מן הסתם יוון היא המדינה שנתפסת כ"מדינת האיים", אבל מתברר שגם לאיטליה יש לא מעט כאלו - 458 איים ליתר דיוק (מספר שכנראה הפתיע גם אתכם). אז בין קאפרי, סרדיניה, סיציליה, אלבה, איסקיה ושאר האיים המוכרים, יותר או פחות, תמצאו גם את פנטלריה, אי שככל הנראה לא שמעתם עליו, אלא אם כן ראיתם את הסרט גלים גבוהים (A Bigger Splash) עם טילדה סווינטון. 

פנטלריה (צילום: bepsy, Shutterstock)
פעילות וולקנית ומעיינות חמים | צילום: bepsy, Shutterstock

האי פנטלריה משתייך לנפת טרפאני שבמחוז סיציליה, וטכנית הוא קרוב יותר לאפריקה מאשר לאירופה - האי קרוב יותר לחופי תוניסיה (70 ק"מ מערבה) מאשר לחופי סיציליה (100 ק"מ צפון מזרחית). למרות שכנראה לא שמעתם עליו, הוא כן אי תיירותי, למרות שבממדים זעירים. "הפנינה השחורה" של הים התיכון הייתה בעברה אי וולקני בראשו של הר געש כבוי, מה שאומר שתוכלו למצוא שם מעיינות חמים והתפרצויות קיטור מהאדמה. 

בגלל אופיו הפראי האי שופע במדרונות מדורגים או תלולים, משובצים בשיחי פרא ועשבי תיבול. גם חופים מסודרים הם משהו שכנראה לא תמצאו שם. שחייה בים נעשית בעיקר בין הסלעים וה"חוף" היחיד באי נמצא בכלל לא על קו החוף והוא כולו בוץ. רגע, אל תחשבו שזה נורא, מדובר על אגם בצורת לב שבתוך לוע הר געש, הניזון ממי גשמים ומי מעיין חמים, עם בוץ עשיר במינרלים שייגרמו לעור שלכם לזהור. רק קחו כובע או משהו, כי צל לא תמצאו שם. 

על האי תמצאו גם סאונה חמה טבעית הנמצאת במערה סמוך ל-Montagna Grande, הפסגה הגבוהה ביותר של האי (835 מטרים). העיר פנטלריה היא בירת העיר, שם תמצאו חנויות וציווליזציה (ואולי גם את מעצב האופנה ג'ורג'יו ארמני, שנוהג לנפוש באזור).

A photo posted by Paola (@paoletta80_fotoeviaggi) on


מעיין חם

A photo posted by daria dal maso (@paniadalmaso) on


אפשר לשחות רק בין הסלעים

A photo posted by Lucia Di Tondo (@luciditondo) on


אבל זה אפשרי

A photo posted by Fabrice Domercq (@fabricedomercq) on

A photo posted by I love Pantelleria (@ilovepantelleria) on

A photo posted by I love Pantelleria (@ilovepantelleria) on


אחד מהסלעים המפורסמים באי

A photo posted by I love Pantelleria (@ilovepantelleria) on

A photo posted by I love Pantelleria (@ilovepantelleria) on