הכתבה בקצרה: האיים המלדיביים היא מדינה מוסלמית אדוקה, עם חוקים שעוסקים בעיקר בכבוד הדת, כמו איסור על שתיית אלכוהול בציבור, החזקה בסמלי דתות אחרות בפומבי והבאת חיות מחמד הנחשבות טמאות.

האיים המלדיביים, אוסף של יותר מאלף איים באוקיינוס ההודי, ידועים במימי האזמרגד הצלולים שלהם, בחופים היפים הנמתחים עד לאן שהעין יכולה לראות, וכמובן, בבונגלוס המפוארים מעל המים. עם מאפיינים כאלה, הארכיפלג מהווה מקלט אידיאלי שבו האורחים יכולים לשנרקל, לצלול, לשחות ולהתענג על שקיעות בלתי נשכחות.

אבל למרות כל הרומנטיקה והנופים המרהיבים, המדינה עדיין שמרנית למדי, עם חוקים נוקשים בכל הנוגע לדת והפרת הסדר. אז לפני שאתם נוחתים בגן העדן הזה, הנה כמה דברים שכדאי לכם מאוד לדעת. 

המקומות הכי מרגיעים, מלדיבים (צילום: Thinkstock)
גם לארכיפלג המושלם יש חוקים | צילום: Thinkstock
 1. אלכוהול באיים המלדיביים אסור

  האיים המלדיביים היא מדינה אסלאמית, ואלכוהול אסור באסלאם. בנוסף, אלכוהול נתפס כאיום על הסדר החברתי ועל בריאות הציבור ובטיחותו. צריכת אלכוהול עלולה להוביל להתנהלות של הפרת הסדר ולאלימות, והיא מואשמת גם במגוון בעיות בריאותיות. לכן, הממשלה החליטה לאסור אלכוהול על מנת להגן על אזרחיה מפני סיכונים אלו.

  כמובן, תמיד יש חריגים לכלל. לתיירים מותר להכניס לארץ כמות מוגבלת של אלכוהול לצריכה עצמית. ובעוד המקומיים אינם רשאים לקנות או לשתות אלכוהול, הם יכולים לקבל אישורים לרכישתו ולצריכתו לטקסים דתיים. אבל באופן כללי, אלכוהול אסור באיים המלדיביים.
  האיים המלדיביים אלכוהול (צילום: Kaspars Grinvalds, shutterstock)
  שותים אלכוהול רק במלונות ובריזורטים | צילום: Kaspars Grinvalds, shutterstock

 2. שימוש בסמים

  האיים המלדיביים מפורסמים כגן עדן של אי. עם זאת, מיקומה הגיאוגרפי והקישוריות הגלובלית הביאו לה גם בעיית סמים. מאז 2011, המדינה עשתה מאמצים להפחתת השימוש בסמים, ולכן באיים המלדיביים ישנם חוקים נוקשים מאוד בנושא. יבוא או החזקת סמים עלולים לגרור עונשים חמורים, לרבות מאסר עולם.
  מריחואנה (צילום: agafapaperiapunta, Thinkstock)
  חוקים נוקשים מאוד בכל הנוגע לסמים | צילום: agafapaperiapunta, Thinkstock

 3. שיזוף בעירום

  שיזוף בעירום אסור באיים המלדיביים מסיבות דתיות. החוק האסלאמי אוסר על עירום בציבור, ובנוסף לכך, האיים המלדיביים היא מדינה שמרנית, לכן לבוש חשוף מדי יכול להיתפס כעלבון.

  מותר ללבוש ביקיני באיים המלדיביים. עם זאת, ייתכנו אזורים מסוימים בהם אסור, ולכן עדיף לבדוק עם הרשויות המקומיות לפני הרחצה או השיזוף בביקיני. יש גם כמה אתרי נופש שלהם קודי לבוש מיוחדים ויש לפעול לפיהם. לבישת ביקיני היא בדרך כלל מקובלת במלדיביים, אבל תמיד כדאי לבדוק מראש ליתר ביטחון.
  האיים המלדיביים (צילום: Nikita Burdenkov, shutterstock)
  לא משתזפים בעירום במלדיביים | צילום: Nikita Burdenkov, shutterstock


  >> בלי משחקים: 9 דברים שלא כדאי לעשות בטורקיה

  >> לא רק מנומסים: אלו הדברים שלא כדאי לעשות בלונדון

  >> אל תתעסקו עם האיטלקים: אלו הדברים שכדאי להימנע מהם ברומא

  >> בלי משחקים: 12 דברים שלא כדאי לעשות בתאילנד


 4. החזקת פריטים אסורים

  אחת הטעויות הנפוצות ביותר שתיירים עושים בעת ביקור באיים המלדיביים, היא להכניס מוצרים אסורים למדינה. מכיוון שזו אומה מוסלמית שמרנית, תרצו להיות זהירים לגבי מה שאתם מביאים, ואם זהו מוצר אסור הוא יילקח מכם בעת ההגעה. מוצרים המכילים חזיר, אלכוהול, כל דבר שעשוי להיחשב פורנוגרפי וסמלים דתיים שאינם אסלאמיים, הם כולם פריטים שכדאי להשאיר בבית. צלבים, תנ"ך וחנוכיות הם דוגמאות לכך.
  האיים המלדיביים כדורעף נשים (צילום: Fotopogledi, shutterstock)
  המלדיביים היא מדינה מוסלמית אדוקה | צילום: Fotopogledi, shutterstock

 5. הפגנת חיבה בציבור

  גילויי חיבה פומביים באזורים שאינם אתרי נופש כגון בעיר הבירה מאלה (Malé) נחשבים פוגעניים ביותר ועלולים להוביל לפעולות ענישה. זה כולל בין ביתר גם התנהגות שנחשבת מקובלת במערב, כמו אחיזת ידיים ונשיקות. למרות שהומוסקסואליות אסורה בתכלית האיסור, כמעט שלא התרחשו מקרים בהם נרשמו בעיות כלשהן באיי הנופש לתיירים. עד שתגיעו למלון או לריזורט שלכם, הדיסקרטיות בעיר היא המפתח לכל הזוגות המטיילים.
  האיים המלדיביים זוג בשקיעה (צילום: shutterstock)
  את הפגנות החיבה שמרו למקומות האירוח | צילום: shutterstock

 6. הסרת הנעליים לפני כניסה לבית או מסגד

  לפני שנכנסים לבית מגורים או למקום תפילה במלדיביים, יש לחלוץ את הנעליים, כאשר למסגדים יש להיכנס יחפים. אם אינכם בטוחים אם עליכם להסיר את הנעליים, תציצו במה שאנשים אחרים עושים ועשו כמוהם, או שאלו מישהו. המקומיים ידועים בכך שהם מאוד ידידותיים ומסבירי פנים לתיירים, אז אל תפחדו לשאול מישהו אם אתם לא בטוחים במה שיש לעשות.
  מסגד נעליים האיים המלדיביים (צילום: RUBEN M RAMOS, shutterstock)
  אל תשכחו לחלוץ נעליים במקומות שצריך | צילום: RUBEN M RAMOS, shutterstock

  >> צרות בגן עדן: 9 דברים שיכולים לסבך אתכם בקולומביה

  >> ראו הוזהרתם: 12 דברים שממש לא כדאי לכם לעשות בדובאי

  >> נחמדים עם גבול: אלו הדברים שממש לא כדאי לכם לעשות ביפן

  >> גבולות ברורים: 12 דברים שלא כדאי לעשות בהודו

 7. בחרו את המזכרות בקפידה

  בעוד פריטים כגון מלאכת יד העשויים מאלמוגים או שריון צבים עשויים להיות זמינים לרכישה באיים, זה לא חוקי לייצא אותם. ודאו שהמזכרות שאתם בוחרים הן כאלה שאפשר לקחת הביתה.
  חנות מזכרות האיים המלדיביים (צילום: Anna Jedynak, shutterstock)
  בחרו את המזכרות שלכם בקפידה | צילום: Anna Jedynak, shutterstock

 8. הבאת חיות מחמד לחופשה

  מעל לכל, האיסור נוגע לכלבים מכל הגזעים והגדלים. יש לומר שהדת המוסלמית באיים המלדיביים רואה בחיות מחמד עם ארבע רגליים כמלוכלכות כמו חזיר. לכן אסור למקומיים להחזיק כלבים, ואפילו תיירים לא יכולים להגיע עם חיות המחמד שלהם לנופש. החריגים היחידים הם אותם כלבים שנמצאים בשירות המשטרה. בתיאוריה, אתם יכולים להביא חתול מחמד לאיים, אבל כדי לעשות זאת תצטרכו למצוא מלון מתאים.
  כלב על החוף (צילום: Anton Gvozdikov, shutterstock)
  לא מתלהבים מכלבים יותר מדי | צילום: Anton Gvozdikov, shutterstock

 9. היו מכבדים במיוחד במהלך הרמדאן

  עם אוכלוסייה שכולה 100 אחוז מוסלמית, צום קפדני מתקיים על ידי כולם במהלך חודש הרמדאן מהזריחה ועד השקיעה. בגלל זה, מסעדות רבות עשויות להיות סגורות במהלך היום. אם אתם נמצאים באי מיושב, הימנעו מאכילה, שתייה או עישון בפומבי.
  מוסלמים באיים המלדיביים (צילום: Mohamed Afah, shutterstock)
  התושבים מקיימים צום קפדני ברמדאן | צילום: Mohamed Afah, shutterstock