצים שמתכנסים – דרך מסכים וסמארטפונים ברחבי העולם לחגיגה כזו של אחדות ושוויון."