אחרי שבשנת 2020 נעצרה תנועת התיירים כמעט לגמרי, כולם תקווה שבשנת 2021 החופשות יחזרו בעקבות החיסנוים הרבים. מומחים טוענים שבמהלך השנה עוד צפויים סגרים ודרישות לא קלות על מנת לעבור בין מדינות, אך מסמנים את ספטמבר כחודש בו נוכל כבר לחזור לסוג של שיגרה. 

לכולם ברור שגם אם בחגים נוכל לטייל בעולם יותר בחופשיות, יהיו כמה דברים שלא יחזרו להיות אותו הדבר: השמירה והרצון לריחוק ישמרו, אנשים יעדיפו לטוס ליעדים יותר קרובים גיאוגרפית ויהיה קשה להיות ספונטניים לפני שנוחתים ביעד. יחד עם זאת, יש הטוענים שיהיו כמה שינויים שדווקא יטיבו איתנו ויהפכו את החופשות לנוחו יותר, כשהמרכזי שבהם הוא שהמלונות יעניקו לינה בחינם למי שיגיעו להתארח לטווח ארוך.

נשמע לכם מופרך? על פי מומחי תיירות, לא מעט מלונות מעבר לים כבר הודיעו שהן יעניקו לילות בחינם לאורחים שיגיעו להתארח במלון שלהם לתקופה ממושכת. על פי תחזיות, גם כשהקורונה תעבור, אנשים לא יטיילו כמו פעם, ואלה שיעשו זאת, יגיעו לזמן ממשוך יותר כדי להימנע משינויים בתקנות. על מנת לתמרץ את אותם המטיילים שמגיעים, בתי המלון יעניקו לילה חינם על כל מספר לילות.

"הנוסעים יחפשו לעשות פחות נסיעות, אך אלה שנוסעים צפויים להישאר עוד זמן ביעד כדי לנצל עד כמה שניתן את העובדה שכבר טסו", אומר ראלף הוליסטר, מומחה תיירות, בראיון לפוקס ניוז. "חוסר הוודאות שיהיה גם בעתיד צפוי לגרום לאנשים לצאת לטיולים ארוכים במקום להסתכן בכמה קטנים יותר שעלולים להתבטל."

כבר היום יש בתי מלון שמעניקים לילה חינם על כל שלושה לילות למשל, אך מסתמן שבעתיד הדבר יהפוך להיות נפוץ הרבה יותר במטרה להחזיר את עולם התיירות למספרים של 2019.