תושבי אלבקורקי שבניו מקסיקו זכו לצפות כיצד שמיי העיר נצבעים בשלל צבעים, זאת במסגרת פסטיבל הכדורים הפורחים המתקיים בתחילת חודש אוקטובר מדי שנה בעיר. יותר מ-600 פורחים המריאו אמש לאוויר בצורות ובגדלים שונים במהלך אחד הפסטיבלים הגדולים באמריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פסטיבל הכדורים הפורחים בניו מקסיקו נמשך כתשעה ימים והוא מושך אליו טייסים חובבים מ-35 מדינות בארצות הברית ועוד 18 צוותי כדורים פורחים שמגיעים מרחבי העולם. במקביל על הקרקע, מתאספים אלפי תושבים ותיירים רבים הנהנים מהמראה המרהיב בשמיי העיר. מארגני הפסטיבל מתגאים כי הפסטיבל המתקיים במדינה במשך 42 שנים, הוא האירוע שמושך אל המדינה את מספר התיירים הגבוה ביותר.

הכדורים הפורחים וצוותי הטיסה זוכים לניקוד ולציונים על איכות טיסתם מטעם צוות השיפוט של הפסטיבל הניתנים בין השאר על אופי ההטסה למרחק ולגובה, וכן על יופיו וצורתו של הכדור. הצצה חטופה אל השמיים מעלה כי השנה ניחנו צוותי האוויר במקוריות וייחודיות. בין הכדורים הפורחים שהוצגו השנה - אלביס פרסלי, אסטרונאוט ודמותו של דארת' וידר.

מלבד היופי והחוויה המהנה, לפסטיבל הכדורים הפורחים גם משמעות כלכלית. לטענת צוות הפקת האירוע האווירי, פסטיבל הכדורים הפורחים מזרים לכלכלת ניו מקסיקו כ-90 מיליון דולר בכל שנה זאת בזכות ריבוי התיירים וצוותי האוויר המגיעים למדינה כדי לקחת חלק בפסטיבל.

>> בחלומות הלילה: הטיולים שכל אחד מפנטז עליהם