אם יש דבר שאפשר ללמוד משניר אוזנוביץ’ ממושב בניה ומיאיר שפירא מכפר בילו, שניהם בני 23, זה שהחיים הם... ריקוד! "טיילנו בערך שנה, בכמה ארצות במזרח - בפיליפינים, בלאוס, בסין, במונגוליה וכמובן בהודו", הם מספרים. "ומהרגע שיצאנו לטיול, ידענו שאנחנו רוצים לצלם סרטון שיתעד את המסע בצורה אומנותית כלשהי".

- הסרטון שלכם הוא השקעה עצומה. מאיפה הרעיון?

"לא הייתה לנו מצלמת וידיאו, אז מפה לשם הגענו לרעיון של 'Stop Motion'. האמת היא  שהתחלנו לצלם סרטון אחר, שנגנז כי גנבו לשנינו את המצלמות אחרי חודשיים של טיול. כל החומרים אבדו, אך לא אמרנו נואש. קנינו מצלמות חדשות, חזרנו לטייל יחד והחלטנו לעשות את הסרטון מההתחלה, רק יותר טוב! ואז חשבנו על הרעיון של ריקוד, כשברקע הנופים מתחלפים... קנינו חצובה, והתחלנו לצלם עצמנו עם טיימר".

- משימה עיקשת משהו...

"כן, לפעמים זה לא התאים לנו בכלל - בעיקר ברגעים שהיה בא לנו פשוט רק ליהנות מהנוף. אבל כשכבר היינו 'נכנסים לזה', הלכנו על הדרך הכי מקצועית שאפשר. בהמשך כבר מצאנו לפעמים מישהו שהיה איתנו וצילם. גם כשהתפצלנו, נתנו אחד לשני משימות צילום, וכמו שרואים בסרטון, יש קטע שכל אחד מיתנו נמצא בו לבד".

>> עוד בערוץ החופש:
להכיר את העולם בחינם

חופשה באיי סיישל: שש שעות לגן העדן

- יש עלילה לסרטון?

"אם תסתכלו טוב, אולי תצליחו להבין את העלילה שמרחפת מעל הסרטון. רצינו להכניס סיפור, או יותר נכון קווים מנחים לריקוד. בגדול, מדובר על החיים עצמם - אנחנו נולדים, חיים ומתים, ובאמצע קורים לנו דברים - ממש כמו בחיים האמיתיים. לפעמים אחד למטה והשני למעלה וחוזר חלילה. לפעמים רבים, לפעמים מסכימים".

אנחנו ממליצים לכם לצפות בסרט שוב ושוב, לרקוד עם שניר ויאיר את הריקוד שלהם, ולחיות. תבלו.

אין תמונה
"התקשורת העכשווית צריכה שיכוונו לה אקדח לרקה כדי להסכים להשקיע זמן ומאמץ בתחקיר עיתונאי ראוי"

* פורסם לראשונה באתר hodu.co.il

>> אי שם במעמקי הים: חופשה רומנטית בתוך צוללת