מאז תחילת עידן הטיסות המסחריות, אנשי הביטחון של שדות התעופה מנסים להתמודד בנחישות עם נסיונות הברחה שקורים מדי יום ביומו. תמיד יש אנשים שמגיעים לשדה התעופה עם רצון עז להתגרות בגורל ולנסות את מזלם ובאנשים האלה בדיוק מנסים להילחם ארגונים כדוגמת ה-TSA האמריקאי, שאחראי על בטיחות בתחבורה. מדי פעם הארגונים האלה אוהבים להציג לציבור תמונות וראיות של נסיונות ההברחה הכי הזויים במטוסים. הנה תשעה דברים שנפסו.

גבס עשוי קוקאין

נוסע בן 66, שהיה בדרכו מצ'ילה לברצלונה, חשב על רעיון מקורי במיוחד להברחת קוקאין: הוא עטף את הרגל שלו בגבס עשוי כולו קוקאין. ניסיון ההברחה היה יכול לעבור בהצלחה אם הנוסע החמדן לא היה דוחס גם לתוך התיק שלו עוד שקיות של קוקאין, שאנשי הביטחון מצאו בקלות יתרה. עם זאת לזכותו, או לטמטומו, יאמר שהוא הלך עם התכנית שלו עד הסוף ובאמת שבר לעצמו את הרגל כדי שמכונת השיקוף תזהה שיש שבר אמיתי. בסופו של דבר המשטרה עצרה אותו עם כמעט 5 קילו של קוקאין.

גבס קוקאין (צילום: אימג'בנק/Thinkstock)
גבס עשוי קוקאין ועוד כמה שקיות בתיק | צילום: אימג'בנק/Thinkstock

עוד ב-mako חופש:

הצצה לווילות הנופש הכי יקרות בעולם
מלון מהמם ב-84 שקל ללילה ועוד המלצות

הישראלי המכוער מכה שנית: והפעם באילת

סוס מיניאטורי

נוסע פחות גאוני מההוא בסעיף הקודם, עלה על טיסה שיצאה מגרמניה לכיוון אטלנטה עם חיית המחמד שלו- סוס מינאטורי מיוחד במינו. הוא לא השקיע שום מחשבה בניסיון ההברחה שלו ופשוט הכניס את הסוס לתוך כלוב סטנדרטי וטען בפני הצוות שמדובר בכלב. בגרמניה זה דווקא הצליח לו, אולי כי אף אחד לא מצפה שאדם עם סוס יכנס לשדה תעופה, אבל פורקי מטען המטוס שבאטלנטה זיהו שבכלוב יש משהו שונה לגמרי ממה שהנוסע טען שנמצא שם ודאגו למעצרו המיידי. הרי בארצות הברית כבר שמעו וראו הכל.

נחשים

נוסעת חביבה, שכנראה ביום יום שלה מסתובבת עם חזייה במידה איי, הגיעה לשדה תעופה בשטוקהולם עם חזה מוכפל, משולש ומוגדל בשקל תשעים. במהלך כל הטיסה היא התעסקה עם סידור החזייה שלה ומשכה תשומת לב לאיזור השדיים שלה עוד יותר מהרגיל. בשלב כלשהו, לאחר שניסתה שוב ושוב לסדר את האיזור, היא נעצרה לבדיקה והתגלה כי בתוך פריט הלבוש האינטימי שלה מסתתרים לא פחות מ-65(!) נחשים ושבע לטאות. מסתבר שאפשר למלא שדיים לא רק בסיליקון.

נחשים  (צילום: אימג'בנק/Thinkstock)
65 נחשים ו-7 לטאות בחזייה | צילום: אימג'בנק/Thinkstock

זיקית

נערה אמיצה בת 17 בלבד, הצליחה להבריח זיקית כל הדרך מדובאי עד למנצ'סטר בדרך הכי פשוטה שיכולה להיות- היא הניחה אותה על צעיף ראשה והשתמשה בה כמו בכובע. כן, בדיוק ככה, חשופה לעיני כל היא הסתובבה עם הזיקית הזו שעות מבלי שאף אחד יבחין במראה המוזר. הנערה כמובן ניצלה את העובדה שהזיקית יכולה לשנות את צבע עורה ולהתמזג עם צבע הצעיף. למעשה, ההברחה הייתה כל כך מוצלחת עד שהדבר היחיד שהסגיר את הנערה היה רגע אחד קטן של חוסר מזל, בעת איסוף המזוודות במנצ'סטר, בו הלטאה החליטה לעשות מה שכל זיקית עושה וירתה לאוויר את הלשון הארוכה שלה.

בננות מסממות

בטיסה שיצאה מגאנה ללונדון, חשבו להם סוחרי סמים "מה יכול להיות יותר טוב מסתם בננה? בננה עם קוקאין!". ואולי הם צודקים, אבל זה לא עבד להם. הסוחרים היצירתיים לקחו אשכול בננות, הוציא את תוכנן, ומילאו את הקליפות בקוקאין. אנשי הביטחון עלו מהר על התרגיל המטופש ובסופו של יום הסוחרים נעצרו על ניסיון להפיץ כ-7.5 קילוגרם של קוקאין, שהיו שווים כמעט ארבעה מיליון שקלים.

גור נמרים

ממלבורן נעבור לשדה תעופה בבנגקוק, שם ניסה אחד הנוסעים לעבור את מכונת השיקוף כשבמזוודה שלו נמצא גור נמרים. הנוסע הכניס את הגור לתוך נמר מפוחלץ, במחשבה שאם תהיה בעיה, הוא יראה שמדובר בדבר חסר חיים. מה שהמבריח הכושל לא לקח בחשבון, זה את עמוד השדרה של הגור הקטן שנצפה בבירור על המסך.

נמר גור (צילום: אימג'בנק/Thinkstock)
גור נמרים בתוך פוחלץ של נמר | צילום: אימג'בנק/Thinkstock

יונקי דבש

הולנדי ששהה בגיאנה הצרפתית, היה נחוש להבריח משם יונקי דבש. הוא מיקם כמה מהציפורים החמודות בתוך מכנסיו, ממש באיזור המפשעה, והגיע איתם במרץ לשדה התעופה בקאיין. מה שהנוסע ההולנדי לא לקח בחשבון, זה את המקור המחודד של יונק הדבש ואת הכאב שהוא עלול לספוג כתוצאה מניקורים חוזרים ונשנים. לא עבר זמן רב עד שהפיתולים שלו הסגירו אותו בפני פקידי הקבלה, שדאגו לעצור את הנוסע ולבדוק, פשוטו כמשמעו, את תכולת המטען שלו.

מריחואנה

אישה אוקראינית, שלא רצתה להיפרד אפילו דקה אחת ממצבור המריחואנה הפרטי שלה, החליטה לנסות את מזלה ולהחביא קצת מהחומר בתוך הוויברטור שלה. היא הייתה בטוחה שאף איש ביטחון בקייב לא ירצה להתקרב לחפץ הזה ולכן הוציאה את הבטריות ומיקמה במקומם דברים מענגים אחרים. היא כמובן טעתה ובגדול. האישה יצאה קירחת מכאן ומכאן, כי כמובן שלא רק את המריחואנה החרימו לה.

ויברטור (צילום: אימג'בנק/Thinkstock)
יש מקום למריחואנה בוויברטור | צילום: אימג'בנק/Thinkstock

דגים טרופיים

בשדה התעופה שבמלבורן, שמע לפתע איש ביטחון רעשים מוזרים מכיוון אחת הנוסעות. הוא התקרב אליה, צפה בה ושמע קולות חזקים וברורים של שכשוכים. לאחר בדיקה קצרה, התסבר שקולות השכשוך נבעו משחייתם של 51 דגים טרופיים, שהוכנסו לתוך שקיות מים וששווים עולה על 100,000 שקלים. השקיות הסותרו בתוך סינר מיוחד שתפרה האישה ולבשה מתחת לחצאית שלה.

 מהפיליפינים עד כרתים: חבילות אקזוטיות לפסח