אז אתם טסים לניו יורק, או לשנחאי, או לתאילנד. בהחלט, כיף חיים. רק שלטיסות ארוכות יש חיסרון משמעותי, ואנחנו לא מדברים על העניין הפעוט הזה של להיות מספר שעות דו ספרתי בין שמיים וארץ. למצב המצער שאתם עלולים לפגוש קוראים "קונקשן". לא רק שההגעה ליעד הנחשק נמתחת כמו מסטיק, אלא ייתכן ותמצאו את עצמכם בשדה תעופה עלום, מנסים להעסיק את עצמכם במשך שעות. אבל אל דאגה: לא מעט שדות תעופה ברחבי העולם הרימו את הכפפה, והחליטו להנעים את זמן הנוסעים. הקהל השבוי הזה נהנה מלא מעט אטרקציות, מופרכות יותר ופחות. אז גם אם יש לכם חמש שעות להרוג בשדה תעופה כזה או אחר, אבל לא מספיק זמן לצאת משעריו ולטייל בעיר – קבלו את האטרקציות שיעזרו לכם להתחיל את החופשה הרבה לפני שתגיעו ליעדכם.

שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג: מסך הקולנוע הגדול ביותר

המסך הגדול ביותר באסיה להקרנת סרטי 4D – כלומר סרטי תלת מימד בתוספת אפקטים כמו רוח, טיפות מים וכיסאות נעים, בהתאם למתרחש על המסך – לא נמצא בלב טוקיו או בייג'ינג, אלא בטרמינל 2 בשדה התעופה הבינאלומי של הונג קונג. מי שצריך לשרוף כמה שעות עד לטיסה לא יתבאס כאן, אם יבחר בחוויה הקולנועית הזו, באולם בן 360 כיסאות. חוץ ממשקפי תלת המימד המוכרים, צפו כאמור לערפל ובועות.

הקרנת סרטי תלת מימד 4D - אטרקציות בשדה התעופה (צילום: לקוח מאתר a9.vietbao.vn)
מי שצריך לשרוף כמה שעות עד לטיסה לא יתבאס. המסך בשדה התעופה בהונג קונג | צילום: לקוח מאתר a9.vietbao.vn

שדה התעופה הבינלאומי של סאו פאולו: טיפול שיניים

טוב, אולי המילה "אטרקציה" קצת מוגזמת בהקשר הזה, אבל אם אנחנו מדברים על חוויות שלא הייתם מצפים לעבור בעודכם בודקים בפעם האלף שהדרכון באמת עליכם – מה עם ניקוי אבנית קליל? בשדה התעופה הבינלאומי גוארולוס של סאו פאולו, בטרמינל 2, מחכה לכם מרפאת שיניים. הרי הרופא שלכם מהבית תמיד איחל "עלה והצלח, הברש וצחצח", ואתם לא ביקרתם אותו כבר בערך חמש שנים. אז אם לא תפסיקו להזניח עכשיו, אימתי? כשתתהלכו לכם בברזיל, לא תרצו חיוך של מליון דולר? אז לא לפחד, בבקשה. הדוקטור מחכה לכם במרפאה בין שמונה בבוקר לשמונה בערב, אז בבקשה.

ביקור אצל רופא השיניים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לכו על ניקוי אבנית קליל בשדה התעופה של סאו פאולו | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

שדה התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו: להירגע עם יוגה

ואם אתם כבר בקטע של התחדשות גופנית, רגע לפני שאתם מתמקמים בכיסא המטוס למשך השעות הבאות, אולי תתנו צ'אנס לאיזה אימון יוגה? נמל התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו מציע בדיוק את זה. בטרמינל 2 תמצאו את "חדר הזן", הפתוח חינם אין כסף לנוסעים בעלי כרטיס טיסה שעברו את הבדיקות הביטחוניות. יש כאן כל מה שתצטרכו כדי להירגע ולהקשיב לגוף: תאורה מעומעמת, וסביבה מחוסרת נעליים, רעש וטלפונים סלולריים. מזרוני יוגה יחכו לכם במקום, אז תתפרעו.

מזרני יוגה - אטרקציות בשדה התעופה (צילום: לקוח מאתר huffingtonpost.com)
להירגע לפני הטיסה. חדר היוגה בשדה התעופה של סן פרנסיסקו | צילום: לקוח מאתר huffingtonpost.com

שדה התעופה הבינלאומי של טורונטו: פארק היורה

ומה עם משהו לנפש? שדה התעופה הבינלאומי פירסון שבטורונטו יקנה לכם את האפשרות לומר בשובכם "הייתי בתערוכה מהממת, שאתם לא מאמינים", גם אם תקדישו את זמנכם בחו"ל בעיקר למסיבות פרועות לתוך הלילה. בטרמינל 1 תמצאו שני מאובני דינוזארים בשלמותם, שיגרמו לכם לחשוב שהגעתם דווקא לפארק היורה. ואם אתם חפצים בעוד פריט טריוויה שתוכלו להשוויץ בו, אתם מוזמנים לספר שהעצמות הורכבו בעבודת נמלים במשך ארבע שעות בלבד.

אין תמונה
דינוזאורים ואז טסים. שדה התעופה בטורונטו

שדה התעופה הבינלאומי בדובאי: כרטיסי הגרלה

ולמי שבשבילו "מעניין" שווה ל"מרגש", וחופשה לא נחשבת לכזו בלי איזה הימור טוב, מחכה שדה התעופה הבינלאומי בדובאי. בטרמינלים 1 ו-3 תמצאו דוכנים למכירת כרטיסים במחיר השווה לכל נפש – 139 דולרים. במה הם יזכו אתכם? בהזדמנות לזכות במכונית או באופנוע מתוך מגוון משתנה תמידית. הסיכויים? אחד לאלף בסדרת המכוניות, ואחד לאלפיים בסדרת המכוניות ה"מיוחדות". בין המכוניות שהוגרלו באחרונה תמצאו שורת כלי רכב מתוצרת מרסדס ופורשה – וכולן נשלחו למנצח המאושר ללא תשלום. אם אתם מוכנים להשקיע 274 דולרים, אגב, תוכלו לזכות במיליון דולר. הסיכויים הם אחת ל-5,000 – כך שאולי כבר עדיף לגשת לאודישנים של "האח הגדול 5".

דוכנים למכירת כרטיסים בדובאי - אטרקציות בשדה התעופ (צילום: לקוח מאתר rayliimg.cn)
בא לכם מרסדס לפני הטיסה? דוכנים לכרטיסי זכייה בשדה התעופה בדובאי | צילום: לקוח מאתר rayliimg.cn


>> לאכול בשוק: כך תוזילו את החופשה שלכם בחו"ל