אתם לא צריכים להיות כוכבי קולנוע שרוצים להימלט מצלמי פפרצ'י או פושעים נמלטים, כדי להעריך חופשה ביעד נידח ומנותק במיוחד. זמן פנוי, סבלנות לנסיעות מייגעות, וכמובן, כמה אלפי דולרים יספיקו בהחלט. אז אספנו לכם 5 יעדים אקזוטיים במיוחד, שכדאי לבקר בהם לפחות פעם בחיים.

הראשון הוא מלון הבוטיק לאס אלה מנדס (Las Alamandas Hotel), שממוקם על רצועת החוף בקוסטה לגרה שבמקסיקו, ומתפרשת על שטח של 60 אלף דונם. מלון הבוטיק הזה מרוחק שעתיים וחצי נסיעה משדה התעופה, אין בו קליטה סלולרית הווא נחשב ליעד פופולרי בקרב כוכבי הוליווד, שנוטים לשכור את כל חדרי המלון לעצמם ולחבריהם - בעבור חופשה פרטית על אמת. והמחיר? בין 400-9-- דולר ללילה, תלוי בעונה.

לאס אלמנדס, פעם בחיים
על רצועת החוף בקוסטה לגרה שבמקסיקו. לאס אלמנדס

היעד השני הוא טראווסה האנה שבהוואי, שממוקם על אחד מכבישי החוף היפים בעולם. תושבי העיירה האנה נוהגים ללכת ברגליים יחפות ועם לבוש מסורתי, כשבבית המלון עצמו לא תמצאו טלוויזיה או קליטה סלולרית, אבל כן תוכלו לשחק בקומודור 64, והכל תמורת מחיר התחלתי של 400 דולר ללילה.

המקום השלישי הוא כפר נופש בלאנקנוס ריזורט שמחוז קאיו בבליז. כפר הנופש הזה שכולל 20 וילות נמצא בבעלותו של הבמאי הנודע פרנסיס פורד קופולה, וניתן להגיע אליו באמצעות סירה קטנה או מטוס פרטי. כפר הנופש המבודד הזה מוקף ביערות טרופיים, והוא מספק לאורחיו סיורים בג'ונגל, ספא במפל מים, וצימרים על גדול הנהר. בקיצור, הצעה שאי אפשר לסרב לה, והמחיר - בין 322 ל-553 דולר ללילה.

ואם רצועת חוף פרטית לא מספיקה לכם, או תתעניינו בחופשה באי הפרטי קלמלה שבאיי בהאמה (Kamalame Cay), אליו תוכלו להגיע באמצעות רחפת או מטוס קל שמסוגל לנחות בים. גם אחרי שתנחתו תאלצו לחצות כ-40 דונם של צמחייה טרופית לפני שתגיעו למלון, שמציע את שירותיו במחיר התחלתי של 260 דולר ללילה.

האי קלמלה בבהאמאס (צילום: kamalame.com)
ניתן להגיע באמצעות רחפת או מטוס קל שמסוגל לנחות בים. האי הפריט קלמלה | צילום: kamalame.com

ואם חופשת בטן-גב לא ממש מעניינת אתכם, אולי שבוע ציד באפריקה ירצה אתכם. מחנה מומבו שממוקם בשמורת הטבע מורמי שבבוצוואנה, וכולל 9 אוהלים. ייחודו של המלון הוא בכך שהאורחים יכולים להתהלך משמ בסמוך לאוהלי היוקרה כמו קרנפים, פילים, צבועים או פנתרים. אולי תשנו עם עין אחת פקוחה, אבל מה שבטוח הוא שתחזרו עם הרבה סיפורים. והמחיר? לא פחות מ-2,000 דולר ללילה.

>> הכינו את המגלשיים: אתרי הסקי החמים לחורף 2014