בשנים "רגילות", חודש נובמבר מסמן את תחילת החורף ואת פתיחתם של שוקי הכריסמס ברחבי אירופה שהחלו לפעול בשבוע האחרון. בתוך כך, בשנים האחרונות, עם פריחת טיסות הלואו קוסט, לא מעט ישראלים היו טסים ליעדים שונים כדי ליהנות מהאווירה החגיגית והאורות הצבעוניים. 

השנה הביקושים כמעט ולא קיימים, לפחות לא כפי שהיו בעבר. יחד עם זאת, יוני וקסמן, משנה ליו"ר אופיר טורס מציין שהם רואים ניצנים של הזמנות לחודש דצמבר. "אנשים מרגישים שהם צריכים להתאוורר בימים אלו", הוא אומר. "החיפושים הם למדינות התומכות בישראל כמו צ'כיה , הונגריה, גרמניה, אוסטריה ויוון. מבחינת שוקי חג המולד, הן נחשבות למדינות עם השווקים היפים ביותר באירופה. אמנם מרבית חברות התעופה הזרות הפסיקו לטוס לארץ, אבל ניתן למצוא טיסות עם חברות התעופה הישראליות ליעדים אלו".

שירלי כהן עורקבי, סמנכ"ל אשת טורס, מחזקת: "אנחנו רואים קו מקביל ברור בין המדינות שתומכות בישראל לבין הביקושים לעונת שוקי חג המולד וחודשי החורף. הביקושים עדיין נמוכים מאוד לעומת השנה שעברה, כשהיעדים הפופולריים הם פראג, ברלין, אתונה, ורשה, בוקרשט ובודפשט".

רחוב ואצי מקושט באור, בודפשט (צילום: ZGPhotography, shutterstock)
כריסמס בבודפשט, הונגריה | צילום: ZGPhotography, shutterstock
השוק כולו מסודר במעגל, וינה (צילום: Calin Stan, shutterstock)
כריסמס בווינה | צילום: Calin Stan, shutterstock

 

כמה עולה חופשת כריסמס בימים אלה?

באופיר טורס מצאו עבורנו כמה חבילות שניתן להזמין כבר לעונה הקרובה:

  • שוק חג המולד באתונה מה-25.11, עם טיסות + מלון באתונה, בין התאריכים 27.11-02.12, ניתן למצוא החל מ-276 דולרים לאדם בחדר זוגי.
  • שוק חג המולד בפראג, החל מ-25.11, עם טיסות + מלון בפראג, בין התאריכים 26.11-31.11, ניתן למצוא החל החל מ- 483 דולרים.
  • שוק חג המולד בבודפשט החל בין התאריכים 17.11-01.01, עם טיסות כוללות כבודה + מלון בבודפשט, בין התאריכים 30.11-03.12, ניתן למצוא החל מ-574 דולרים לאדם בחדר זוגי.
  • שוקי חג המולד בוינה שמתקיים בין התאריכים 11.11-26.12, עם טיסות כוללות כבודה + מלון בווינה, בין התאריכים 23.11-26.11, ניתן למצוא החל מ 714 לאדם בחדר זוגי.