אחת הדרכים הטובות ביותר לפתוח חופשה במקום שמעולם לא הייתם בו היא להביט עליו מלמעלה. אין כמו נקודת תצפית גבוהה במיוחד על עיר או על אזור מסוים כדי לקלוט את האנרגיות שלו במלואן, ולהבין היכן אתם בעצם נמצאים. עשרת המקומות הבאים מציעים לכם לראות את התמונה המלאה בצורה מדהימה במיוחד – אלא אם כן יש לכם פחד גבהים, כמובן. במקרה כזה כדאי שתתרחקו מהם כמו מאש.

צוק כס המטיף, נורבגיה

מדובר על מעין צוק שטוח שאפשר לעמוד עליו בבטחה וליהנות מנוף בגובה של כ-604 מטרים על הפיורדים. הקאץ' הוא שכדי להגיע אליו, צריך לפסוע יותר משלושה קילומטרים ברגל. ובכל זאת, זוהי אחת מהאטרקציות המפורסמות ביותר של הנורבגים, שמושכת יותר מ-200 אלף תיירים בשנה.

נופים, נורווגיה (צילום: Thinkstock)
יותר מ-200 אלף תיירים בשנה. צוק כס המטיף, נורווגיה | צילום: Thinkstock

עוד ב-mako חופש:

חו"ל עם הילדים: כפרי נופש שווים למשפחות
מה קונים באמזון? חופשת סוף שבוע
שלום לדגים: מלון מטורף מתחת למים

גרנד קניון, אריזונה, ארה"ב

במשך מאות של שנים, מבקרים בגרנד קניון היו אמורים לעמוד על הקצה ולהביט מרחוק בוואדי המפעים ממרחק בטוח. אלא שבשנת 2007 נפתח מצפה פרסה מיוחד בשם Skywalk שמסוגל לקחת את התיירים לעומק הקניון, בגובה של כ-1.2 קילומטרים מעל פני השטח, כך שגם אם הייתם שם לפני, יש לכם סיבה טובה לחזור.

נופים, גרנד קניון (צילום: Thinkstock)
מצפה פרסה מיוחד בגובה של כ-1.2 קילומטרים. הגרנד קניון, ארה"ב | צילום: Thinkstock

פסגת ויקטוריה, הונג קונג

כל מדריך טיולים מצוי בהונג קונג ימליץ לכם על פסגת ויקטוריה, שמעניקה תצפית אורבנית מדהימה על גורדי השחקים של הונג קונג. כדאי אגב להגיע לשם בשעות השקיעה, כדי שתוכלו להתרשם מהעיר ביום וגם לחזות בה מדליקה את אורותיה המרשימים בלילה.

נופים, הונג קונג (צילום: Thinkstock)
כדאי להגיע בשעות השקיעה. פסגת ויקטוריה, הונג קונג | צילום: Thinkstock

גשר מפלי ויקטוריה, זמביה

בלועזית הוא מכונה גם "Knife-Edge", כלומר על קצה הסכין, כיוון שמדובר באחת מנקודת הבאנג'י המפורסמות בעולם בגובה של 111 מטרים. הגשר ממוקם בלב מפלי ויקטוריה, שמחברים בין זמביה וזימבבוואה ונחשבים לאחד משבעת פלאי עולם ולאתר שימור מורשת עולמית של אונסק"ו. יותר ב-546 מיליון קוב מים זורמים במפלים הללו, וכדאי בהחלט לחזות בהם בעצמכם.

נופים, זמביה (צילום: Thinkstock)
על קצה הסכין. גשר מפלי ויקטוריה, זמביה | צילום: Thinkstock

אגיל דו מידי, צרפת

מדובר על מצפה באזור הר המון בלאן שבאלפים הצרפתיים, שבו נבנה מצפה זכוכית מיוחד שמאפשר לתיירים לעמוד באוויר בתוך ההרים בגובה של לא פחות מ-3.8 קילומטרים מעל פני הים. זוהי הנקודה הגבוהה ביותר שאפשר להגיע אליה בהר מבלי לטפס עליו בעצמכם. והחלק הכי טוב בסיפור הוא שהמבנה נפתח לציבור רק לפני כשנה וחצי, כלומר הוא עדיין לא חרוש.

נופים, צרפת (צילום: Thinkstock)
לעמוד באוויר בתוך ההרים. אגיל דו מידי, צרפת | צילום: Thinkstock

 הר קרוקובדו, ריו דה ז'נרו, ברזיל

הפסל הענק של ישו המושיע, שניצב במרכז ההר ומשקיף על העיר, הוא הסמל הידוע ביותר של ריו דה ז'נרו. כדי להגיע למרגלותיו ולחזות על מה הוא בדיוק משקיף, צריך לעבור לא מעט מסעות צלב שכוללים נסיעה ברכבת חשמלית מיוחדת וטיפוס של לא מעט מדרגות. עדיין, הנוף המדהים על העיר מגובה של 710 מטרים שווה את זה, גם אם אנחנו לא בדיוק מאמינים בו ובדרכיו.

נופים, ריו (צילום: Thinkstock)
העיר מגובה של 710 מטרים. ריו דה ז'נרו, ברזיל | צילום: Thinkstock

תצפית חמש האצבעות, דאכשטיין, אוסטריה

אין כמו לראות את האלפים מלמעלה, מנוף פנורמי בגובה של 396 מטרים ועל גבי הרים שיש להם צורה של יד פתוחה. גם לשם צריך לעשות מסע קצר, שכולל נסיעה ברכבל וטיפוס של כ-20 דקות, אבל בתקופת החורף מדובר בנוף פנורמי פשוט עוצר נשימה.

נופים, אוסטריה (צילום: Thinkstock)
נוף פנורמי בגובה של 396 מטרים. תצפית 5 האצבעות, אוסטריה | צילום: Thinkstock

עץ השמיים, טוקיו, יפן

והנה המגדל הגבוה ביותר בעולם – 634 מטרים מעל לפני הים. מגדל התקשורת עץ השמיים בטוקיו נבנה בשנת 2012 והוא שתי נקודות תצפית, מסעדה, קניון ענק ואפילו אקווריום. הקומה העליונה היא למעשה מצפה בן שלושה מפלסים, שמאפשר הצצה של 360 מעלות לעיר היפנית.

עץ השמיים, טוקיו (צילום: Kakidai, ויקיפדיה)
המגדל הגבוה ביותר בעולם. עץ השמיים, טוקיו, יפן | צילום: Kakidai, ויקיפדיה

מגדל סי אן, טורונטו, קנדה

המגדל השלישי הגבוה ביותר בעולם הוא אחת מהאטרקציות הגדולות ביותר של טורונטו כבר למעלה מ-30 שנה. הוא מתנשא לגובה של כ-553 מטרים, ואפילו נחשב פעם לאחד משבעת פלאי תבל. מבקרים אמיצים במיוחד יכולים לפסוע על רצפת הזכוכית שלו ולהביט מלמעלה על טורונטו כולה ועל אגם אונטריו הסמוך.

נופים, טורונטו (צילום: Thinkstock)
אחת מהאטרקציות הגדולות ביותר של טורונטו. מגדל סי אן | צילום: Thinkstock

בניין האמפייר סטייט, ניו יורק, ארה"ב

מי לא מכיר את אחד הבניינים המפורסמים ביותר בעולם? עם 102 קומות ומיקום מרכזי במיוחד במנהטן, הבניין הידוע נחשב לאחת מנקודות התצפית המרשימות ביותר בעיר ואחד הבניינים הגבוהים ביותר בעולם (443 מטרים). המצפה הממוקם בקומה ה-86 מעניק נוף פנורמי לניו יורק כולה, כמו גם מקום מפגש רומנטי במיוחד, לפחות לפי הוליווד.

ניו יורק
מי לא מכיר? בניין האמפייר סטייט, ניו יורק

גניבות, הברחות וסימום נוסעים: הצד האפל של הדיילים הישראלים