לא מעט דברים השתנו בטיסות שלנו ולא מעט חוקים חדשים נוספו בעקבות הקורונה. כך למשל: אסור להביא אוכל מהבית, יש לשים מסכה בכל זמן הטיסה, לשמור על מרחק בתור לשירותים, חברות התעופה משתדלות לפזר את הנוסעים ככל הניתן ועוד הנחיות שנועדו להגן על בריאותנו.

כעת, שינוי חדש שנכנס בשבוע שעבר עשוי לשנות את חוויית הטיסה משמעותית: בקרוב לא נוכל להשתמש בתאי האחסון שמעל המושבים במטוס. הראשונה שהכניסה את השינוי הזה היא רשות התעופה האיטלקית שאסרה על חברות התעופה במדינתה לאפשר לנוסעים לאחסן שם את מזוודת העלייה למטוס או ציוד אישי אחר. החוק הזה חל גם על כל חברה שטסה אל או מהמדינה. מסתמן שבקרוב מדינות נוספות יצטרפו למהלך.

ההיגיון שעומד מאחורי החלטה זו הוא למנוע את התורים שנוצרים לאחר שאנשים שעולים למטוס עוצרים לסדר את הציוד שלהם לפני שהם מתיישבים. אותו הדבר קורה גם בירידה מהמטוס, כאשר כולם נעמדים ונוצרת התקהלות. כעת, כל הנוסעים יוכלו לשלוח כבודה לבטן המטוס ללא תוספת תשלום, או יורשו לעלות רק תיקים שניתן לשים בין הרגליים.

מטוס עמוס
זו הסיטואציה שרוצים להימנע ממנה. אילוסטרציה | צילום: Viktor Konya, shutterstock

יש לא מעט נוסעים שייהנו מהשינוי היות והם לא יצטרכו להוסיף תשלום על מזוודה שגם ככה התכוונו לשלוח, אך כל מי שנוהג "לטוס קל", רק עם טרולי, ייאלץ מעכשיו להמתין למזוודה שלו בסוף הטיסה.