לחתנים לעתיד המתלבטים (או לחברות הנואשות שמחכות להצעה ורוצות לשגר רמז לא דק): הנה כמה הצעות מקוריות יותר ופחות לנקודות אטרקטיביות להצעות הנישואין שלכם. ההמלצות מנוסחות, אמנם, בלשון זכר, אבל הן מיועדות גם לנשים במידה שווה. (אבל על מי את עובדת? כאילו שהתכוונת להציע בעצמך...)

לא לסובלים מפחד גבהים: תצפית ויקטוריה פיק, הונג קונג

התצפית בפסגת ההר שבמרכז הונג קונג מספקת, מילולית, את ההרגשה של "להיות על גג העולם". אחרי נסיעה זוויתית במיוחד ומקפיצת אדרנלין ברכבל שיביא אתכם עד למעלה, כל הצעה למערכת יחסים בטוחה ויציבה תתקבל בברכה.
בעוד זוגתכם מתאוששת מהרכבל הובילו אותה לנקודה הכי גבוהה באי: מבט פנוראמי על גורדי השחקים והאיים שמסביב. בלילה, אגב, זה אפילו יותר מהפנט. בפסגת ההר עומדת לרשותכם מסעדה משובחת, וגם כמה ברים עם הרבה אלכוהול ותיירות בריטיות למקרה שהיא תגיד לא.
אביזרים נלווים: משקפת יכולה לעזור. אבל אל תביאו, יש שם. 

תצפית ויקטוריה פיק, הונג קונג (צילום: istockphoto)
על הגובה. תצפית ויקטוריה פיק, הונג קונג | צילום: istockphoto

למרחפים: כדור פורח, טורקיה

בקפדוקיה התורכית תוכלו להפליג בהנאה בכלי התחבורה הכי לא יעיל בעולם (חוץ מקורקינט, אולי), ולחזות בכל מיני דברים שנראים הרבה יותר טוב מלמעלה (זקיפי אבן, מערות וצמחים, טורקים).
אם תצליחו לשכנע את אחד השכנים מהכדורים הסמוכים להניף פוסטר בנוסח "התינשאי לי לימור", יש סיכוי לא רע שתחזרו לאדמה עם פגר מעולף שממלמל "איי דו". חיי הנישואין, בפונקציה ישירה להתעלות של רגע ההצעה, עשויים להיות נחיתה כואבת.
אביזרים נלווים: שלט "התנשאי לי לימור", כוס מים וכדור נגד בחילות.

אין תמונה
הצעה מעיפה. כדור פורח בטורקיה

למי שמסוגל להתמודד עם השפעת שאחרי: קרחון פרנץ' ג'וזף, ניו-זילנד

פרנץ' ג'וזף הוא לא בדיוק האטרקציה לבחורות שכל הזמן קר להן, אבל אם החברה שלך היא דווקא בחורה לוהטת שווה לך לשקול את האופציה.
בשביל לבחון את קרחון הענק מקרוב, עדיף שתלכו על טיול מודרך - אתם זקוקים למישהו שיחצוב לכם את הדרך. גם אם במעלה הקרחון תלווה אתכם קבוצת יפנים, הרי שפסגת הקרחון היא המקום לתפוס אינטימיות ולכרוע ברך. יעל, שהוצעה ונהנתה, מספרת שחוץ מקיפאון קל בברך של החתן לעתיד, אין ספק שזה המקום לרומנטיקה מקררת גוף אך מחממת לב. בפינאלה היפנים מחאו כפיים, ואפילו הקרח נמס.
אביזרים נלווים: נעלי קרח ממוסמרות ולב חם.

אין תמונה
המדריך יפלס לכם את הדרך. קרחון פרנץ' ג`וזף, ניו-זילנד

לחולמנים: אגם בלד, סלובניה

אגם בלד הוא אגם יפהפה במיוחד שבמרכזו אי ועליו מנזר עם פעמון. האי מכונה גם "אי המשאלות", שכן לפחות על פי האגדה, משאלתו של מי שיצליח לצלצל בפעמון (הכבד) תתגשם. דבר הכלה לעתיד: "הוא טוען שכשצלצלנו בפעמון, הוא ביקש שאגיד לו 'כן'...". וכולם ביחד – אווווווו.
אביזרים נלווים: סירת משוטים, כמו גם יכולת חתירה מינימאלית.

אין תמונה
בקצה ההר שוכן מנזר. אגם בלד, סלובניה

להמונים: הגג של עזריאלי בלילה, ישראל

המצפה בעזריאלי הוא ההזדמנות שלכם לרקוד עם כוכבים. הכנות מוקדמות: לב שושנים ענק על הרצפה, שבילי נרות לאווירה, מוזיקה, שתהיה רקידה, ובעיקר חוש התנועעות סביר. משפטים מומלצים: "אוי, איך את רזה ליד הדובה הגדולה", ו"תגידי, גם לך העגלה הקטנה עושה חשק לילדים?".
אביזרים נלווים: פרחים, נרות, חנייה.

נדלג על החתונה, ונעבור לשלב הבא: לאן לנסוע לירח הדבש?

ואתם, יש לכם סיפור על הצעת נישואין במקום מקורי? טקבקו לנו