מרוב אסדות לא רואים את הים: בסעודיה, שכלכלתה מושתת בעיקר על מצבורי הנפט שבה (יצואנית הנפט הגדולה בעולם), חשפו לאחרונה תכנית להפוך אסדה לקידוח נפט, שנמצאת בגבולות הימיים של המדינה, לפארק אקסטרים הכולל בתוכו גם ריזורט יוקרתי, בגודל כולל של 150 אלף מטר רבוע. שמו של המקום - "The Rig".

המתחם יוקם במימון קרן ההשקעות הציבוריות של ערב הסעודית (PIF) ותכלול בסך הכל שלושה מלונות ו-11 מסעדות, רכבת הרים המהירה בעולם, מתקן באנג'י, צניחה חופשית, ספורט ימי ועוד אטרקציות שונות, שיהיו פזורות על פני מספר במות המחוברות ביניהן.

פארק שעשועים על אסדה לקידוח נפט (צילום: אינסטגרם)
צילום: אינסטגרם

כפי שניתן לראות, לאחרונה שוחררו מספר הדמיות ראשונות וסרטון תדמית של המתחם שצפוי לקום בשנת 2023. "הפרויקט הוא אטרקציה תיירותית ייחודית, הצפויה למשוך תיירים מרחבי העולם", נמסר בהודעה מטעם ה- PIF. בערב הסעודית מאמינים ש"יעד התיירות הראשון בעולם שנבנה על אסדה לקידוח נפט" צפוי להיות פופולרי במיוחד ולמשוך לא מעט אנשים.

פארק שעשועים על אסדה לקידוח נפט (צילום: אינסטגרם)
צילום: אינסטגרם

הבנייה של המתחם החדש והמסקרן היא חלק ממהלך כולל במדינה, שנועד למתג את ערב הסעודית כיעד תיירותי בינלאומי עד שנת 2030. המהלך הגיע לאחר שבמדינה ראו מה קרה באיחוד האמירויות, עומאן ואפילו בחריין הסמוכות, שמושכות אליהן לא מעט תיירים בינלאומיים. כיום, מרבית התיירות לערב הסעודית היא תיירות דתית ובעולם יש על המדינה ביקורת רבה בעקבות חוסר זכויות האדם בכלל והיחס כלפי נשים בפרט. 

המטרה בערב הסעודית היא להגיע ל-100 מיליון מבקרים עד סוף העשור הנוכחי. וכשיש לך כל כך הרבה כסף מנפט, זו מטרה ריאלית לגמרי.