הכתבה בקצרה: לכולנו יש פנטזיה בה אנחנו מגיעים לצ'ק אין ודיילת הקרקע משדרגת אותנו בחינם למחלקת העסקים או למחלקה הראשונה. הסיכוי שזה יקרה הוא מאוד נמוך, אך כדי להגדיל סיכויים, הגיעו לבד בשעה מוקדמת, טוסו ליעד קרוב, היו נחמדים והכי חשוב - התלבשו בצורה ראויה.

 

איך ניתן לקבל שדרוג למחלקה ראשונה בחינם, כמו בסרטים, זו שאלה שמטרידה לא מעט נוסעים כבר הרבה זמן. התשובה לשאלה זו לא אחידה, משתנה בין חברות תעופה ומדינות, ועדיין יש מי שמנסים כל כזמן לפצח את השיטה.

דיילת ישראלית איתה דיברנו לאחרונה, ציינה בפנינו שבמהלך שנות עבודתה יצא לה לשדרג נוסעים, אך היא טוענת שאלה מקרים נדירים מאוד ושצריכים לקרות הרבה גורמים, שלא כולם תלויים בנוסעים, כדי שזה יקרה, למשל: מטוס יחסית ריק, טיסה ליעד קרוב וקבלת אישור מהממונה על הטיסה, מה שלא קורה הרבה בכלל.

צ'ק אין (צילום:  FrameStockFootages, shutterstock)
היו נחמדים והתלבשו בצורה חכמה | צילום: FrameStockFootages, shutterstock

הטיפים הנפוצים לשדרוג טיסה בחינם

דברים נוספים שחוזרים על עצמם כשמחפשים טיפים להגשמת הפנטזיה לשדרוג בחינם הם לטוס לבד, להגיע בין הראשונים לצ'ק אין לטיסה ולהיות נחמד לדיילת הקרקע או על המטוס זה אף פעם לא מזיק.

טיפ נוסף שחוזר על עצמו לא מעט זה מה הנוסע לובש. מומחה לנסיעות טען ב-ForbesAdvisor אומר: "למרות שהדרך בה אתם מתלבשים לא מבטיחה שדרוג, תלבושת חכמה בהחלט תשפר את הסיכויים שלכם. לא צריך להתלבש בצורה ממלכתית ומעונבת בהכרח, אך הימנעו מכפכפים, פיג'מה או מכנסי קרגו".

מחלקת עסקים. אילוסטרציה (צילום: Maxene Huiyu, shutterstock)
לקבל בחינם זה הרבה יותר שווה. מחלקת עסקים במטוס | צילום: Maxene Huiyu, shutterstock

דיילת נוספת הוסיפה, שאדם עם מראה מכובד יהיה הרבה יותר קל לשדרג מאשר מישהו שמגיע בלבוש "זרוק". יחד עם זאת, אחרי שעולים למטוס ומתיישבים בכיסא, ניתן כמובן להחליף לבגדים נוחים יותר, ובמחלקת העסקים אפילו נותנים פיג'מה. 

כל מה שנשאר לקוות עכשיו זה שכל הכוכבים יסתדרו בשורה ותהיו מהבודדים שהצליחו לקבל את השדרוג המיוחל.