מעבירים עוד "שבת שקטה בים"? רחש הגלים, החול החם, הלחות, הצפיפות הנוראית, פקפוקי המטקות, הקפריזות של המציל ו... איפה השקט? סידרנו לכם קפיצה קלה לכמה מהחופים הכי מבודדים בעולם, כדי שתוכלו להתענג (או לפחות לפנטז) על שלווה אמיתית עם הרבה טבע ומעט מאוד סיביליזציה. התבודדות נעימה.

מאנקי פוינט, קוסטה ריקה

רק בתום הליכה של חמישה וחצי ק"מ במעמקי הג'ונגל - כשסביבכם תוקנים, עצלנים והרבה קופים – תגיעו אל החוף הבתולי הזה. היציאה להרפתקאה מתחילה במנזנילו, העיירה הדרומית ביותר על חופה הקאריבי של קוסטה ריקה.

אין תמונה
רק אתם והתוקן שלכם. מאנקי פוינט, קוסטה ריקה

חוף הכבל, ברום, אוסטרליה

אם אתם מעדיפים להגיע ברכב לחוף הפרטי שלכם, החול הלבן במערב אוסטרליה מאפשר אפילו את זה. בעבר שימש החוף כמרכז לדיג פנינים, כך שטבילה עשויה להיות משתלמת.

אין תמונה
אופס, נכנסה לי פנינה לביקיני. חוף הכבל, ברום, אוסטרליה

לונג ביץ', ואנקובר איילנד, קולומביה הבריטית, קנדה

צל ההרים אולי יפגע בצבע שתתפסו כאן, אבל אף צבע לא שווה כמו הלבן של השלג בפסגה (שנשאר גם באביב). שחיה לעומק הים תפגיש אתכם עם אריות ים ולוייתני-ענק. תמסרו ד"ש מאיתנו.

אין תמונה
מחוץ לתמונה: הרים מושלגים. לונג ביץ', קנדה

בהאיה סן-גבריאל, איסלה אספיריטו סנטו קליפורניה, מקסיקו

אוהבים דגים? מגוון צבעוני ושקט מחכה לכם במי הטורקיז הצלולים. למי שמעדיף אותם על הצלחת, ניתן לדוג ולצלות על האש, ממש על החוף. קיבה רגישה באחריות המתרחצים.

אין תמונה
לא לשכוח להביא מוחיטו. בהאיה סן-גבריאל, מקסיקו

חוף פייפר, ביג סור, קליפורניה

מצב רוח רומנטי יביא אתכם אל החול הסגלגל של החוף הזה, המפורסם בשקיעותיו המרהיבות. החוף ממוקם בסמוך לפארק הלאומי של פייפר, בירידה מכביש 1 המוכר, לאורך חופי קליפורניה.

אין תמונה
חול סגלגל ושקיעות מרהיבות. חוף פייפר, קליפורניה

תעלת ביגל, טיארה דל-פואגו, ארגנטינה

אם הגעתם לכאן, אתם (כמעט) בסוף העולם - התחנה הבאה היא אנטרקטיקה. ההגעה למפרץ הסלעי והמבודד כרוכה בתלאות רבות, כך שבינתיים עדיף רק להסתכל, לא לגעת.

אין תמונה
קצה העולם, כמעט. תעלת ביגל, ארגנטינה

מפרץ ברנדון, אירלנד

למרגלות הר ברנדון תמצאו דיונות עשב עשירות שבסופן חול זהוב ומשגע. למרות שחלפו כמה אלפי שנים מאז שברנדון הקדוש צעד כאן, הפסטורליות נשארה. ניתן להגיע לחוף ברכב או באופניים, היישר מעומסי התיירים של חצי האי דינגל הסמוך. מומלץ לחובבי גלישת הרוח.

אין תמונה
קורטוב של קדושה. מפרץ ברנדון, אירלנד

לה-לנדס, דרום-מערב צרפת

התחזית לגולשים: כאן תמצאו את הגלים האטלנטים הטובים ביותר באירופה. ההגעה לחוף דורשת נסיעה מטלטלת על דרכי עפר ודיונות, אבל שווה קילומטר מרובע (לפחות) של חוף פרטי ובתולי.

אין תמונה
טלטלות עם סוף טוב. לה-לנדס, צרפת

מפרץ סנדווד, צפון מערב סקוטלנד

הרחק מהמהומה הבריטית וצרימת חמת החלילים, הפינה השמאלית העליונה של בריטניה מציעה חוף שקט שלא נגעה בו יד אדם. בקצה החוף עומד מבנה חקלאי עתיק ונטוש, אם אתם בקטע של רוחות רפאים.

אין תמונה
בשפיץ של הממלכה. מפרץ סנדווד, סקוטלנד

>> אם אתם כבר בחוף, הצטרפו לטרנד היאכטות