צלם אמריקני אמיץ במיוחד, חושף תיעוד מרהיב של המתרחש מתחת לקרחונים הגדולים ביותר בעולם. בטמפרטורה של מינוס 20 מעלות הוא מצליח להגיע לאדמה שמתחת לגושי הקרח ולחשוף מראות שעד כה לא פורסמו.

הצלם, אריק גות' מפורטלנד ארצות הברית, פיתח אהבה יוצאת דופן לקרח עוד כשהיה ילד. אז הוא שיחק עם קוביות מהמקפיא, וכיום לאחר שפיתוח את התחביב הוא רודף אחרי קרחונים מאיסלנד עד לארץ האש שבדרום צ'ילה כדי לבדוק מה בדיוק קורה מתחת למשטחי הקרח העצומים.

אריק בילה את חמש השנים האחרונות במסע יוצא דופן בין קרחונים שונים, והיה פעמים רבות לאיש הראשון שמגיע לאדמה שמתחת לאותם פלאי טבע. התנאים תחת הקרחונים הם קשים, הטמפרטורה הממוצעת היא מינוס 20 מעלות, קיימת סכנת מפולות תמידית וסביבה מבודדת מאוד, אבל עבור אריק - מה שיותר עמוק יותר כחול, ויותר מעניין.

חיפוש אחר התמונה המושלמת

את התמונה החביבה עליו הוא צילם בקרחון "מנדנהול" שבאלסקה. "הוא קטן יחסית, השמש מצליחה לחדור מבעד לקירות הקרח ולהעניק למקום הזה אווירה שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר - אין ספק שזו המערה החביבה עלי", התוודה גות'.

בימים אלו חושף הצלם האמריקני את צילומיו, והוא מציג את התמונות ברשת לכל הסקרנים שרוצים להרגיש קצת חורף בימים החמים בחודש אוקטובר.

>> תמונות מדהימות מתחת למים

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק