כשאנחנו מגיעים למלון, אנחנו מצפים למצוא בו מיטה רחבת ידיים, אמבטיה מצוחצחת ונוף מהחלונות – אבל הציפיות שלנו לא מסתכמות במראה ובאבזור החדר שנקבל. למעשה, ההתרשמות שלנו מהמלון אליו נכנסנו מתחילה מהרגע בו אנחנו עוברים בדלת, ומתרשמים לראשונה מלובי המלון. לובי מרווח, מפואר, מעוצב ויוקרתי יכניס אותנו מיד לאווירה ויגרום לנו להרגיש שבחרנו נכון. עמלנו ומצאנו מלונות עם לובי כניסה מרשים ומרהיב במיוחד, שיכולים להוות עבורכם אטרקציה לביקור תיירותי גם אם לא תישארו לישון בהם.

גראנד הוטל סט פיטרסבורג - לובי מהמם (צילום: האתר הרשמי)
פאר של רוסיה הצארית. גדרנד הוטל יורופ | צילום: האתר הרשמי

גדרנד הוטל יורופ, סנט פטסבורג

הגרנד הוטל יורופ (grand hotel europe) הוא אחד המלונות המפורסמים בעולם; בלובי של המלון הזה התחככו זה בזה גדולי עולם, ומנהיגים ידועי שם עשנו סיגרים שמנים לצד מוזיקאים ענקיים כמו צ'ייקובסקי או פאברוטי.
המקום אכן ערוך לקהל מלכותי, ופארו הרב מזכיר במידת מה את רוסיה הצארית: הלובי מתהדר בקירות עם עיטורי זהב, רהיטים מלכותיים ותזמורת חיה המנעימה את זמנם של האורחים.

רוזוולט ניו אורלינס -לובי מהמם (צילום: האתר הרשמי)
פסנתר כנף מחכה לגדולי המוסיקאים. הרוזוולט | צילום: האתר הרשמי

רוזוולט, ניו אורלינס

145 מיליון דולר נשפכו על שיפוצו של מלון הרוזוולט (Roosevelt) האגדי בניו אורלינס לאחר ביקורה של קטרינה, סופת ההוריקן האכזרית. מאמצים כבירים נעשו כדי להחזיר את עטרת המלון, שהוקם לפני 117 שנים, ליושנה.
מאז שנפתח משך אליו המלון את המוזיקאים הטובים ביותר בעולם, ובמהלך השנים הופיעו בו לואי אמסטרונג, קב קלוויי, ריי צ'רלס, בוב הופ ועוד רבים. לובי המלון מאופיין ברצפת מוזאיקה מרהיבה ובקירות מעוטרים; את המקום מאירות נברשות ענק, ופסנתר כנף גדול ניצב במרכז החלל, לשירותם של המוזיקאים הגדולים.

ההומסטד בהוט ספרינגס וירג'יניה-לובי מהמם (צילום: האתר הרשמי)
אווירה דרומית עשירה ונינוחה. ההומסטד | צילום: האתר הרשמי

הומסטד, הוט ספרינגס, וירג'יניה

הלובי העשיר והמפואר של ההומסטד (Homestead) עוטף אותך מייד באווירה דרומית עשירה ונינוחה. כאן תוכל לשקוע באחת הכורסאות המפנקות, ולבדוק מהי תרבות האירוח הדרומית שנוהגים, כאן בווירג'יניה, לדבר כל כך הרבה בשבחה.
המלון נבנה ב- 1766, ונוהג עדיין להזמין את אורחיו לתה של אחר הצהרים בלובי היפה שלו, בעל תקרות הענק. הלובי צבוע לבן, על השולחנות מונחים ספרים ואגרטלי פרחים, ומסביב פזורים חפצי נוי עתיקים ומלאי אווירה.

ריץ' קרלטון ברלין -לובי מהמם (צילום: האתר הרשמי)
אחד מהמתחמים המפוארים בעולם. ריץ' קרלטון | צילום: האתר הרשמי

ריץ' קרלטון, ברלין

האורח הפוסע בלובי של מלון ריץ' קרלטון (Ritz Carlton) בברלין לא צריך להיות דק אבחנה כדי להבין שרגליו דורכות באחד מהמתחמים המפוארים בעולם. הלובי מפתה את אורחיו בפאר אירופאי קלאסי: הגוונים צהבהבים ועמודי ענק שחלקם העליון מוזהב תומכים בתקרה רחבת הידיים. למרות גודלו, מצליח הלובי להראות ביתי בזכות הריהוט המזמין ובזכות הציורים הקלאסיים שעל הקירות.

וולדורף אסטוריה אורלנדו -לובי מהמם (צילום: האתר הרשמי)
סטייל אמריקאי שאניני טעם אירופאים עשויים להתחלחל למראהו. וולדורף אסטוריה | צילום: האתר הרשמי

וולדורף אסטוריה, אורלנדו

רצפות השיש המבריקות ועמוד השעון המוצב במרכזו של הלובי ישאירו ללא ספק כמה לסתות פעורות בין הפוסעים לראשונה להיכל הפאר וההדר הזה, שבמלון הוולדוף אסטוריה (Waldorf Astoria).
מדובר אמנם בסטייל אמריקאי שאניני טעם אירופאים עשויים להתחלחל למראהו, אבל כולם יסכימו שהלובי של האסטוריה אינו שגרתי: התקרה, הבנויה בצורת כיפה ומקושטת בעיטורים מרהיבים, לא תבייש את מיטב הכנסיות באירופה, והשעון האדיר, הספון היטב במעטפת שיש שמנה, יבטיח שאף אורח לא יאחר כאן לשום פגישה.

רפלס דובאי - לובי מהמם (צילום: האתר הרשמי)
פירמידה ענקית. מלון רפלס | צילום: האתר הרשמי

רפלס, דובאי

מלון רפלס (Raffles) שבדובאי בנוי כולו בצורת פירמידה ענקית, והלובי שלו הוא היכל מרהיב ונוצץ שעיצובו משאיר את האורחים פעורי פה. בחלל מוצבים שישה עמודי ענק, עליהם חרוטים הירוגליפים המספרים את סיפורה של ההיסטוריה האנושית כולה, מהפרעונים ועד האימפריה הרומית. החיסרון הוא שיכול להיות מעט קשה לשתות קפה בנחת בתוך פאר גרנדיוזי כל כך.

אין תמונה
מסדרון של בריזה מהאוקיאנוס היישר אל תוך המלון. אטלנטיס

אטלנטיס, איי הבהאמה

באטלנטיס (Atlantis) תמצאו לובי מהמם, היוצר מסדרון של בריזה מהאוקיאנוס היישר אל תוך המלון. הלובי משתרע על פני שתי קומות ומלא במזרקות, גנים ונברשות ענק המעניקות למקום תאורה דרמתית ומלכותית. המלון פתוח לעבר האוקיאנוס והמראה ממנו יפה עד כדי כך שלא תרצו להמשיך ולהתקדם לחדרים; זהו שילוב מעורר התפעלות של עיצוב מוקפד ומהודר עם יופיו הפראי של הטבע.

אתרי הצלילה השווים ביותר בעולם