מלמעלה, מלון מערה
מחור מוזנח באדמה למלון פאר. שימו קונטיננטל
מיליארד סינים לא טועים: גם מקומות מוזנחים, מסתבר, יכולים להפוך לגן עדן. בתוך מחצבה מוזנחת בעומק 100 מטר, הממוקמת בבסיס ההר Tianmenshanבמחוז Songjiang שבסין, יבנה מלון פאר ברמת 5 כוכבים. המחצבה עומדת נטושה כבר כמה שנים ובתוכה מקווה מים גדול.

בפרויקט מלון המערה החדש, שיקרא שימו הוטל (Shimao) מרשת אינטרקונטיננטל, מושקעים כמעט 500 מיליון דולר. על עיצובו המאתגר אחראית חברת העיצוב אטקינס, והוא יציע 380 חדרי אירוח שיהיו פרושים ב-19 קומות - שתיים מהן מתחת למים. קומות אלה יהוו אקווריום, עם קירות זכוכית המשקיפים על מסעדה (גם היא, מתחת למים) וחדרי אירוח.

השטח הנטוש, מלון מערה
השטח הנטוש לפני | צילום: www.dailymail.co.uk

בלילה, מלון מערה
מהפך! כך זה יראה בעוד כ-3 שנים

התכנון, מלון מערה
בעומק של 100 מטר. המלון המתוכנן | צילום: www.dailymail.co.uk

 
שימו אינטרקונטיננטל יהיה מובנה בתוך הנוף ההררי. את מקווה המים המוזנח יחליף אגם מלאכותי אליו יזרום מפל, והאורחים במלןון יוכלו ליהנות מספורט מים באגם, אך גם מטיפוס על צוקי ונג'י הסמוכים. הבנייה צפויה להימשך כ-3 שנים, אך ב-2015 נופשים כבר יוכלו להתארח במלון, במחיר שיעלה, נכון לעכשיו, בסביבות ה-305 דולר ללילה.

במלון תהיה גם בריכת שחייה ומרכז ספורט, כמו גם כמה מסעדות, אולם אירועים וחדרי ישיבות לפגישות עסקיות. בנוסף, אטקינס עיצבו את המבנה כך שיתמזג עם הנוף באמצעות גג ירוק ידידותי עם סביבת מיוערת.

משתלב בנוף, מלון מערה
העיצוב שם דגש על הנוף ההררי | צילום: www.dailymail.co.uk

"הרעיון הוא לנצל את צורת הקרקע הייחודית וליצור גינה גדולה ממש באוויר", אומר מנהל בכיר בשימו אינטרקונטיננטל. "כך אנשים יכולים לראות את המפל הגבוה באורך 100 מטר מחלון החדר שלהם".

העיצוב, מלון עמרה
האורחים ייהנו מספורט מים באגם, או טיפוס על הרכס מסביב | צילום: www.dailymail.co.uk

בבניה, מלון מערה
סליחה, כאן בונים | צילום: www.dailymail.co.uk

מלון מערה
הכינו את הדרכונים | צילום: www.dailymail.co.uk

>> אימה במטוס: עשן מציף את תא הנוסעים